FS (Frank shaving) copici napram drugim

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a TMB » 23 Mar 2014, 14:25

Bajkman napisal/-a:Potrjujem, da je čopič potrebno fejst pritisniti na milo. Pred uporabo ga namakaš v vodi par minut?

Pa peno bi morda lahko delal v kakem lončku?

LP
Za jazbečjo dlako to ni potrebno.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2014, 14:33

Tudi jaz slišim, da naj ne bi bilo potrebno, pa vendar pri Tubby 2 opazim razliko. Kaj je vzrok, ne bi vedel, mi je pa jasno, da se dlaka kot taka ne napoji.

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

razočaran nad FS finest

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 06 Jul 2014, 21:26

Po nekaj mesecih uporabe, se je moj FS finest kar razletel. Pri nalaganju mila, mi je ročaj ostal v roki, loft pa v posodi z milom :evil:
Je možno, da se čopič razsuši? Namreč uporabljal sem ga približno tri mesece, potem pa trimesečna pavza (eksperimentiral sem s peno iz piksne in kartušami).
Moram pa povedati, da z njim nisem bil zadovoljen že, ko sem ga dobil. Čopič je izgledal, kot da je zelo površno sestavljen. Loft je bil kar precej postrani. No sedaj, ko se je razletel, pa sem opazil zakaj. Ne vem sicer s čim prilepijo loft v luknjo v ročaju, verjetno nekakšna smola. Ampak le ta ni bila enakomerno porazdeljena po celem loftu, ampak samo v eni točki precej na debelo, cca. 3mm.
Kako naj sedaj ta čopič kvalitetno sestavim? Verjetno moram nekako odstraniti kupček smole na loftu, da dobim ravno površino. S čim pa naj potem loft zalepin nazaj v ročaj, da bo držalo kot je treba? Seveda moram namazati precej na debelo, sicer bo loft šel pregloboko v ročaj.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jul 2014, 22:15

sicer je tako ob slikah na dalec biti tzeko pameten ampak:
- nekaj podobnega se je zgodilo TMB in lahko pove kako je resil
- simon je delal sma copic in bo imel verjetno marsikateri koristen nasvet
- izgleda da ti je pac lim spustil,.. to seveda ni ok, tudi da bi se presusil ni po moje varjante,.. b ipa rekel da je mozno d ase zaradi segrevanja na npr soncu rocaj bolj raztegne in lepilo spusti, sploh ce je bolj trdo,...
- tista pikica na koncu je nastala po moje ker so z dolocanjem globine/vozla in premalo lepila na dnu imeli zracni zep

- moj nasvet.. to sto pikico spodaj s smirglom pobrusi (lahko probas odrezati ce ni pretrdo,.. pazi da ne poskodujes vozla, da ti ne rapade... potem z grobim smirglom obrusi se robove, da bo lepilo dobro prijelo in potem z dvokomponentnim lepilom (epoksi) zalepi copic nazaj (niti slucajno ne s sekundnim, je zelo trdo in rado spusti ce se kaj giba, poleg tega ti lahko to plastiko topi), sam daj noter dovolj lepila in seveda dolozi globino vozla ki ga bos dal noter, glej da bo navpicen,..
- bodi pripravljen na dvoje, da ga bos moral sfiksirati dokler se lepilo vsaj malo ne strdi, pazi ker ti bo lepilo verjetno teklo ven in da si ne bos zamazal rocaja,.. mogoce poleg tega da bos pazil daj se maskirni trak na rocaj,... lahko ga po zunanji strani malo namastis, saj lepila na mastne povrsine ne primejo prav dobro (pri tem vedi da moras imeti vozel in notranjost rocaja popolnoma razmasceno, poleg tega pazi da si ne bos prevec porokah razmasceval ker pravijo da je epoksi najbolj otksicen pri tistih ki ga uporabljajo v kombinaciji z acetonom za razmascevanje... (epoksi alelrgije ipd)

upam da kaj pomaga in dobro resis zadevo,.. prosim da tudi pozneje svojo izkusnjo s popravljanjem delis, da bo imel se kdo povratno informacijo ki mu bo gotovo prav prisla...

ps. seveda to delaj na svojo odgovornost ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Jul 2014, 23:11

Jaz sem svojega pustil kakšen dan, da se dlaka do konca posuši, potem pa sem vozel zalepil nazaj s sekundnim lepilom. Verjetno bi bilo sicer bolje, da bi uporabil kakšno hitro epoksi smolo, a zaenkrat drži.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Jul 2014, 11:29

tisti ostanek epoksija znotraj ročke mislim da bi moral odstraniti s kakim "šraufncigarjem". Osnovo kot pravi @miha, odrežeš ali pošmirglaš "izrastek, da dobiš enakomerno osnovo. In res bo lepilo bolje prijelo, če je celotna osnova nekoliko obrušena, hrapava.

Definitivno uporabi dvokomponentno lepilo, saj je elastično in se bo prilagajalo spremembam dimenzij zaradi sprememb temperatur in vlažnosti. Tudi če bo debela podloga epoksija, ne bi smel biti problem ravno zaradi elastičnosti. Sekundni tukaj definitivno odpade. Saj bi prijel, a zanesti se ne bi mogel.

Luknjo ročke in osnovo vozla pa jaz nikakor ne bi čistil z acetonom, saj zna biti preagresiven. Res je še veliko rezerve a zakaj bi reskiral. Uporabiš lahko vsak čistilni alkohol. V Mavrici dobiš 1l 99.6 % izopropilnega alkohola za cca 5 EUR. Mislim da je to najprimernejše topilo in čistilo za tvoj problem.

Da ne smeš zalepiti dlak, pa itak sam veš in to boš že zmogel najbolje narediti po svoje.

Dobra stvar tvoje "nesreče" pa je, da sedaj lahko prilagkodiš dolžino vozla. Če so se ti zdele dlake predolge oz. si imel premalo "hrbtenice", enostavno potisneš vozel globlje ali obratno.

LP

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 20 Okt 2014, 00:13

Malo sem pozabil na to temo.
Torej, odstranil sem vse ostanke lepila (smole) iz luknje v ročaju, prav tako sem odrezal višek smole na koncu lofta. Tako sem izravnal vse površine.
V Intersparu sem nabavil dvokomponentno epoksi smolo (mislim da Patex) v dveh majhnih tubicah. Zmešal po navodilih in prilimal čipič nazaj v ročaj. Od takrat sem ga že nekaj krat uporabljal in zadeva deluje kot mora.

Odgovori