Markova metoda

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Markova metoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Jan 2015, 03:35

Torej, za delanje pene pravi mojstri uporabijo Markovo metodo.
O tej metodi se po ostalih forumih veliko govori, zato je prav, da jo omenimo tudi pri nas. Pa še Copy/Paste:
Marco napisal/-a:Lately I’ve seen that some B&B members are having issues regarding “how to create a good lather” with Italian soft soaps. And I have personally received several PM’s regarding this subject, with many asking me what kind of lathering technique I actually use. Here is a simple tutorial for new wet shavers or for those who just are unable to get satisfying results with soft soaps.

1. Italian soft soaps like brushes with soft tips and great backbone. You can use a quality boar or badger brush of your choice with the above specs. I prefer boars, as in the old Italian barbershop tradition.

2. Run your brush under hot water (or simply soak it) for at least 30 seconds.

3. Turn your brush upside-down WITHOUT shaking it. Allow only the gravity water to fall down and move your brush carefully, since it has to be kept full of water.

4. Start making swirls on the surface of the soap. You have to proceed slowly, without pressure on the brush. Remember that it’s very wet.

5. Heavily load your brush for about 45/60 seconds making around 100/120 swirls. Please keep in mind that the loading time and number of swirls also depend on how big your brush is and how much water it can retain.

6. Move the brush onto your face and face lather. Again, be careful, you’ll have a LOT of lather to handle.

7. While face lathering add, slowly and progressively, a few drops of water per time to your brush. Or, alternatively, lightly wet the tips of the brush. I personally prefer to add drops of water to the brush because I have a better control of the soap/water ratio.

8. You bring the lather to the right consistency.

*** The main concept to always keep in mind is simple: a lot of water + a lot of swirls + a lot of soap = a lot of great, thick, slick and effective lather. ***


I learned this technique from an old Italian Master Barber with over 40 years of experience and I’ve been using it with great results for almost 16 years.

P.S. This lathering technique works very well even with hard, triple milled soaps. Exactly as described above, with the sole exception that I soften the surface of hard soaps with a dozen drops of water before starting to make swirls.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Jan 2015, 06:16

Tole je pa RES uporabno! Hvala, Bajkman!

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a Omega » 29 Jan 2015, 08:10

Ja, za Mehka mila je tole bomba, za trsa pa vseeno take delam z bolj suhim copicem. Vsaj jaz tako dobim boljse rezultate, mi je pa markova metoda zelo pomagala pri razorock milu :D
Up spirits!

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 29 Jan 2015, 09:29

Problem se mi zdi le to, da če ne otresem čopiča, moram naložiti res VELIKO mila, da rata normalna pena. Jaz raje narahlo otresem čopič po namakanju.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Jan 2015, 12:46

Bajkman dej mi povej koliko casa mislis da bi ob taksnem nalaganju in britju 2-3tedensko morala zdrzat recimo cella. Jaz delam lather na skoraj identicen nacin po raznih poskusih sem ugotovil da na taksen nacin da ogromno pene. Na zacetku sem milo kar sparal zdaj ga pa ze nalozim toliko da imam za tri pase pa se ostane na copicu. V posodici se pa po nekaj mesecih skoraj nic ne pozna.

Bajkman

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Jan 2015, 13:10

Poraba je ekstremno majhna. Tudi meni se zdi, da je mila vedno več. :D
Ker kombiniram z različnimi mili, ne bi mogel govoriti o porabi. Imam pa občutek, da je poraba arka celo še manjša.
Jaz še največ mila porabim pri testnem delanju pen na roki ali v posodi. :oops:

Če pa že želimo konkretizirati porabo:
Marco pravi, da je v letu pa pol porabil cca 300g, ampak to pri vsakodnevnem britju. Za način, ki ga omenjaš, bi torej manjša Cella (150g) morala biti za cca 2,5 let.

Bajkman

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Jan 2015, 14:33

Še v praksi:
https://www.youtube.com/watch?v=heaz_1sDHi4

Morda opozorilo za čiste začetnike. Odsvetujem, saj je nevarnost, da bi bilo premalo naloženega mila na čopiču. S tem pa preveč vode v peni, pena mehurčkasta in ne dovolj zaščitniška za kožo.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a denis » 31 Jan 2015, 09:42

Vceraj sem peno iz Celle naredil po njegovi metodi. Ko sem bral sem si mislil da to ne bo spilalo pri meni. Obicajno grem z samo malo navlazenim copicem in z precejsnim pritiskom. Vceraj sem pa z mokrim in prakticno nic pritiska. Nalagal sem malo dlje, okrog minuto in pol, ker sem se bal, da bom nalozil premalo mila v casu, ki ga on podaja. Pa sem ga nalozil prevec, za cele 4 prehode je bilo pene. Zakon, ce se niste poizkusili, morate. Jaz bom naslednjic nalagal manj kot minuto, pa da vidimo.

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 31 Jan 2015, 23:36

hvala!

komaj cakam da testiram :D
Eppur si muove

medobear
Prispevkov:29
Pridružen:10 Feb 2015, 12:58

Re: Markova metoda

Odgovor Napisal/-a medobear » 24 Feb 2015, 14:31

preizkusil, super pena!

Odgovori