Omega Pro 49

Vse o čopičih...
Bajkman
Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Okt 2013, 18:48

Mislim da si ta čopič zasluži svojo temo. Že prej sem ga imel od očeta, ki pa je bil že izrabljen. Sklepal sem, da z novim ne bi bilo bistvenega napredka. Kaka napaka, glede na včerajšnji prvi test.
Čopič naj bi, kot nov, bil zelo trd. Namreč problem merjaščevih čopičev je, da je treba potrpežljivo čakati, da se ščetine razcepijo. Takrat naj bi postali mehki, prijetnejši. Po kakem tednu uporabe naj bi že bilo vidno cepljenje, po 3 mesecih že mehkoba, Optimum pa naj bi dosegli po kake pol leta. S tega stališča so jazbečji čopiči boljši. "Pure" tip jazbeca je najmanj kvaliteten. Sam imam HJM Pure tip, kupljen v Mullerju. Zakaj sem ga kupil? Uganili ste, ker sem se prehitro zaletel in se nisem bolje pozanimal.
Jazbečjega "pure" sem omenjal zato, da lahko povem, da je Omega Pro 49 precej boljša. In to za manjši denar.

Omego sem za 5 minut namočil v toplo vodo in sledilo je njeno prvo življenjsko delo. :D Pričakoval sem trd čopič, ampak me je presenetilo. WOW, čopič je bil že pri prvem testu dovolj mehek, peno pa sem lažje ustvaril kot s "pure" jazbecom. Žal nimam nobenih izkušenj z boljšimi jazbečjimi čopiči, sem pa bil na pragu naročila Rooney-a 3/1 za 70 EUR. Ampak sedaj vidim, da je čopič za 7 EUR že dovolj dober. Kaj šele bo, bojim se da bo celo premehek po določenem obdobju :D
Nekatere ščetine so že razcepljene, sumim pa da so bile že pri novem. Škoda da nisem preveril.

Čopič je svojih 7 EUR (v Italiji od 4 do 5 EUR) vsekakor vreden. Bom kupil kdaj boljšega jazbeca? Nikoli ne bom rekel da ne, ker me žene "firbec". Je jazbečji vreden tolikšne cenovne razlike? Za enkrat je moj odgovor NE.

Kaj me moti? Nekoliko drseča ročka vendar sem imel roko od mila. Ko sem roko splahnil, ni bilo več težav. Druga stvar pa je neprijeten vonj, ampak ta z nekaj britji izgine. Lahko pa se čopič najprej umije s šamponom za lase.

Torej sliki po prvi uporabi in dnevu sušenja:
Slika

Slika

DIMENZIJE VOZLA:
Premer: 27 mm
Višina: 63 mm

EDIT:
Zaradi vključenega Arka se mi zdi tole dobra izbira.
LP
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 17 Nov 2013, 14:27, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Okt 2013, 20:16

slisi se fajn,.. s kej si pa narocil in kaksna je bila postnina?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Okt 2013, 21:11

Naročil sem na gifts&care v kompletu z drugimi stvarmi, poštnina za vse skupaj pa je bila 8 EUR.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a TMB » 22 Okt 2013, 10:33

Komaj čakam na tvoje občutke v prihodnosti in kakšno sliko spenjenega mila. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Okt 2013, 10:40

... pa kaksen prispevek s slikicami,.. :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Okt 2013, 11:18

Seveda bom izrazil mnenje, ko bom vedel več. Škoda samo, da za referenco nimam kakega kvalitetnega jazbečjega čopiča. Tudi za kake slike se bom potrudil. Sedaj moram čopič samo čimbolj "zlorabljat", potem pa se tukaj "vidimo". :D

Rad pa bi javil, da sem se zvečer obril z milom DVH -Kupil v Estela BTC - 3,5 EUR in Omego 100275 - Kupil v Italiji za 3,99 EUR. Ustvarjanje pene pe je bilo kot poezija. Za 5 minut namočil Omego. Milo sem nanesel kar na obraz kot se dela z Arko stickom. In na obrazu naredil peno. Brez vsakega problema, dober občutek, pena je skoraj v momentu eksplodirala.
Zelo mi je žal, da sem do sedaj uporabljal HJM "pure" jazbec, ker je Omega 10275 res superiorna. "pure" jazbec ima ostre dlake, ki so resnično agresivni, po drugi strani nobene hrbtenice. Ves čas sem moral dlake s prsti tiščati skupaj. Omega pa je popolno nasprotje.

Morda bo potrebna nova tema o 10275. :D

Slika

Slika

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 15:21

Bajkman, kateri čopič ti je bolj všeč - Pro 49 ali 10098?
Zadnjič spremenil TMB, dne 12 Nov 2013, 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 15:50

10098 si ne lastim, videl pa sem Mihatovega. V praksi ga nisem sprobal, a če lahko simuliram njegovo uporabo, mi je bolj všeč 10098.

Sicer takole: Za delanje pene na obrazu je Pro 49 priročnejši, za v skodelici pa vsekakor 10098. Ampak pro 49 bolj zaostaja pri skodelici kot 10098 na obrazu. Če bi sedaj kupoval, bi vzel 10098. Ima tudi kovinski obroč, da vozel močneje drži skupaj, da ne poči, kar pa se pri Pro 49 dogaja.

Zadnje čase delam peno direkt na obrazu, ampak za prihodnost še ne vem kaj bo. Ko bo treba delati v skodelici, si bom gotovo kupil 10098.

Morda je omembe vreden še podatek, da sta vozla identična, čeprav sem na internetu zasledil nasprotne trditve.

LP

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Nov 2013, 17:05

Res sem Lolek! Če sem že omenjal enak vozel, bi valjda moral podati še moje izmerjene dimenzije:

27x63mm

LP

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 00:32

tisti ki imate Omego 10098, bi morda lahko podali kako mnenje?

LP

Odgovori