D.R. Harris

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Sep 2014, 10:31

Plaval v v peni v kopalnici.. :shock:

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 13 Sep 2014, 21:09

Oooo, ja! Sprobal sem Arlington!
Speni se z lahkoto(copic Omega Proraso), vonj ceprav ne prav mocen, je res prijetn(mnenje tudi osebe ki je paket sprejela ko me ni blo). In ceprav je bil prvi poskus to in mila se ne poznam, pa tudi tusiral se prej nisem in niti pre-shave nisem uporabil, je bilo britje odlicno. Stvar je spolzka, in kozo ohranja mehko in vlazno(na koncu sem uporabil celo samo alkoholni lotion brez balzama da vidim ce to traja. In nisem ga kasneje dodal.)Tudi dolocene cas po britju ne samo takoj ko povlecemo z brivnikom in razgalimo del koze. Zdi se mi da bom naslednjic uporabil malo vec vode in bo se bolj spolzko. Nisem pridelal nikakrsne rdece pikice.
in ob vsej tej uzivanciji sem imel v glavi Harrisovo tradicijo ki je dajala poseben obcutek med britjem :)
naslednjic bom imel poleg se salco crnega caja katere narocam pravktako iz londona za dodaten obcutek prefinjenosti ali tiste besede ki bi bila tu bolj na mestu :D :D malo heca more bit.

Skratka, ultra-zadovoljen. Meni pac zelo odgovarja. Res bi pasal mocnejsi vonj(ker je res prijeten), a to je stvar okusa tako da kaj sploh pisem :D :D
zaenkrat z moje strani nobenih pritozb.
Mislim da je to eno mil, katere mora dat vsak skozi. Naslednic bom narocil v leseni posodi ker to bo definitivno v moji ozji rotaciji.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 13 Sep 2014, 21:11

Mislim da bo kaj kmalu padu Windsor ali Marlborough v leseni posodi :D :D
Ceprav mi razum govori: (daj Jaka, sprobaj prej vsaj se MWF in Tabac)
Haha :)

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Sep 2014, 21:17

Pravkar sem prišel od Paola, kjer sem imel priložnost povonjati vse tri. Arlington najlepše, sveže diši. Vonj res deluje bolje, bolj fino in ne ceneno.
Windsor je manj saden, a vseeno osvežilen, Marlborough pa je tak zimski vonj, kar je potrdil tudi Paolo.

Seveda bi takoj vzel Arlintona v posodici, a se ne da urediti z gotovino. Vseeno kaže dobro, da ga dobim že v ponedeljek. ;) Res deluje milo z dušo.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 13 Sep 2014, 21:20

Tocno to je to kar sem pisal v zgornjem postu. Med britjem sem imel nek poseben filing in se vecji nasmesek na obrazu kot ponavadi :)

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Sep 2014, 20:33

Esbjerg Lather sem našel. Tisto drugo pa še poizkusim.

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 00:05

Spet nekateri govorijo čez Esbjerg. A saj je z vsem isto.

D.R. Harris je meni edino znano "old School" Tallow-Based milo, zato bo od sedaj naprej vedno prisotno v mojem arzenalu, kjer bo gotovo svoje mesto imela tudi kilska Cella. Dozdeva se mi tudi, da bo stalno mesto pripadalo kremi Brinell.

LP

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 18:45

Danes sem ponovno natančno povonjal Arlington in Windsor. Tokrat sproščeno, v miru, vzel sem si čas.

Windsor: diši lepše, za vse letne čase
Arlington: Diši intenzivneje, bolj sveže, poletno, po citrusih
(Marlborough: Samo po spominu - zimski vonj)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 19 Sep 2014, 17:55

Bajkman napisal/-a:Esbjerg Lather sem našel. Tisto drugo pa še poizkusim.
Sem hotel ze takrat dat eno roko a mi je slo iz glave. No, tukaj je Lynnov video z Xpec kremo.
Naj podam citat iz videa, ki je eden od razlogov za moje zanimanje za ta izdelek: ".....i can't speak to this highly enough, it's one of my favourites.....". In meni osebno, Lynn-ovo mnenje pomeni veliko.

Link: http://youtu.be/ngJ76RI235I

Za tiste, ki vas ta krema ne interesira, poglejte video vsaj za videt posodo o kateri sem napisal par vrstic nizje. Drugace video je pa primarno o ustvarjanju pene v posodi, mogoce koga tudi to utegne zanimat, zato raje omenim, kot ne.

PS: Zelo mi je vsec posoda za mesanje pene, ki jo uporabi.. Se mi zdi, da bi znal bit zgornji rob malce navznoter zavit res dobra ideja. Najbrz res (vsaj) malo pomaga preprecit peni, da sili ven iz posode pri mesanju.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 19:05

evo ker vem da nekateri tezko cakate vtise o Dr Harris milu, tuka jje prv ivtis,.. kaj vec o milih bosta pa bolj poglobljeno Bajkman in Simon npisala (ali pa se kdo drugi ce bo hotel seveda ;) )

Slika

torej, danes po posti prislel copic /Zenith fibre) in milo (Dr Harris Windsor) ..hvala Paolo in Bajkman :), milo lepo disi, vonj ni prevec vsiljivo intenziven,. nekako srednje.. milo je tripple milled in je zelo trdo (bolj kot npr green mountain)

tako sem ga napakiral v ikea ckatlico

Slika

sestava...

Slika

oba tako copic kot milo prav fajn,.. s copicem je hitro nastala prav super pena (samo zmocil copic pod curkom vode, nalozil nisem prav dosti gor..) , dodatno zanimiv je tudi izgled (crno bel :D ) .. so pa na otip pri tem copicudrugacna vlakna kot pri Muhle ki ga imam

pena je nastala hitro, na zacetku seveda malo suha a s sprotnim dodajanjem vode (kakor vedno) nastala gosta pena, cas izdelave pene po moje 0,5 - 1 min, voda navdna, pipa (baje trda), hladna

Slika

Slika

upam da zadovoljivo podocanje o prem vtisu :D .. (no unboxing sem preskocil)

kar se tice zascite, bo mpreizkusil mogoce jutri z britvo, danes na roka fajn obcutek..
britev.si ruleeees :)

Odgovori