Feather ProGuard SE britvica

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Nov 2016, 21:17

Nocojšnje britje je bilo nadrealistično. Britvica Feather ProGuard je zame nekaj popolnoma novega. Resnično je posebnež med britvicami.

Velikodušno mi jo je podaril @janez011. Hvala!!

To je posebna britvica, narejena v obliki troplastnega sendviča, sredi katerega se nahaja rezilo, zunanji plasti pa sta prepognjeni prek njega in na rezalnem robu izrezani do te mere, da preko rezila potekajo dejansko le kakšno desetinko milimetra široki grebeni, kateri so bistvo te britvice.

Funkcija grebenov je, da našo kožo varujejo pred urezninami, saj rezilo zaradi njih nima popolnoma direktnega stika s kožo.

Levitacija.

To je prva beseda, ki mi pade na pamet v poskusu, da opišem občutek, ki ga Pro Guard pusti na koži. Britvica dejansko lebdi nad kožo in zdi se, kot bi se bril samo s peno. Nenavaden občutek, zelo drseč, dlake padajo kot za stavo. Pro Guard je do dlak naravnost neusmiljen in niti najmanj ne moti, da dlake na mikroskopski ravni ne odreže tik ob koži, kot to počnejo rezila, ki imajo s kožo direkten stik.

Dejansko začutim na velikem delu obritega področja BBS, ponekod se čuti rahlo strnišče, ki se ga s prostim očesom ne opazi.

Pro Guard je britvica za vsakodnevno britje, ker je do kože tako zelo prijazna, da dejansko nimaš občutka, da si se obril.

@blaz, če se ti do sedaj še ni uspelo obriti brez iritacije, zagotavljam, da se s Pro Guardom boš. Pa ne le to - obril se boš vrhunsko.

Obljubljajo, da Pro Guard zdrži več britij kot ostale britvice. Z navdušenjem pričakujem, da je to res.

Vsekakor je Pro Guard britvica na vrhu mojega nakupovalnega seznama in z največjim veseljem jo priporočam komurkoli med vami.

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Nov 2016, 00:40

Super napisano olly. Janez je tudi meni dal testni brtvici tako da ko pride Hawk sprobam, je pa res da bom najprej probal Kai po moje.
Zanimiv princip vlecenja zascite cez rezilo, wilkinson je imel podobno, a so bile zicke ce se prav spomnem. Glede nanopisano se ki zdi da bi menmotilo da ne obrije do koze...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Nov 2016, 06:42

Hvala, Miha!

Res nič ne moti, ker nima neposrednega stika s kožo. Svoje delo opravlja odlično, le pipetkarje bo motilo, ker ne postrga še povrhnjice oz. bolje rečeno, spodrezuje dlak pod njo, da bi prišli do tako opevanega in precenjenega BBS-ja.

Ta britvica dejansko omogoča tisto, kar jaz že ves čas iščem: biti obrit, koža pa nedotaknjena.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Nov 2016, 21:01

evo sedaj sprobal na suho (no na mokro ampak brez zajfe, samo za test) Feather Professional Super v Hawk-u in izgleda zelo obetavno... jutri zjutraj britje pa da vidimo
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Nov 2016, 20:50

ena doborodsla primerjava britvic Feather Pro in Feather Super Pro

Feather Pro vs Super Pro (SRP)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Nov 2016, 21:09

In zdaj smo dobili še novo guard britvico.

Feather Professional Soft Guard, namenjena občutljivi koži.

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Nov 2016, 21:20

dio santissimo...vidim da bom mogel oživiti temo ki se ni najbolj resno prijela.... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Nov 2016, 21:52

Katera pa je to?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Nov 2016, 14:02

...Kaj je to?...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Feather ProGuard SE britvica

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Nov 2016, 17:31

Napisal si, da boš moral oživiti temo, ki se ni najbolj prijela.

In sprašujem te, katera je ta tema, ki se ni najbolj prijela.

Odgovori