iKon El Jefe SE brivnik

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2016, 22:32

Pri nas so SE brivniki slabo zastopani. Zato tudi tale zanimivi malček nima svoje teme in je čas, da se jo odpre.

Do svojega sem prišel z Mihovo pomočjo. Miha, hvala!

Prvi vtis, ki ga brivnik pusti, je ta, da je lep. Preprosto lep, meni deluje eleganten. Ne vem, zakaj, morda zaradi tega, ker gre za sintrani aluminij, ki ga nisem vajen. Ima neko eleganco, šarm.

Žal pa malo bolj natančen pogled nakaže, da je brivnik narejen na hitro in površno. Navoj je narejen šlampasto, na silo in na hitro. Tisti, ki ga je vrezoval, je hitel, ni se trudil s podmazovanjem in navojno čeljust je navijal na silo. Zaradi tega je navoj konkaven, vbočen, pravzaprav požrt. Bricova titanova ročka nima najmanjših možnosti, da bi se jo privilo gor, je vendale narejena izjemno natančno. Na srečo pa imam Phoenixovo, ki gre gor kot ulita in tudi lepo se jo da zategnit.

Opazil sem tudi, da bo pri vpenjanju britvice in zategovanju ročke na glavo treba paziti na poravnanost top in bottom platea. Luknje v bottom plateu so prevelike oz. nastavka na top plateu sta preveč mršava. Zaradi tega bottom plate in top plate plešeta en na drugem, ko se ju sestavi. Poravnava ne bi smela biti prevelik problem. Pač, pri zategovanju bo potrebno biti pozoren na to, da sta obe plošči poravnani in to je to.

Ne bom pretirano kritiziral brivnika, dal mu bom možnost, da me obrije, potem pa podam končno oceno, ker je to edino, kar me zanima. Vedel sem, da lahko pričakujem nekaj takšnega glede na vse prebrano. Roko na srce, za 25€ s poštnino iz ZDA ne moreš pričakovati presežka.

Škoda, ker si je iKon privoščil takšen kiks in madež na sicer dobro stoječem imenu. Bi upal napovedat, da se po tem klavrnem poskusu z El Jefe iKon ne bo več spuščal v izdelavo SE brivnikov. Lahko, da se motim, a glede na potezo, ki so jo potegnili s prodajo kosov, ki so polni napak, so vsaj meni nakazali, da je zanje zgodba zaključena. Vsak resen proizvajalec bi ponesrečeno serijo vrgel v smeti in se lotil popravljanja napak. Vsekakor me zanima, kašne poteze bo iKon vlekel v prihodnje.

Obril se bom jutri, zdajle nimam več energije za to. Še manj pa za fotkanje.

Zato ... stay tuned ...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2016, 15:58

..tunning in.... :D
A si ze kaj sprobal?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Dec 2016, 21:44

če se bosta toliko obirala, vam pošljem ta pravega El Jefe: El Chapota.... :lol:

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2016, 21:56

:D :D s eje meni tudi ta asociacija porojevala,.. od koga je tipson, los zetas, sinaloans.. ta itak uraduje iz cuze..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Dec 2016, 22:12

upam samo da kakšen njegov ne spremlja tega foruma....vsaj nisem mislil nič slabega.... :? ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2016, 22:19

brico napisal/-a:upam samo da kakšen njegov ne spremlja tega foruma....vsaj nisem mislil nič slabega.... :? ...
ja ce kdo spremlja, izjavljam da se je brico hecal ne jaz :shock:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Dec 2016, 23:16

jaz se sploh ne hecam...še neki bi kupil od njega, njegovih.... 8-)

en dober slant bi mu tudi podaril...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2016, 05:39

brico napisal/-a:jaz se sploh ne hecam...še neki bi kupil od njega, njegovih.... 8-)

en dober slant bi mu tudi podaril...
Ja en njegov sodelavec, ki mu pravijo "brivec" bi te pa "obril", samo britva mu kdaj uide pregloboko :(!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Dec 2016, 00:23

Čisto sta zasmetila tole mojo ubogo temo z nekimi kriminalci :o :roll:

Dajta tole prestavit v klepetalnico, tule se pa posvetimo brivniku.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: iKon El Jefe SE brivnik

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Dec 2016, 01:29

No, za mano je prvo britje z El Jefe-om.

Ko sem brivnik pripravljal za britje, sem končno ugotovil, kaj je tista njegova pomanjkljivost, zaradi česar je pokasiral toliko graje.

