Slants lineup

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Nov 2016, 18:24

Bonsa slant.

Brivnik nemske izdelave, delali so jih med leti 1933-1945, material bakelit, velikost je ista kot Fasan slant, glava in princip pa sta drugacna. Ta slant nima zavite ziletke ampak nagnjeno glavo (glede na rocaj) in je zato posledicno pride do efekta postrani rezanja, ziletko podpirajo v glavi na notrnaji strani rebra spodnjega dela glave. Med britjem pride do zanimivega efekta d ase glava lepi (v smislu vakuma) na namiljeno kozo, ce spremenis kot tece lepo.
Britvica je precej izpostavljena in je zato nacin britja malo drugacen, brivnik je efektiven in srednje agresiven (ne pretirano).
Bonsa slant @ www.britev.si.jpg
Bonsa bakelite slant @ www.britev.si
Bonsa slant @ www.britev.si.jpg (163.01KiB)Pogledano 6338 krat
Bonsa bakelite slant @ www.britev.si.jpg
Bonsa bakelite slant @ www.britev.si
Bonsa bakelite slant @ www.britev.si.jpg (251.96KiB)Pogledano 6339 krat
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a vostok » 01 Jan 2017, 20:27

Pozdravljeni!

Apollo Ben Hur

Slant brivnik iz nemškega okrožja Solingen, po patentu sodeč (D.R.G.M. 1284320) izdelan v dvajsetih ali tridesetih letih prejšnjega stoletja, definitivno pred drugo svetovno vojno. Prišel je v kompletu z usnjeno potovalno torbico za brivnik in dva kompleta britvic v namenskih bakelitnih škatlicah. Torbica ima na pokrovu odtisnjen logotip proizvajalca Apollo in napis BEN HUR.
Kolikor sem uspel izvedeti, gre pri glavi za enega prvih slant brivnikov, pri ročaju pa nisem 100% prepričan, da je originalen. Sicer vse paše skupaj brzhibno, ni pa mi uspelo najti niti ene fotografije na internetu, ki bi prikazovala enako kombinacijo. Na vseh fotografijah ima Ben Hur v celoti kovinski ročaj, ob tem pa večina virov navaja, da je proizvajalec izdeloval tudi drugačne ročaje. Informacije dobrodošle.
Apollo BH 1.jpg
Apollo BH 1.jpg (120.23KiB)Pogledano 6117 krat
Apollo BH 3.jpg
Apollo BH 3.jpg (106.24KiB)Pogledano 6117 krat
Apollo BH 2.jpg
Apollo BH 2.jpg (137.51KiB)Pogledano 6117 krat
Apollo BH 4.jpg
Apollo BH 4.jpg (98.24KiB)Pogledano 6117 krat
Brivnik sem namočil v topli raztopini čistila za 15 minut in ga za tem zdrgnil z zobno ščetko ter nato razkužil. Testno britje sledi verjetno jutri, če ne bom dal prednosti Maggard slantu drugič. V vsakem primeru sporočim.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a G_man » 01 Jan 2017, 20:41

O, super, tega brivnika še nismo videli na forumu.

Ne vem, kaj je fora tega ročaja, ampak pred kakšnim letom sem tudi jaz biddal enega Apolla ben hur (in izgubil), tisti je imel pa bel plastičen del ročaja in tudi jaz sem takrat gledal in prišel do zaključka, da najbrž ni original..

Čeprav, evo... Vsaj dva takšna očitno obstajata ;)

V pričakovanju poročila ;)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a vostok » 01 Jan 2017, 20:58

Še Maggard Slant

Maggard Razors slant glava in Rocnel ročaj iz nerjavečega jekla, gladek.
Maggard 1.jpg
Maggard 1.jpg (120.83KiB)Pogledano 6112 krat
Maggard 2.jpg
Maggard 2.jpg (71.32KiB)Pogledano 6112 krat
Maggard 3.jpg
Maggard 3.jpg (86.33KiB)Pogledano 6112 krat
@miha mu je dal odlične ocene, jaz bom še malo počakal, ker je to moj prvi slant in ima za sabo šele eno britje. Cena je definitivno zelo privlačna, se je pa potrebno malo poigrati za pravilno poravnavo britvice, vendar to ni neka raketna znanost.
Ročaj Rocnel se ne prilega popolnoma v ležišče na spodnjem delu glave, ker ima zunanji premer malenkost prevelik, vendar kljub temu ob privitju simetrično pričvrsti glavo in je pravilno poravnan. Eksperimetiral sem še z Edwin Jagger DE89 ročajem, ki je malenkost manjši in se povsem "usede" v ležišče na spodnji strani glave, vendar sem se zaradi teže ročaja in posledično ravnotežja brivnika, ki mi ustreza, vendarle odločil za Rocnel.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a brico » 01 Jan 2017, 21:47

res je, Rocnel ročaj ima široko glavo...apak pri tem gladkem ne bi smelo biti problema...vpneš v stružnico in popraviš glavo...težje je vpet knurling...
...is a good man without a good knife really a good man ?

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a vostok » 03 Jan 2017, 21:05

@brico, te ob priložnosti primem za besedo za tole struženje :twisted:

Med tem sem še malo raziskoval BEN HUR slant ročaj. Pri mojem brivniku gre za temno rjav bakelitni srednji del, ki je bil na voljo tudi na nekaterih drugih, klasičnih, closed comb brivnikih proizvajalca Apollo. Prav tako sem našel enako izvedbo bakelitnega ročaja v beli barvi, ki je "ušla" G_manu in še eno povsem kovinsko izvedbo, ki od daleč spominja na ročaj Gillette Aristocrat-a, z napisom BEN HUR na spodnjem delu.
Glava brivnika, je v vsakem primeru prava, ročaj je zagotovo produkt istega proizvajalca. Žal mi ni uspelo z gotovostjo dognati, ali je bil brivnik originalno na voljo s tem ročajem, ali ga je nekdo v zadnjih 70+ letih zamenjal.
Brivnik mi v trenutni konfiguraciji nadvse ustreza, saj lažji bakelitni ročaj ublaži skoraj ekstremno izpostavljenost britvice in je zato britje udobno in učinkovito. Izvedbe s kovinskim ročajem na tujih forumih uvrščajo med najbolj agresivne brivnike, celo nad povsem "odprtega" Merkur Futur-ja, ki ga imam in, ki je po mojem mnenju PRECEJ bolj agresiven (in precej težji). Ob tem bi dodal še, da ima brivnik enako težavo, kot njegovi sodobni potomci; poravnava britvice. Kot sem že pri Maggardu napisal, to ni ravno raketna znanost. Naslednjega britja z BEN HURjem se že prav veselim :)

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Slants lineup

Odgovor Napisal/-a brico » 03 Jan 2017, 21:31

...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori