MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:
Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a iii » 18 Maj 2016, 15:19

Kaj misliš z izrazom "galunski kamen" ?
vostok napisal/-a:Pozdravljeni!

Bil zadnjih nekaj dni brez interneta, vendar sem vneto testiral :)
Do sedaj sem pred nanosom pene vedno kožo dodatno navlažil pod tušem in namastil z jojoba oljem. Zadnji dve britji sem olje namenoma izpustil in ga nadomestil z miljenjem obraza med tuširanjem. Uporabil sem običajno trdo milo za roke.

Rezultat:
Po prvem britju (36 ur narastka, Merkur Futur, nova personna, silvertip jazbec in LEA) BBS z nekaj zametki DFS. Kake 3 krvave pikice, odpravljene v 5 minutah z galunskim kamnom, ki praktično ni iritiral kože.
Drugo britje (24 ur narastka, Edwin Jagger, nova personna, silvertip jazbec, Cella). Popoln BBS in 5 krvavih pikic, odpravljenih v 5 minutah z galunskim kamnom in minimalno kratkotrajno iritacijo.

Vmesni zaključek po dveh britjih:
Umivanje obraza z milom pred nanosom pene pri meni pripomore k bolj gladkemu britju, praktično brez iritacije. Na drugi strani je koža malenkost manj prožna in pridelam več mikro urezninic (običajno 0-2, z milom pred nanosom pene 3-5).

Rezultati so vsekakor dovolj spodbudni, da bom še testiral v tej smeri.

LP, G
Nekje v Savinjski dolini...

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a uxbal » 18 Maj 2016, 15:53


vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a vostok » 18 Maj 2016, 19:39

Ppzdravljeni!

Galunski kamen/galun je slovenski izraz za alum block (ang).

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a iii » 19 Maj 2016, 16:21

Hvala -- zdaj vse jasno ;)
Nekje v Savinjski dolini...

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a vostok » 26 Jun 2016, 14:15

Pozdravljeni!

Po testiranju treh različnih mil za umivanje obraza, pred nanosom pene, v različnih kombinacijah pred tuširanjem, med tuširanjem, po tuširanju, brez tuširanja (neposredno pred britjem) in s kakimi desetimi brivskimi mili ter kremami je moj zaključek naslednji:
Milo za umivanje obraza pred nanosom brivske pene se dobro obnese v primeru mastne kože, ki ni utrujena. V poštev pride, kadar je narastka vsaj 36 ur, po športnih aktivnostih, potenju. Britje je v tem primeru po uporabi mila kvalitetnejše, potrebnih je manj popravkov. Milo tudi nekoliko suši kožo in tehnika se bolje obnese v kombinaciji milo-jojoba olje-brivska pena.
V primeru suhe in/ali utrujene kože se milo pred nanosom brivske pene ne obnese najbolje. Dodatno sušenje kože pripelje do občutljivosti kože, urezninic in iritacije. Odziv kože na galuski kamen po britju je v teh primerih precej bolj izrazit.

Še najbolj konsistentne in zaželjene rezultate sem dosegel z uporabo mila za umivanje obraza večer pred jutranjim britjem, ki je bilo nato povsem običajno: tuš, brivska pena, britje, losjon po britju. Brez ostalih komplikacij.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori