Cimetovo olje in preobcutljivost

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Cimetovo olje in preobcutljivost

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Feb 2015, 11:45

Tole vam moram pa kar opisat.

Včeraj sem se obril s tem problematičnim Seifenglattom in na moje veliko presenečenje težav zaradi cimetovega eteričnega olja, ki sem jih pričakoval, ni bilo.

Nobenih!

Nada!

Milo mi ni povzročilo nobenih težav na koži, le rahlo, ampak res rahlo rdečico, peklo me ni.

Ne znam si razložit tega fenomena.

Milo je bilo zaprto, ni se moglo razdišati.

Malo sam pri sebi streljam glinene golobe in razmišljam, da so se eterična olja iz mila morda nekako dvignila na površino, tam sva jih midva z Mihom večino s prvimi britji pobrala, pokasirala burne reakcije, zdaj pa je milo bolj ali manj rešeno teh olj in težav ne povzroča več.

Ali pa je bil morda razlog v tem, da sem mila na čopič nabral res malo. Peni se namreč kot zmešano in čeprav sem ga na čopič nabiral le slabih 5 sekund, sem na koncu pokasiral zvrhano skledo izjemno goste, kompaktne pene, ki sem jo na koncu iz sklede spral v umivalnik. Razlog za takšno hitro nabiranje je bil v tem, da sem imel precej moker čopič, zaradi česar se je milo že v posodi spenilo v momentu, zato sem z nabiranjem končal in delo nadaljeval v skledi.

Skratka, vedno bolj zadovoljen sem z njim, vesel sem, ker se ni nihče opogumil in mi ga odnesel :)

Odgovori