Savon d'Alep

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Jan 2015, 20:48

No, ker sem med prebiranjem foruma ugotovil, da ste, v večini, poznavalci kvalitetnih produktov...sem se odločil, da odprem to temo o milu, ki je nam v Sloveniji nepoznano.
Sploh pa, ker sem prebral, da ste nekateri toliko navdušeni nad kvalitetnimi mili, da ste jih celo sami izdelali.
Najbrž ste nekateri že slišali ali pa imeli to milo že v uporabi, a vseeno odpiram to temo, ker menim, da si ga to milo, na takšnem imenitnem forumu, zasluži!
Sam sem ga danes našel v omari, kjer je pozabljeno ležalo od "bogtigavedi" kdaj! :D Sicer le majhen košček in sem se odločil, da iz njega z čopičem iztisnem peno in se obrijem. In sem se! Celo zelo spodobno obril!
Gre za milo izdelano po tradicionalni metodi. Izdelujejo ga v Siriji v Alepu (Aleppo).
Glavne sestavine so olivno in lovorjevo olje. Originalno milo je v obliki grobe kocke, na zunaj zlato rjave barve, če ga pa prerežemo mora notri biti zeleno. Na njemu je le štempiljka v arabskih šifrah...naj bi pisalo gor tudi 20,30...55% in to naj bi označevalo procent lovorjevega olja,kajti ostalo je olivno olje. Ker ime ni zaščiteno, ga lahko vsak tako poimenuje in prav zato se pojavljajo številne kopije.
Lahko ga poimenujemo kar mati mil! :D
In še posnetek izdelave:
https://www.youtube.com/watch?v=EEyLpNzIaCY
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Jan 2015, 21:13

To o t3m milu je bilo pa ze na forumu po moje, oz nekje sem to ze videl..? Kako bi ga ocenil od 1 do 10 torej? Sem ze takrat tuhtal da bi ga nabavil... Kje si ga kupil?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Jan 2015, 21:42

Kar se britja z njim tiče...sem se prvič obril z njim. Težje je narediti peno kot z brivskimi, manj je pene...je pa lepo drseče! Lovorjevo olje pa itak deluje antiseptično. Kožo zelo lepo neguje!
Pri tuširanju, umivanju, večinoma uporabljam mila...tisti showe geli so za drkanje! :twisted:
Boljše mi je kot originalno milo iz Marseilla (Savon de Marseille), ki ga tudi uporabljam.
Kupil sem ga v Franciji.
Ocena...? Hm..., vonj je pač poseben, saj ni dodanih arom. Meni je odlično, a vsak ocenjuje po svoje. Ker ga pa izdelujejo že več kot 3000 let, mislim, da ocena ni potrebna! :D
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Jan 2015, 20:00

Drugi test je bil odličen...milo sem en cajt namakal v topli vodi in iz njega naredil peno za tri prehode na bradi,tri prehode po glavi in še dva prehoda drugje! :D
Problem je le, da ne vem kje naj ga dobim, ko bom ta košček porabil!? :?
Nothing less...than BBS

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 24 Jan 2015, 13:09

Jaz vem kje se da dobiti. :D
Če ga ne dobiš kje drugje mi spomladi javi, ti ga prinesem iz Vzhodnjega bloka :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Jan 2015, 13:48

+1... Pa da vidim to cudo
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Jan 2015, 14:20

Pa še jaz se javim.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Jan 2015, 14:30

Pjerdolaj stari! :D
Se bomo že znašli, jaz bom malo po Italiji pogledal ob priliki...
Aja, pred nakupom morš enega a skrito prerezat, da vidiš če je not zelen! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Jan 2015, 14:32

Madona, od zdaj naprej bomo brijači hodili naokrog s skritimi olfami po žepih :lol:

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 24 Jan 2015, 14:54

Hudiča ste pa navalili kot pes na hrano :D

Ne poznam kvalitete teh mil, sem jih pa nazadnje videl na poljskem portalu (podobno kotp ri nas Bolha) medtem ko sem iskal karite maslo..

Očitno bom moral narediti kar import export podjetje. :twisted:

Odgovori