The General Se brivnik (by colonial razors)

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2016, 22:28

evo en SE brivnik, ki ima ugodno ceno, za enkrat se ni bil omenjen pri nas ce se ne motim

The General, dela ga Colonial Razors

https://colonialrazors.com/

review, TSE ga kar hvali.. https://www.youtube.com/watch?v=dG_7IwNRnsk

bil naj bi srednje agresiven in precej dober...
Colonial Razors The Genereal Se Razor.jpg
Colonial Razors The Genereal Se Razor.jpg (245.69KiB)Pogledano 9638 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Dec 2016, 20:38

ko smo že tukaj, bel General je na voljo...cca. 70 euriča....brez državnin...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2016, 21:11

.. z malo srece bo mogoce en naprodaj v kratkem ce je kdo mislil nabavljati
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Feb 2017, 22:26

Fantje, lahko vam je žal, ker niste zagrabili brivnika, dokler ga je Miha ponujal! Ponujal ga je zato, ker sem jaz kljub dogovoru, ki sva ga sklenila, začel cincati, ali bi ga vzel, ali ne, zaradi česar se Mihu opravičujem, vendar mi zdaj, ko sem ga vzel, ni niti malo žal, da sem ga, ker je vreden vsakega centa.

Z njim sem pravkar opravil prvo britje in lahko ga samo prehvalim in to kljub temu, da sem se bril z že topo britvico Feather Professional, ki sem si jo sposodil iz Mongoosea!

Brivnik je neverjetno posrečeno izdelan, zaradi svoje geometrije je zelo manevrabilen in svoje delo opravlja z odliko.

O agresiji ne bom, ker mu ni očitati ničesar ne v pregrobem, ne v preblagem smislu, saj je točno tako dodelan, da ne izstopa v nobeno smer.

Moti me, ker je aluminijast in zaradi tega meni prelahek, ker sem vajen težjih brivnikov, ampak na nek način je njegova nizka teža zaslužna za to, da roka, ki ga vodi, dobro čuti, kaj počne in pri tem tudi točno ve, kolikšen pritisk je treba izvajat.

Prvi vtis, ki ga pusti, je ta, da imaš v rokah plastično igračo, namenjeno enkratni uporabi, in tega vtisa se nisem znebil niti skozi celotno britje. Enostavno ne morem se znebiti tega občutka, verjetno zato, ker se že predolgo brijem s težkimi brivniki, kakršni so Cobra, Mongoose in AS-D2.

Vseeno pa je brivnik tako posrečeno izdelan, sploh njegova geometrija je čista desetka, da mu ta kiks v teži zlahka oprostim in brez težav ga postavljam pred Mongoosea, ker svoje delo opravlja mnogo bolje kot Mongoose svojega.

Dobra novica je ta, da Colonial Razors napoveduje izdelavo SS in medeninaste glave zelo v kratkem in to po sprejemljivih cenah, ki se vrtijo nekje med 90 (medeninasta) in 100 USD (SS verzija).

Če bi kdo med vami rad zakorakal v svet SE brivnikov, pa do zdaj ni vedel, kateri brivnik bi bil prava izbira, je The General vsekakor moje prvo priporočilo - $29.99 USD za glavo + $14.95 USD poštnine + morebiten neprostovoljni prispevek državi naredijo ta brivnik cenovno dostopen vsakomur, na M5 navoj pa bo šla vsaka ročka, ki jo imate doma, če ta ni ravno Fatipova.

Skratka - priporočam!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Feb 2017, 16:48

Se strinjam z ollyjevim opisom. Top SE brivnik. Mene lahkost ne moti, saj je zaradi tega boljsa manevrabilnost.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a olly » 02 Mar 2017, 13:29

V vednost interesentom:

On 3/1/17, Kirk picked up our latest batch of Silver heads. We are going to do a $24.99 one week sale on these heads. We plan to stock razor heads on Sunday, 3/5/17 at 10:00 AM ET. Razor heads will be stocked as QC is completed.

For those who are excited for our General brass release, we have good news for you! We are going to order a batch of brass razors on Friday. We hope to stock them in April some time. As the release date nears, we will send out a newsletter update as to when they will be stocked at colonialrazors.com.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Mar 2017, 23:27

ni besede o SSu???????
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Mar 2017, 05:37

Ne, za zdaj še niti črke.

A brez skrbi, planiran je. Ko oz. če kaj izvem, takoj javim.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Mar 2017, 10:09

@Olly, a mogoče veš: brass varianta bo identična tej aluminijasti?

Se mi zdi, da bi brass bila zame :) Alu je mogoče malo prelahek, SS bo ta sigurno težji in če ga želim zbalansirat rabim težji ročaj in potem mi je vse skupaj že na meji.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Mar 2017, 10:14

Prav izrecnega zagotovila nimam, a upam trdit, da geometrije ne bodo spreminjali. Ne bi imelo smisla, potem več ne bi bil General.

Meni ALU varianta ne odgovarja tudi zaradi tega, ker je material premehak, vsak dotik s tršim materialom mu pusti posledice in to meni ni sprejemljivo.

Jaz hočem uporabljat orodje, ki ne rabi rokovanja z rokavicami, ampak normalen, vsakodnevni pristop, kjer na predmet pač normalno paziš, ne pa tako, kot da je steklen in lomljiv in zato rajši le za ogled.

Odgovori