Moderni izdelovalci brivnikov

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 15:37

sem vedel da sem narobe povedal...mislil sem na tiste robne izbokline na spodnji čeljusti, ki preprečujejo klini da pade ven, če nima štifte..ha, kaj sem pa zdaj povedal...

schick klina sedi na teh robnih izboklinah...skoraj vsi wedge safety razors imajo te izbokline...jaz sem temu verjetno narobe rekel safety guard...v Mongoosa se klina prvotno vsede na dva štrleča štifta tako da ne rabi teh distančnikov...
a ih Cobra nima?

evo še dve fotki...old guy Schick i nov Supply...upam da se vide robni "distančniki"...
Slika
Slika
cobra ih tudi ima:
Slika

torej, kaj sem hotel povedat...tistih 0.2mm ne igra vloge ker se ostri del kline zmeraj vsede na isto mesto...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Nov 2016, 16:33

Super si opisal, zdaj točno vem, kaj si hotel vprašat!

Tudi Cobra ima tri nastavke (štifte), na katere natančno nasedejo odprtine v britvici. Bom poslikal ob priliki, zdajle trenutno ne morem. Sicer pa že tvoja zgornja slika lepo prikazuje te tri nastavke. Jaz bom poslikal kasneje z vstavljeno britvico.

"Robne izbokline", kot opisuješ ta "vogalna držala britvice" in jih Mongoose nima, po mojem mnenju nič ne vplivajo na morebitno agresivnost Mongoosa. Zgolj zožijo efektivno dolžino britvice, tako da Cobra razpolaga s skromnih 42.5 mm rezalnega roba, medtem ko Mongoose blesti s celo dolžino 50-ih milimetrov.

Oba brivnika imata safety bar, tako da razen dolžine izpostavljenega rezalnega roba niti ne vidim nekih hudih razlik v agresivnosti med njima. Vzemite tole, prosim, z rezervo, ker mlatim na pamet, saj Mongoosa nikoli še nisem držal v rokah, kaj šele da bi se z njim bril.

Ampak kot jaz vedno poudarjam - jaz se terminu 'agresiven' pri brivnikih izogibam. Ni tu nobene agresivnosti, temveč zgolj učinkovitost. Ali je učinkovit, ker ima rezilo neposreden stik s kožo, ali pa ni, ker je rezilo pozicionirano pregloboko v glavo brivnika in ima slab stik s kožo.

EDIT: aja, še to ... omenjaš razliko 0,2 mm. Ne vem, kje si jih vzel. Razlika v debelini med Feather Professional (0,254 mm) in Feather Professional Super (0,31 mm) je 0,056 mm. Teh dodatnih 0,056 mm dela Pro Super britvico bolj togo in s tem vsaj teoretično primernejšo za britje trših dlak. Spomnite se, Feather Professional super so namenjene - citiram: " ... for shaving heavy and thick beards".

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a janez011 » 15 Nov 2016, 19:05

Hmmm torej 0.2 mm ali dve destinki milimetra je feather super pro širša od professional kline.
Pri Mongoosu ni teh rahlih izboklin ali distančnikov na sprednji strani safety bara pri cobri pač so.
Pri Mongoosu teh 0.2mm poveča blade exposure in ravno to poveča agresivnost brivnika(odvisno od izbrane žiletke).

Pri cobri pa nevem pomoje so teji sprednji distančniki narejeni še z to 0.2mm toleranco tako da še sprejme super pro on je z super pro klino cobra najagresivnejša z Feather professional pa pač 0.2mm manj.
Pri zadnji trditvi ne dam roke v ogenj oziroma je to le moja domneva. Upam da sem rešil dilemo :D ker je kar jeba tole napisat tako da se zastopi.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Nov 2016, 19:15

Eh, res sem slep :roll:

Spregledal sem, da je Feather Professional široka 8 mm, Feather Professional Super pa 8.2 mm.

Oprosti, @brico, zdaj vem, kje si videl ti dve desetinki.

Imaš prav, ostri del kline je zaradi vogalnih držal britvice vedno na istem mestu.

Ta širina zato po mojem mnenju ne vpliva na nič.

@janez011, pa si dejansko opazil, da bi bila širša Professional Super britvica agresivnejša? Ti dve desetinki se mi zdita tako malo, da le stežka razmišljam o 'povečanem blade exposure'.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a janez011 » 15 Nov 2016, 19:34

Teh 0.2mm v Professional Super klini vsaj v Mongoose brivniku naredijo kar razliko v agresivnosti napram Feather Professional klini. Je pa glede na način kako je narejen Mongoose "blade exposure" povečan ravno za 0.2mm glede na Feather Professional klino in v svetu brivnikov je to glede na toleranco izdelave brivnikov po mojem mnenju kar nekaj. Tako da jaz vsekakor občutim razliko 0.2mm v Mongoosu.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Nov 2016, 19:36

Res zanimivo! Hvala!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 19:53

hallelujah....pa smo nekako uspeli razvozlat problematiko... :lol: ....veliko lažje bi bilo če bi se vsedli za mizo v živo, kot tako, z besedami na papirju...gremo naprej....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Nov 2016, 20:24

Res je, v živo se to predebatira v par stavkih.

No, bo vsaj še za koga drugega ostalo, če ga bo zanimalo.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 20:27

da, mogoče še kakšna boljša fotka in dodatna fotošopirana puščica za lažjo predstavo ne bi škodovala...by the way....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 15 Nov 2016, 20:33

Ta vogalna držala britvice se pojavljajo tudi na vseh vintage brivnikih tipa GEM, Ever-ready in mene osebno kar motijo. Ampak samo na področju tik pod nosom, kjer imam težave pobrati vse dlake, saj rastejo čisto do roba nosu :) Geometrija same glave teh brivnikov onemogoča, da bi te dlake pobral pri WTG prehodu. Ti "izrastki" onemogočajo, da bi jih pobral pri XTG, ATG pa je tudi izredno težko na tem delu manevrirat.

Odgovori