Haslinger VS. MWF

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 18 Jan 2015, 21:33

no, kot obljubljeno, prvi del bitke davita proti goljatu :D Ravno sem se obril z Haslinger mit schafmilch und lanolin. Sem že omenil v temi Haslinger, pa bom še enkrat da bo vse na enem mestu: To milo je neverjetno požrešno kar se vode tiče.
gremo najprej cenovno gledat: MWF 7,16 € na 100 g, Haslinger 6,58 € na 100 g. Sama razlika v ceni na gram torej ni ogromna, na puck pa je kar velika. haslinger je trenutno okoli 4€ (60g), MWF pa 9€ (100g). Torej, če kupujete prvič milo z lanolinom in niste prepričani če vam bo všeč je haslinger odlična opcija.
Zdaj pa na sam performance. Za Mitchell's Wool Fat smo vsi že slišali, vsi poznamo tudi njegov sloves (čeprav je druga formulacija veliko lažja za penit). pa bom napisal samo razlike.
Haslinger je še vedno VELIKO lažji za naložit in uporabljat kot MWF, zaščito ima malo slabšo, blazini pa malo bolje. To se pri meni pokrajša, tako da je očitni zmagovalec za samo izkušnjo med britjem Haslinger.
AMPAK, ko kupiš milo z lanolinom igra veliko vlogo tisti občutek mehke kože po britju, v tem pa na žalost še vseeno zmaga MWF. Očitno ni mogoče najti mila, ki ima post-shave tako dober kot ga ima ta ovčja mast iz anglije.
Razlaga tega je kar enostavna: lanolina je v MWF še vedno toliko, da ga je težko spenit in dobit stabilno peno. mogoče bi rekli temu pretiravanje, ampak... ja, imeli bi prav :D
Odločitev je bila težka, a zmago za zdaj polagam pred noge Haslingerja. to je, do naslednjič, z namenom sem napisal da je to prvi del, testiral bom še vzporedno in pogledal kako ta mali košček mila reagira na super lather.
Lahko pa že zdaj brez slabe vesti priporočam nakup ovčjega Haslinger mila, pa tudi ostalih če so mu podobni. Če pa še koga kaj zanima pa naj kar napiše ;)
Zadnjič spremenil Omega, dne 19 Jan 2015, 14:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Up spirits!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jan 2015, 22:14

prav zanimiva primerjava,.. tale haslinger tudi mene zanima,.. ga bom psrobal v prihodnosti...
ti pa se kaj napisi ko bos se malo bolj poglobljeno sprobal
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 18 Jan 2015, 22:27

Seveda :) če počakaš kakšen teden se lahko tudi dogovoriva za kakšno "začasno menjavo" :P
Up spirits!

Bajkman

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Jan 2015, 09:48

Omega napisal/-a:no, kot obljubljeno, prvi del bitke davita proti goljatu :D Ravno sem se obril z Haslinger mit schafmilch und lanolin. Sem že omenil v temi Haslinger, pa bom še enkrat da bo vse na enem mestu: To milo je neverjetno požrešno kar se vode tiče.
gremo najprej cenovno gledat: MWF 7,16 € na 100 g, Haslinger 6,58 € na 100 g. Sama razlika v ceni na gram torej ni ogromna, na puck pa je kar velika. haslinger je trenutno okoli 4€ (60g), MWF pa 9€ (100g). Torej, če kupujete prvič milo z lanolinom in niste prepričani če vam bo všeč je haslinger odlična opcija.
Zdaj pa na sam performance. Za Mitchell's Wool Fat smo vsi že slišali, vsi poznamo tudi njegov sloves (čeprav je druga formulacija veliko lažja za penit). pa bom napisal samo razlike.
Haslinger je še vedno VELIKO lažji za naložit in uporabljat kot MFW, zaščito ima malo slabšo, blazini pa malo bolje. To se pri meni pokrajša, tako da je očitni zmagovalec za samo izkušnjo med britjem Haslinger.
AMPAK, ko kupiš milo z lanolinom igra veliko vlogo tisti občutek mehke kože po britju, v tem pa na žalost še vseeno zmaga MWF. Očitno ni mogoče najti mila, ki ima post-shave tako dober kot ga ima ta ovčja mast iz anglije.
Razlaga tega je kar enostavna: lanolina je v MWF še vedno toliko, da ga je težko spenit in dobit stabilno peno. mogoče bi rekli temu pretiravanje, ampak... ja, imeli bi prav :D
Odločitev je bila težka, a zmago za zdaj polagam pred noge Haslingerja. to je, do naslednjič, z namenom sem napisal da je to prvi del, testiral bom še vzporedno in pogledal kako ta mali košček mila reagira na super lather.
Lahko pa že zdaj brez slabe vesti priporočam nakup ovčjega Haslinger mila, pa tudi ostalih če so mu podobni. Če pa še koga kaj zanima pa naj kar napiše ;)
Wooooww!! Mali (v poz. smislu), ti si neverjeten! Hvala za imeniten prispevek, prebral sem ga z največjim veseljem. Tudi če bi bila tukaj kaka gola frača, me ne bi mogla zmotiti in bi najprej tole prebral do konca. :lol:
Zelo lepo berljiv prispevek, napisan razumljivo, upoštevano načelo kratkosti in jedrnatosti (česar jaz ne znam), logični sklepi in zaključki.
Na 100 g prekalkulirana cenovna primerjava, prednosti in slabosti enega in drugega v vseh pomembnih detajlih na podlagi SAMO enega testiranja. In to pri 17 letih.
Ostal brez besed...

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Jan 2015, 11:12

:oops: samo posredujem svoja opazanja da se ostali lazje odlocijo :D
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Jan 2015, 11:24

Ko takale opažanja na plano vrže še nepolnoletni mulc, je to le občudovanja vredno. Čestitke tudi od mene, krasen opazovalec si!

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Jan 2015, 15:33

Primerjava sestavin, če koga zanima :)
Slika
Slika
Sem pa danes predal en puck haslingerja sošolcu @Luka, upam da tudi on kaj napiše :P
Up spirits!

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Luka » 19 Jan 2015, 19:03

Hja pa dajmo po dolgem času nekaj napisat. :D Haslinger je odličen! Nalaga se hitro, peni neverjetno lahko, vendar je res, da porabi veliko vode, kot so že vsi tukaj omenili. Zaščita je res malo slabša, kar mi ni ravno po godu, saj je moj vrat neverjetno občutljiv :x . Ne glede na to pa sem se z lahkoto obril. Primerjati z MWF ne morem preveč dobro, saj sem se z njim obril le enkrat, pa ni in ni šlo :? Trenutno je pri meni zmagovalec Haslinger, mi bo pa Omega še enkrat posodil MWF, da še enkrat sprobam oba.
✞ Memento Mori ✞

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Jan 2015, 22:37

Imam eno vprasanje za clane foruma, in to je: poznate se kaksno milo Ali kremo ki vsebuje lanolin?
Up spirits!


Odgovori