Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jun 2014, 17:33

Pa vendar le je razlika. Govori se, da imata iste sestavine - NE DRŽI. Pravkar sem obe na enkrat vohal in vonj velike Celle je res lepši. A nekateri trdijo, da je velika boljša, kljub enakim sestavinam. Zaradi drugačnega dodanega parfuma? :shock: Bral sem teorijo, da bi naj to bilo zaradi pač drugačnega razmerja istih sestavin.
Tako je trdil Italijan @Marco iz rima na B&B

Sedaj pa poglejmo najprej sestavine mila Cella, Crema da Barba all’Olio di Mandorla
Slika

In še sestavine mila Cella, Crema Sapone Extra Extra Purissima
Slika

Mi zna kdo pri prejšnji najti obkroženo sestavino?? :lol:

Sestavina je na predzadnjem mestu, a vseeno verjetno lahko pripomore k drugačnemu delovanju.


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Jun 2014, 18:37

Ta mala Cella je mehkejsa in mene spominja na Figaro, sam imam ta vecjo, extra purissima (en del le-te, ne celo kilo :D).ce se bi moral odlociti bi se odlocil za vecjo, je pa res da obeh na enkrat se nisem imel/sprobal..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jun 2014, 10:29

Bentiš, nisem prepričan, da bi tamala bila mehkejša. Bo treba gledati vzorce pri različnih temperaturah, hehehe

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Jun 2014, 12:00

Ja jaz tamale se nisem imel, sem jo pa enkrat videl ko jo je en imel ko sem mu razlagal od britev in je bila res mehka kot figaro, ze malo proti kremi :D... To je bilo jeseni tako da ravno vroce tudi ni bilo..? Cello je kupil v tisti stacuni v BTC, ki si jo ti Bajkman nasel.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jun 2014, 12:18

Ta v škatlici je vsekakor mehka in gre proti kremi. S prstom komot deformiraš površino z rahlim pritiskom. Je pa zelo podobno tudi pri kilski.

Je pa kilska zelo dober proizvod, kar potrjuje @Marco. Italijanski brivci so jo uporabljali v salonih kot primarni pripomoček. Sestava pa skozi vsa leta enaka.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Jun 2014, 12:45

Ja ta moja ki izvira iz kilske je bolj trda, sicer ne ultra trda ampak vsekako bolj kot npr figaro..
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Jun 2014, 14:47

Figaro ni brivsko milo, oziroma si ne zasluži biti...Tista 'stvar' je enostavno zanič...

Glede Celle smo se velikokrat tukaj na forumu spraševali kaj je boljše cella vs arko vs speick...No jaz sem včeraj prišel do zaključka da je speick boljši od arka in arko boljši od celle...Vsi trije so odlična mila, da ne bo pomote in jih vsa priporočam.. Testiral pa sem na malo drugačen način in sicer kolikšen BBS dobim z koliko urezninami. Namreč jaz zelo težko pridem do BBS brez da bi spustil par kapelj krvi. Britje je šlo takole: WTG z feather popular in Feather žiletko nato 2xATG z 3 rezilno Prince kartušo. Tako britje da meni perfekten rezultat in boljšega nisem replicirat na noben drug način. Z speick milom sem 2x dobil popolno britje, z drugima dvema miloma popolno britje + par malih pikic ureznin. Na ta način se bom tudi v prihodnje bril, ker edino tako pridem do res dobrih rezultatov.

Pa sorry za offtopic..

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jun 2014, 14:53

Arko je po performansah za svoj denar čista Perla.
Speick milo bom pa tudi sam poizkusil takoj ko bo mogoče. Že krema je na visokem nivoju, mila pa niti nisem iskal, ker na brijačnici ni bilo toliko pohvaljeno.

EDIT: Dodal bi še, da sem Arko In Cello lansko leto kupil istočasno in istočasno začel z uporabo enkrat enega, nato drugega. Mislim da je res bilo manj iritacije (ureznin ni bilo pri nobenemu). Je pa Arko prej razpadel. Danes me to ne bi motilo, takrat pa sem bil z DE na začetku in sem si vzel veliko več časa - preveč za Arko.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 24 Jun 2014, 15:08

Primorec napisal/-a:Figaro ni brivsko milo, oziroma si ne zasluži biti...Tista 'stvar' je enostavno zanič...

Glede Celle smo se velikokrat tukaj na forumu spraševali kaj je boljše cella vs arko vs speick...No jaz sem včeraj prišel do zaključka da je speick boljši od arka in arko boljši od celle...Vsi trije so odlična mila, da ne bo pomote in jih vsa priporočam.. Testiral pa sem na malo drugačen način in sicer kolikšen BBS dobim z koliko urezninami. Namreč jaz zelo težko pridem do BBS brez da bi spustil par kapelj krvi. Britje je šlo takole: WTG z feather popular in Feather žiletko nato 2xATG z 3 rezilno Prince kartušo. Tako britje da meni perfekten rezultat in boljšega nisem replicirat na noben drug način. Z speick milom sem 2x dobil popolno britje, z drugima dvema miloma popolno britje + par malih pikic ureznin. Na ta način se bom tudi v prihodnje bril, ker edino tako pridem do res dobrih rezultatov.

Pa sorry za offtopic..
Mislim, da sem jaz zelo podoben primerek. S tem da tudi z DM Balea ali SensorExcel pridem do istih rezultatov. WTG naredit z DE brivnikom mi je pa logično le, če imam res dolgo brado.

Kar se tiče Cella vs. Arko se meni zdita glede strukture zelo podobna, ju praktično ne ločim. Ima pa Cella precej lepši vonj, zato jo rajši uporabim.

Odgovori