Nekakšni mozoljčki po britju

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18
Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Sep 2014, 13:45

Ja torej stvar je takale včasih se mi nekje 2 dni po britju pojavijo mozoljčki na predelu vratu. Pa me zanima če mi zna kdo svetovati zakaj do tega sploh pride?, kje je vzrok?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Sep 2014, 13:54

Lahko da so vraščene dlake. Vzrok je najverjetneje ATG prehod. Poskusi kdaj samo za recimo 2x WTG, pa opazuj če se zgodi isto.
Če niso vraščene, je pa lahko kakšna iritacija, tudi od samega čopiča.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Sep 2014, 19:34

Vraščene dlake definitivno niso da bi bila iritacija od čopiča tudi malo dvomim navsezadnje nimam tako občutljive kože je pa pomoje bol nek specijalen :) primer tole. Bom pa v prihodnje poskusil brez ATG prehoda.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2014, 22:26

Meni to deluje kot da si mogoce obcutljiv, alergicen ipd na kaksno izmed sestavin mila, AS, copica ( mogoce celo nikelj, vem da ga eni v nakitu ne prenasajo) ipd.. Mogoce je to, poskusi malo z testi eliminacije oz zamenjave ene in druge itd komponente..
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Sep 2014, 09:02

Mozoljčki nastanejo pri meni zaradi premastnega AS balzama, recimo Cade je zelo težak..Je pa tudi lahko kaka sestavina, ki ne paša koži..Jaz jih rotiram kar nekaj, pa takoj opazim kateri mi ne paše..Da pa bi ugotovil katera sestavina to povzroča pa se nisem poglabljal. Lahko je tudi preveč sestavin, ki vlečejo kožo skupaj in posledično zaprejo pore..Alum je tak ali pa witch hazel (adstringent)..
Tako da začni od začetka, manj je več in poudarek na higieni por..Če so vraščene dlake pa itak vidiš..

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a janez011 » 09 Sep 2014, 10:42

Jah sam nekako sumim na balzam po britju, ker ga enkrat nisem uporabil in se stvar ni pojavila moram pa zdaj to še malo več potestirat.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a janez011 » 09 Sep 2014, 23:42

Jah malo sem se igral v slikarju zdej pa mam spet eno uprašanje pa da nebom še ene teme sem kar tukaj napisou upam da je ok.
Torej stvar je glede iritacije pojavi se pa na delu ki je na sliki označen z modro drugje teh problemov ni.
Ponavadi grem 2x WTG se pravi navzdol pa pol enkrat ATG. Predvidevam da problem nastane ker grem v prvem prehodu navzdol kar pa je za spodnji del vratu ubistvu ATG. Ima kdo podobno smer/ rast dlak? Kako obriti polovico dol polovico gor ?
No pa rdeče puščice so smer rasti dlak.
Slika

Bajkman

Re: Nekakšni mozoljčki po britju

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 23:53

Drži, tudi meni spodnje dlake na tistem delu rastejo navzgor (sicer postrani).

Temu primerno tudi brijem. Komot se da, morda vzame samo nekaj več časa.

LP

Odgovori