Williams Mug Shaving Soap

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand
Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 28 Sep 2014, 13:51

Glede na to, da sem si nazadnje kupil zgoraj omenjeno milo se spodobi da napišem par vrstic o njem.

Na spletu je kar precej različnih mnenj, od ekstremno slabih pa do precej pozitivnih. Večini ne uspe z njega narediti dobre pene, saj je v njej precej mehurčkov, spet drugi pravijo da s tem nimajo problema in da pena traja dolgo časa.

Sam vonj je podoben Arkotu, vendar precej bolj znosen, bolj se voha citruse, Arko pač diši kot čisto navadno milo.

Samega britja s tem milom se še nisem lotil, sem pa včeraj poskusil iz njega narediti peno. Milo sem pustil v vroči vodi nekih 15 minut, nato pa sem poskusil s svojim sintetičnim čopičem narediti peno. Samo peno vedno delam kar na obrazu, saj mi v posodici ponavadi ni uspelo narediti nič konkretnega. Na prvi pogled je bilo še kar ok, zdelo se mi je, da niti ni tako slab rezultat, vendar sem potem peno pustil še nekaj časa na obrazu in se je začela sušiti. Problem so bili seveda mehurčki.

Med tem, ko sem imel peno na obrazu sem poskusil narediti še v posodi in tu je bil rezutat še slabši.

Seveda bom poskušal še naprej, mogoče mi uspe narediti solidno peno in se s tem milom tudi obriti. Če ne bo šel še h komu na test ali pa bo služilo kot milo za umivanje.

Edino kar vidim kot pozitivno stvar je to, da ko sem umival milo z obraza se mi je zdelo da lepo navlaži obraz.

Kaj več pa po naslednjih testih. Se vidimo v naslednji vojni. ;)

Slika

Bajkman

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 13:59

Prosim, potrudi se na čopič naložiti res ogromno količino mila. Naj ti ne bo škoda večje doze, če z manjšo itak ni nič vredno. Morda bo rezultat boljši. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 14:54

mogoce se kaksna destilirana voda zna narediti obcutno spremembo...
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a akaj » 28 Sep 2014, 15:14

Me res zanima mnenje po britju. Svetujem probat se obrit vsaj 3x da vidis "potencial" mila.
In kapo dol za pogum in nabavo tega mila, na racun katerega sem pomoje slisal najvec negativnih mnenj :) zadeva ima sicer tallow(kakor sem razumel) in je primer da to se ne pomeni da bo milo dobro.

V glavnem zelim ti cimvec srece z Williamsom in da se ti rata spodobno obrit.

Bajkman

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 15:18

Da, to je Tallow milo in tudi sam sem ga nekaj časa opazoval. A ga nisem kupil, saj sem imel celo kilo Celle. Od kilske celle sem porabil zelo malo, ostal mi je majhen košček. Vse drugo sem razdal, pa sploh ne vem komu. :D
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 28 Sep 2014, 15:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 15:23

:D :D to je tkao kot miljarderji ko pridej ona nago rit pa sploh ne vejo kam je sel ves dnar :D
britev.si ruleeees :)

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 28 Sep 2014, 16:01

Sigurno bo milo še dobilo priložnost. ;)

Kupil sem ga bolj iz firbca, ker se je pojavilo par kosov na internetu, cena ne igra nobene vloge.

Vsakič ko gledam kake slike po forumih na shave of the day najdem kaj novega, tako da raje niti ne gledam če so ti izdelki dostopni :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 29 Sep 2014, 08:49

Bajkman napisal/-a:Prosim, potrudi se na čopič naložiti res ogromno količino mila. Naj ti ne bo škoda večje doze, če z manjšo itak ni nič vredno. Morda bo rezultat boljši. :D
Enako sem jaz ugotovil pri Wilkinson milu. 2x je bla pena za en drek, sami mehurčki. Zadnjič pa sem se res potrudil in nalagal milo ene 3min + potem še stepal v posodi par minut - nastala je super pena, gosta, brez mehurčkov. Očitno nekatera mila samo zahtevajo več dela.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Sep 2014, 09:14

Mach3 napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Prosim, potrudi se na čopič naložiti res ogromno količino mila. Naj ti ne bo škoda večje doze, če z manjšo itak ni nič vredno. Morda bo rezultat boljši. :D
Enako sem jaz ugotovil pri Wilkinson milu. 2x je bla pena za en drek, sami mehurčki. Zadnjič pa sem se res potrudil in nalagal milo ene 3min + potem še stepal v posodi par minut - nastala je super pena, gosta, brez mehurčkov. Očitno nekatera mila samo zahtevajo več dela.
Pa vendar, zakaj bi se mučil da dobiš solidno peno iz zanič mila, ko pa lahko dobiš odlično peno brez truda iz odličnih mil?

Sam povprečna in zanič mila po prvi uporabi preselim pod tuš. Tam pa ne trajajo dolgo :-)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Williams Mug Shaving Soap

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 29 Sep 2014, 09:36

Ker za pod tuš je pa še slabše. Naredi kožo zelo nedrsečo (ko se spere milo) in se je potem težko umivati.

Odgovori