FS (Frank shaving) copici napram drugim

Vse o čopičih...
Bajkman
Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 13:25

"Tvoj" FS Finest je na aliexpress vedno na razpolago. In še eden, ki mi deluje praktično isti, čeprav je napis za 21 mm.


Si že kaj zasledil za LIOJUNY SHAVING? To je kao cenen ponaredek od FS? Primer

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Jan 2014, 15:01

Kako je sploh z naročanjem iz Aliexpress? Je to na enak način kot DX?

Liojun je pa isto sranje, drugo pakovanje. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 15:26

Ni popolnoma enako kot ebay, ampak deluje. Za DX ne vem natačno kako gre.
Sem pa z aliexpress že večkrat kaj naročil in ni bilo težav. Enkrat sem dobil svetilko, ki se ni direktno prižgala, omenil prodajalcu in je takoj poslal drugo.

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 19 Mar 2014, 18:46

@TMB

jaz imam tega finest od FS, tako kot ti. Vendar naredim slabšo peno (Cella) kot z jazbecem iz Müllerja za 7.- EUR.
FS je izredno gost, ima močno hrbtenico in kratek loft (v primerjavi z jazbecem iz Müllerja). Je razlog za slabšo peno to, da še ni razdelan dovolj? Se mi zdi, da se čopič komaj kaj upogiba. Milo nalagam enako časa (cca. pol minute), je pa res, da FS dosti bolj ožamem, ker vpije nenormalno veliko vode.
Delanje pene na dlani mi da sicer zelo gosto in obilno peno, na licu pa je pene premalo. Če bi pa bolj pritiskal na lice in dlje časa mazal, bi me pa že čopič iritiral verjetno.

Kakšen predlog?

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a TMB » 22 Mar 2014, 23:07

Meni je normalno delal peno od samega začetka. Jaz sicer uporabljam bolj moker čopič za ustvarjanje pene. Ponavadi ga do konca namočim pod vodo in enkrat stresem vodo iz njega. Kar ostane gre vse v mešanico z milom.

Tukaj imaš moj video penjenja Celle s FS čopičem:

https://www.youtube.com/watch?v=4QkJITwGfEc
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 23 Mar 2014, 11:49

Za prvi prehod (delanje pene direktno na licu) sem sedaj nekako poštudiral. Je zelo v redu. Problem je drugi prehod. Ker si po prvem prehodu splaknem obraz z vodo, ostane le ta precej moker. In potem pri delanju pene za drugi prehod, dobim precej redko peno. Prav tako se že pojavlja iritacija, ker ima čopič močno hrbtenico jaz moram pa za drugi prehod če precej voziti čopič po licu, da je pena solidna.
Tako, da sem začel sedaj za drugi prehod delati peno na dlani (s tistim kar ostane po prvem prehodu - ne nalagam čopiča ponovno).
In potem z rokami nanesem zelo bogato in črvrsto peno na lice.

Sem pa na v tvojem video posnetku opazil, da čopič zelo močno pritisneš na milo, ko ga nalagaš. Praktično popolnoma sploščiš dlake. Jaz pa ravno kontra. Posledica je verjetno premalo naložen čopič. Bom probal bolj pritisniti, čeprav gre potem precej pene ven iz posode.

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2014, 12:09

Potrjujem, da je čopič potrebno fejst pritisniti na milo. Pred uporabo ga namakaš v vodi par minut?

Pa peno bi morda lahko delal v kakem lončku?

LP

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 23 Mar 2014, 12:20

Ja, namakam ga kar nekaj minut, to ni problem. Lončka pa ne maram. Prvi prehod prav hočem, da se dela na licu, da se dlake še bolj zmehčajo in krema res dobro vtre v lice. Za drugi prehod bom pa sedaj uporabil dlan. Je čisto OK.

Edino, kar bi še rad probal, je čopič s podobno močno hrbtenico, vendar z daljšim loftom.

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2014, 12:41

To pa mislim da je edino svinjski čopič. Omega 10049 bi bila rešitev. Omenili smo tukaj, cena pa je cca 5 EUR:
http://britev.si/viewtopic.php?f=6&t=73

LP

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a simon » 23 Mar 2014, 12:46

Kot opažam razmišljaš in delaš pravilno.Žal pa se šele pri drugem prehodu pokaže kako kvalitetno je milo in čopič.V drugem prehodu je milo na obrazu manj gosto,ker je na obrazu manj dlak ki smo jih že odstranili.Še enkrat ponavljam,če ima posoda za milo VISOK rob lahko uporabimo bolj vlažen čopič, ki dodatno zmehča milo in to nam ne uhaja čez rob.Sam pa se ne strinjam da bi v opisanem načinu samo enkrat naložil čopič in ga uporabil za tri prehode.Enostavno če začutiš, da milo ne nudi dovolj zaščite pač dodatno naložiš čopič , ker je koža vredna več kot milo.Povprečna mila nas stanejo približno 6 eur in zelo kvalitetna 12 eur ,nudijo pa nam vsaj 6 mesecev britja!Čopič pa je tisti ki iz povprečja naredi nekaj več.Kvaliteten čopič skoraj nikoli dodatno ne nalagaš med prehodi, kar pomeni dodaten prihranek na milu. :) :?: :?:

Odgovori