Moderni izdelovalci brivnikov

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18
Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a janez011 » 15 Nov 2016, 20:41

Glede varnosti je pa vrjetno boljše ker vem da sem z Mongoosom v nekem trenutku nepazljivosti s sabo vzel del ušesa :D.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 15 Nov 2016, 20:46

brico napisal/-a:da, mogoče še kakšna boljša fotka in dodatna fotošopirana puščica za lažjo predstavo ne bi škodovala...by the way....
Evo, zelo na hitro:
Slika

Se pravi, vogalnik (dajmo ga tako imenovat) na Cobri (označen s krogom) preprečuje Feather Pro Super britvici, da bi bila bolj izpostavljena, kljub temu, da je širša oz. daljša v globino, kot njena sestra - Feather Professional. Ta isti vogalnik tudi zmanjša uporabno dolžino britvice, kot je omenil @Olly.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 15 Nov 2016, 20:49

janez011 napisal/-a:Glede varnosti je pa vrjetno boljše ker vem da sem z Mongoosom v nekem trenutku nepazljivosti s sabo vzel del ušesa :D.
Ja, sigurno so tako narejeni zaradi varnosti. Ampak na račun težjga dostopa do zahrbtnih predelov. :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 20:52

jaz bi temu rekel da uporabna dolžina britvice zmeraj enaka pri brivnikih z vogalnikom, vogalnim mejnikom, distančnikom... :lol: ...a ima še gdo kakšno besedo?
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Nov 2016, 21:18

ce prav razumem..
.. je pri Mongose-u vpeta britvica noter v glavi preko odprtine v britvici in posledicno rezilo bolj strli ven ce je britvica visja (tista 0,2mm), pri ostalih sede na te zunanje stopper strclje na zunanjih vogalih (kot pri vintage GEMih) in zato te razlike v visini britvice ne igrajo vloge
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 21:22

opalaaaaa....imamo še dve novi besedi....stopper štrclji.... :lol: ...

eko ena fotka wedge brivnikov ki so nastali veeeeeeeliiiiikooooo pred našim štetjem:

Slika


levi ima celo haklce, desni samo štrclje.... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2016, 06:15

G_man napisal/-a:Ta vogalna držala britvice se pojavljajo tudi na vseh vintage brivnikih tipa GEM, Ever-ready in mene osebno kar motijo. Ampak samo na področju tik pod nosom, kjer imam težave pobrati vse dlake, saj rastejo čisto do roba nosu :) Geometrija same glave teh brivnikov onemogoča, da bi te dlake pobral pri WTG prehodu. Ti "izrastki" onemogočajo, da bi jih pobral pri XTG, ATG pa je tudi izredno težko na tem delu manevrirat.
Mene pri Cobri vogalniki ne motijo, z njo se obrijem povsod brez problema, tudi tik pod nosom, kjer jih je ponavadi najtežje pobrat in vedno kakšna ostane. Na tem predelu naredim nekaj kratkih, natančnih in počasnih XTG, poševnih potegov z zunanje strani nosa proti sredini ust in zadeva je rešena.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2016, 06:21

janez011 napisal/-a:Glede varnosti je pa vrjetno boljše ker vem da sem z Mongoosom v nekem trenutku nepazljivosti s sabo vzel del ušesa :D.
Ja, s Cobro in ostalimi brivniki, ki imajo vogalnike, si lahko bolj sproščen, ne rabiš biti pozoren na bočne robove britvice.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2016, 06:24

miha napisal/-a:ce prav razumem..
.. je pri Mongose-u vpeta britvica noter v glavi preko odprtine v britvici in posledicno rezilo bolj strli ven ce je britvica visja (tista 0,2mm), pri ostalih sede na te zunanje stopper strclje na zunanjih vogalih (kot pri vintage GEMih) in zato te razlike v visini britvice ne igrajo vloge
Ja, prav si razumel.

Tudi Cobra ima britvico vpeto enako kot Mongoose, v glavi preko odprtin v britvici, a hkrati jo na rezalnem robu podpirajo še vogalniki. Bilo bi zanimivo vedeti, kaj so želeli doseči s temi vogalniki - ali fiksirati britvico, da bi bila zares trdno vpeta in popolnoma nepremična, ali pa so hotei zagotoviti, da bi bil rezalni rob vedno na istem mestu.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Moderni izdelovalci brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Nov 2016, 08:57

olly napisal/-a:
G_man napisal/-a:Ta vogalna držala britvice se pojavljajo tudi na vseh vintage brivnikih tipa GEM, Ever-ready in mene osebno kar motijo. Ampak samo na področju tik pod nosom, kjer imam težave pobrati vse dlake, saj rastejo čisto do roba nosu :) Geometrija same glave teh brivnikov onemogoča, da bi te dlake pobral pri WTG prehodu. Ti "izrastki" onemogočajo, da bi jih pobral pri XTG, ATG pa je tudi izredno težko na tem delu manevrirat.
Mene pri Cobri vogalniki ne motijo, z njo se obrijem povsod brez problema, tudi tik pod nosom, kjer jih je ponavadi najtežje pobrat in vedno kakšna ostane. Na tem predelu naredim nekaj kratkih, natančnih in počasnih XTG, poševnih potegov z zunanje strani nosa proti sredini ust in zadeva je rešena.
Sem šel prav gledat moj Ever-ready in imaš prav. Pri Cobri so vogalniki na skrajnem robu in govorimo o milimetru, največ dveh "mrtve cone", ki je napoti kadar brijemo težke predele.
Kot je razvidno iz slike, je pri Ever-ready brivniku tega mrtvega prostora precej več. Od vogalnika do skrajnega roba glave brivnika je cele 4mm, kar je ogromno:
Slika

Odgovori