The Golden Nib vozli

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Apr 2014, 19:36

Rad bi vam predstavil The Golden Nib, ki po zelo ugodnih cenah ponuja veliko število kvalitetnih vozlov.Prednost nakupa samega vozla je -sami izberemo primeren ročaj, ter nastavimo višino vozla.Pri tako velikem številu različnih vozlov pa se seveda vprašamo kaj bi izbrali.Na tej povezavi http://dood.ca/2013/05/30/the-golden-ni ... omparison/ so priložene zelo lepe fotografije ter ocene teh vozlov.Samo oceno je podal nekdo, ki ima oziroma je imel v lasti čopiče najbolj znanih visokocenovnih proizvajalcev.

TGN http://thegoldennib.com/index.php?main_ ... ex&cPath=9

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 21:13

zgleda zanimivo, hvala za info.. glede na review izgleda da gre za kvalitetne copice, cene vozlov izgledajo tudi ok (za top kvaliteto)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a TMB » 07 Apr 2014, 21:46

Hvala za to povezavo. Vedno so me zanimale razlike med Golden Nib vozli in po koncu leta bom tudi naročil enega, da zamenjam slabo dlako v čopiču, ki sem ga pred leti dobil za rojstni dan.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a Omega » 10 Okt 2014, 18:37

no, da malo oživimo tole temo :) Je kdo že naročal na the golden nib? zdaj so očitno dodali še high mountain white vozle, ki me kar malo zanimajo :D
22mm High Mountain White
našel sem tale review na B&B.
me pa gleda tudi tole (slike ni, sem jo pa našel drugje)
Slika
nisem pa še nikoli delal na stružnici in nevem kako bi se naredilo iz tega kvadra držalo za čopič, tako da če ima kdo izkušnje s tem se priporočam ;)
aja, pa rahlo offtopic (ne preveč se mi zdi): mogoče kdo ve če se da zamenjati držalo za omega čopiče? trenutno imam 10029 in mi tisti plastični ročaj ni pretirano všeč :|
Up spirits!

Bajkman

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 19:12

Sem naročil, a naročilo preklical. Za poštnino sem plačal 5$, kot je bilo določeno na internetni strani. Nato dobim sporočilo, da želijo še dodatnih 6$ na paypal, če hočem da pošljejo. Takrat sem pač javil, da bi raje refund in je bilo rešeno.
So pa posebej njihovi finest vozli precej pohvaljeni.

Omega ročko komot razrežeš, vozel pa naturiš v tako ročko za bicikl: ;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Tako je naredil Simon, jaz sem mu samo ukradel slike. :lol:

To je XLC ročka. Edino odrežeš jo na željeno dolžino. ;)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 19:28

Zaksen drqzji vozel bi jaz kupil omego pro98 za 7eur ki ima FANTASTICEN rocaj in dal vozel v rocaj od 98ke. Govorimo da bi dobil nek poseben vozel brez rocaja..kaksej manchurian ali 2band finest...pro98 mi je fantasticna rocka...ali pa omega 11126 ali omega 11574 ce bi zelel malo manjso roco. Tele od bicikla mi niso prevec vsec. Majo pa ziher dober grip :)
Seveda je pa vse stvar okusa tako da vseeno cestitam za izvedbo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Okt 2014, 19:46

Skoda da si skenslal, me za ima kako bi se obneslo oz ce je res dober kot se hvalijo :).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 19:49

To sem naročil dan pred objavo Tvbshavinga za Simpson Duke 3. Ko so mi navrgli še dodatnih 6$ in s tem preseganje 22€, plačilo DDV ter stroške carine... Takrat boljše odločitve kot preklic ne bi mogel sprejeti.. ;)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 22:56

Kaj ni blo s carino tako da do 100usd (al eur, zdej res nevem) je blo ok, nad 100 pa si placal carinski davek? Zdaj spet nevem tocno...okoli 20%...lahko da tudi 17 al 19 %....sem pomesal v glavi cifre se z IVA italjanska, ki smo jo vcasih nazaj dobivali...potém je pa EU prisla in nas na obali zivece nategnla ko prasce in nismo vec IVE nazaj dobivali. :)

Bajkman

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 23:02

morda je vredno napisati pravilo.

Do 22€ ni nič
Od 22€ do 150€ je DDV
Nad 150€ je DDV + carina

S plačilom tiste poštnine bi prišel nad 22€, s tem da si dacarska banda vzame še dodatnih 7 € za stroške. Kar pa pomeni v mojem primeru konkretno: 22$ vozel + 5$ poštnina + dodatnih 6$ poštnine = 33$ = 26,11€
Sedaj pa končna cena z dajatvami: 26.11€*1.22 + 7€= 39€ za vozel. Saj nisem padel na glavo. ;)

Odgovori