Specifikacije dobrega mila/kreme

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Specifikacije dobrega mila/kreme

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 13:51

Na našem forumu se mi zdi, da še ni nič napisanega. @TMB ima na svoji strani lepo predstavljena nekatera mila. Upam, da me ne bo narobe razumel, a jaz bi si želel predvsem opis "Kvaliteta pene" nekoliko razčleniti. Kaj to pravzaprav je?
Napisal bom svoje zahteve prioritetno padajoče. A ker tematike nisem temeljito razmislil, se obračam na vas, da me dopolnite. Tako mi niti ne bo potrebno razmisliti... :D

1.) Najpomembneje, da je pena čim bolj drseča, torej da maže
2.) Da je zadovoljiv čas obstojna (se ne izsuši glede na vaše potrebe)
3.) Da na koži ne peče in ne izsušuje kože
4.) morda celo 3.) Da je po britju koža lepo negovana že brez AS ali losjona/kreme (recimo MWF)
5.) Da se pena naredi enostavno in hitro
6.) Vonj absolutno dam na zadnje mesto, saj je subjektiven pojem in čisto nič ne pripomore k dobremu britju. Kvečjemu škoduje koži in povzroča iritacijo.


Osebno sem prepričan, da se definitivno daje preveč poudarka na vonj. Da se celo dve različni mili z različnimi specifikacijami primerja glede na vonj. Edina dopustna primerjava mi je med dvema enakima milima z različnima vonjema. Recimo HTGAM Bay Rum vs HTGAM Vanetiver.
Primer je Proraso, kateri ne nudi relativno drseče pene, po britju kožo precej izsuši. A je na lestvicah visoko, sem vedno bolj prepričan, zaradi vonja.

Obstaja še kompromis med enostavnostjo izgradnje pene na eni strani in drsnostjo ter negovanjem po britju na drugi strani. Primer je MWF, kjer pena nikakor ne rata kar tako. A drsnost taka, da muha spodrsne, negovanje lanolina pa kot bubreg u loju.

Odgovori