Haslinger

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Primorec » 15 Maj 2015, 18:25

Še moj test Haslinger Schafmilch..Všeč mi je da je milo majhno in se ga hitro porabi, tako lahko več različnih pretestiraš.. Vonja je nekako blago nevsiljivega, podobno nivei naprimer..Pena za face lather se easy naredi s čopičem, potem ko jo dokončaš na obrazu pa postane po mojem mnenju ena najboljših pen, kar sem jih kdaj zmešal, taka gosta, fina, res fajn za opletat s čopičem po obrazu.Da bi bilo milo kaj bolj žejno vode kot ponavadi pa nisem opazil.
Kar se britja tiče je milo dobro, če ga primerjam z vitos-om s katerim sem se bril pred dvema dnevoma nekoliko manj ščiti kožo pred rezilom, hočem reči da sem britvico bolj močno čutil na obrazu, tudi po britju je bilo malček več iritacije, ampak vseeno je to zelo dobro milo, nekako na nivoju celle.
Skratka z moje strani thumbs up, zadovoljen...
Imam še ognjičevo, bomo dodal opažanja čez 2-3 dni..

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a TMB » 15 Maj 2015, 18:36

Meni jebzdržal 38 britij, kar niti ni malo.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Omega » 15 Maj 2015, 22:30

Ja, za tako majhno velikost rez dolgo zdrži :? sem pa tudi jaz opazil da je pena zelo lepa in neverjetno spolzka, zaščita pa čisto malo zaostaja za povprečjem :( še vedno je vseskupaj odlično milo, še posebej za ceno
Up spirits!

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Maj 2015, 18:05

Eh, ognjičevo je pa povprečno milo, včeraj testiral...Mogoče nisem dal dovolj vode ampak za 3 dni staro brado je bilo preveč ureznin in tudi sušila se mi je pena med prehodi, skratka nekaj ni bilo v redu.. Naslednjo rundo bom probal z novo žiletko in dodajal več vode, da bo bolj merodajno.. Skratka britje je bilo na nivoju zelenega prorasa..

Bajkman

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jul 2015, 19:56

Lasten opis Haslinger podjetja na vprašanje (zanimanje) Američanov in Kanadčanov preko email-a:
Hi Max,

Thank you for your email. I apologize for the late reply, but I was away on
holiday and only now am I able to reply.

It makes me very happy to hear that you are so satisfied with our products.
We put a lot of effort into everything we do and it is very satisfying when
customers are happy!

I took a quick look on the forum, and it makes me really proud to hear such
positive responses. Unfortunately I have too little time at the moment to
write on it, also english is not my first language, so it takes me a little
longer.

Just some quick info about the company that might interest you, as I read
people wondering whether we are an artisan company or a big austrian
manufacturer....we are actually a small family business started by my
grandparents that has been running for 66 years. We have 7 production
employees and only 1 of them specialized purely in the soap production.
Although the manufacturing process has been modernized from the artisan soap
making method, it is still a very hands on production....from finish till
end (when soaps are packaged and sent to customers).

Once again, thank you for taking the time to write to us! It means the hard
work is paying off!

Best,
Andreas Haslinger
Torej po definiciji pravi artisan. Verjetno kar z najboljšo ceno med njimi.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Omega » 14 Jul 2015, 20:24

Lepo tole, ampak da po 66 letih še niso pogruntali da morajo večja pakiranja delat... :twisted:
Up spirits!

Bajkman

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jul 2015, 20:25

Če pa na žajfah dela samo eden.. :lol:

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a mango » 10 Jun 2016, 23:21

Cimer me je prosil za pomoč pri izbiri mila za britje, ki ga bo dal očetu za rojstni dan. Trenutno se brije z navadnim trdim milom za roke, ki ga speni s čopičem, pa bi mu rad pokazal nekaj novega... Malo sem pobrskal po forumu, pa se mi zdi da "ovčka" najbolj ustreza željam cimra, ker noče močnega vonja, prav tako ne kakih citrusov ipd., cella mu ima presladek vonj pa tudi očetu najbrš nebi ustrezalo preveč nostalgije na šolske dni :D .
Zdaj bi pa prosil še za vaša mnenja o tem milu in če lahko kdo malo bolj opiše vonj "ovčke" (intenzivnost, ton), seveda pa lahko priporočate še ostala mila.
P.s. kje je trenutno najugodneje kupiti to milo, ker vidim da ga na rasierladen.de več ne prodajajo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jun 2016, 23:30

top milo,.. malo manjse , jaz sem kupil 2 da imam normalno napolnjeno posodo. Vonj ni preintenziven (tezko bi ga opisal, mi pa deluje malce cvetlicno, ne toliko sveze,.. bom pa to raje prepustil komu drugemu da opise), se mi pa zdi da je zraven tudi da malo ubije subtilni ovcji vonj. Ce se ata brijejo z navadno zajfo (sem se tudi jaz ko sem uporabjal kartuse, in na zacetku britje z britvijo (takrat po pomoti) mu bo to amerika ;). Imam se Haslinegerja z Alo Vero pa mi pol toliko ni vsec kot ovcka (glede na moje izkusnje ima slabse krakteristike)
britev.si ruleeees :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Haslinger

Odgovor Napisal/-a mango » 12 Jun 2016, 11:33

Sem mu priporočal Schlafmilch-a in se je odločil da ga bo vzel. Hkrati sem pa še jaz izkoristil priložnost manjše poštnine in še zase vzel enega, ker že kar lep čas stagniram na Celli... Prazna posodica je pripravljena, zdaj samo še poštarja čakamo, potem pa spet kaj napišem na forum po dolgem času :D

Odgovori