Brivnik ima v bistvu več težav. Res škoda, ker se niso bolj potrudili z izdelavo, ker bi v primeru, da bi bil skrbno in kakovostno narejen, prav spodoben konkurent veliko dražjim modelom SE brivnikov.

Prva in glavna težava je ta, da proizvajalec ni skrbel za natančnost izdelave obeh plošč, torej top in bottom platea. Kot sem že na prvi pogled ugotovil, so luknje v bottom plateu in nastavki, ki držijo britvico na top plateu narejeni izjemno šlampasto. Luknji sta preveliki, nastavka premršava. To dvoje je odločilno za poravnanost plošč. Krivično je El Jefea primerjati z Mongooseom, a bom to vendarle naredil, ker sta brivnika domala identična v smislu koncepta. Mongoose je narejen natančno, omenjeni luknji in nastavka so si kot uliti in ko to združiš, dobiš glavo, ki se nikamor ne premika. El Jefe ima tu toliko prostora, da vse pleše. To je prva težava.

Druga težava je, da plošči nista sposobni stisnit britvice. Le-ta prosto pleše v brivniku, zato dobimo tki. rattle efekt. Britvico s prstom prosto dvigaš in spuščaš, ker jo nič ne drži. Skrbelo me je, kako bom rešil to težavo, a sem na srečo hitro ugotovil, kako se spopasti s tem. Naj pojasnim.

Ko vstaviš britvico in zapreš glavo, ponavadi tudi poravnaš top in bottom plate tako, da sta hrbta obeh v isti liniji. Se pravi, hrbta sta poravnana, tvorita ravno linijo. V tem položaju britvico spustita in ne pomaga nobeno zategovanje ročke v želji, da bi plošči čim bolj stisnil. Plošči imata premalo mesa in tu so ga tudi najbolj polomili. Ko sem poskusil top plate potisnit malo bolj nazaj, da je hrbet zdrsnil čez rob bottom platea, sta plošči na moje veliko veselje zgrabili britvico in jo trdno prijeli. Problem rešen, britvica je trdno vpeta, rattle efekta ni več!

In kaj dobimo?

Zelo velik blade exposure!

Britvica štrli iz brivnika več kot 2 milimetra in ker je bottom plate narejen tako, da se pod britvico ravnina še enkrat prelomi, rezilo res konkretno sega ven, poleg tega pa je top plate tako tanek in kot tako ležeč, da le minimalno ovira stik rezila s kožo. Mongoose je v tem smislu bolj zaprt, precej bolj je top plate naslonjen na kožo in britvica nima veliko prostora, zaradi česar je Mongoose zelo blag.

Nasprotno pa je El Jefe zelo brutalen, proti njemu celo Mühle R41 deluje kot krotek mucek.

In zaradi tega lahko rečem, da bolj neposrednega brivnika (vi bi temu rekli 'agresivnega'), kot je El Jefe, nimam.

Pri britju sem bil res previden, z lahkoto bi lahko odrezal še kaj več, kot samo dlake.

Previdnost se je obrestovala, porezal se nisem, iritacije tudi nisem pridelal, pojavila pa se je na vratu ena majčkena rdeča pikica, nevredna omembe. Bril sem se s Feather Professional britvico, sposojeno iz Cobre, s katero sem se obril že šestkrat, zato je bilo to sedmo britje zanjo, za El Jefea pa prvo.

Obril sem se odlično, problematičnih predelov pod nosom in v kotičkih ust nisem rabil z ničemer popravljat, skratka, zadovoljstvo je bilo popolno.

Ko potegnem črto pod vse to, lahko sklenem, da 25-ih evrov nisem vrgel stran, ker sem z brivnikom dejansko zadovoljen, vendar bi rajši dal nekaj evrov več, če bi se s tem lahko izognil naravnavanju plošč in rezila. Vendarle sem na stara leta postal malo bolj len in razvajen in mi bolj sede, če lahko britvico na hitro zadegam v brivnik, zategnem ročko, ne da bi pazil na to, kako se vse skupaj spne in se lotim dela.

In ja, priporočil bi vam ga, sploh za takle majhen denar.

Izkušnja britja s tem je vsekakor zanimiva, meni sploh še bolj, ker se počasi, a vztrajno oddaljujem od DE brivnikov in postajam pristaš in vedno bolj reden uporabnik SE brivnikov, ki uporabljajo 50mm Artist Club rezila.

Odgovori