Alum Block

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30
Alum Block

Odgovor Napisal/-a netlore » 06 Jun 2014, 17:39

Zdravo!

Jaz imam pa samo eno vprašanje... se da v Müller-ju kupit alum block? Ga mam kar daleč, pa me zanima če ga imajo, da ne bom za brez veze hodil :P

Lp

Bajkman

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jun 2014, 18:01

Za Alum Block ti verjetno ni potrebno niti do Mullerja. Alum block je pravzaprav v tistih tako imenovanih naravnih deodorantih. Imenuje jih tudi kristali za pod pazduho. Pa še kako tretje ime verjetno obstaja.
Ponavadi je na zunaj v podobni obliki kot stick oz. deo roll-on. Bistvena je samo sestavina. Alum block, kot ga mi želimo, ima za sestavino Potassium Alum. Vem da sem v DM gledal te kristale, ki so imeli Ammonium Alum. Torej ta v DM ni to kar iščeš. Razlike ne vem, morda pa bo @kemik več vedel, saj je kemik. :lol:

Če bi rad prav v obliki kocke, pa mislim da niti v Mullerju nimajo. Ampak oblika je nepomembna. Spet moram omeniti Italijo, tam 120 g stane 2 EUR.

Za še dodaten 1 EUR pa ga dobiš direkt na dom.

Bajkman

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jun 2014, 18:19

Našel odgovor, tisti v DM (ammonium alum) je umeten Alum Block in se ga izogibaj. Citiram:

Kristal
Kristalni kamen je sestavljen iz naravne soli potassium alum. Bodite pozorni na umetno različico tega kristala, ki se skriva pod imenom ammonium alum. Delci amonijeve soli v kristalu naj bi bili sicer po podatkih proizvajalcev preveliki, da bi lahko prehajali skozi kožo, vendar pa zdravstveni strokovnjaki vseeno opozarjajo, da se lahko naravna amonijeva sol podobno kot umetne amonijeve zmesi nabira v tkivu. Kristal je preprost za uporabo, saj ga je treba le zmočiti.

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a netlore » 06 Jun 2014, 19:24

Hvala za info...ebay.co.uk it is then... :P

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jun 2014, 20:58

sicer ne bom za 100% trdil ampak...

potassium je drugace kalij (no ta del je kar 100% :D .. mislil sem za drugi del spodaj), amonij pa ponavadi NH4+ .. torej ce pogledam molsko maso enega in drugega , kalij ima 39,09 g/mol, NH4+ pa cca 18, torej je kalij vecji :) ampak amonij sicer ni najbolj zdrav ker je bolj kot ne pri nas odpadni produkt saj ga mi v telesu sami delamo in izlocamo, kalij v velikih kolicinah bi nas ubil,.. uporabljajo ga npr v nekaterih smrtnih injekcijah ;) (ce drugega ne porusi potencial v zivcih)...

kakor koli da bi bilo eno bolj skodljivo kot drugo sicer ne vem, ampak prav ne vem koliko verjetna se mi pa trditev proizvajalca oz prodajalca ne zdi... koliko je pa alum block zdrav na sploh pa ne vem,.. verjetno zna biti problematicna tudi aluminijeva komponenta, vsaj nekatri zatrjujejo tako...
britev.si ruleeees :)

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a netlore » 06 Jun 2014, 21:53

Ja kalij se uporablja za smrtne kazni...3 injekcije fašeš ena za pomiritev, druga, da te spravijo v komo, in tretja (kalij), da se ti srce ustavi. Ne me vprašat kako to vem xD

Glede alumimija...kakor jaz vem so prepovedali aluminijasto posodo ker naj bi bila nevarna...moja stara mama še vedno kuha v starih aluminijastih loncih... zgleda je to njena skrivnostna sestavina, da tako dobro obaro naredi haha :D

Drugače pa ja, saj je vsaka stvar v prevelikih količinah smrtna :P

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a kemik » 06 Jun 2014, 22:47

Iz kje pa si?

Če si kje blizu Italije, ga imaš v Stari Gorici za male pare. Jaz sem ga kupil v Tigori, v tisti trgovini, ki jo je Bikeman označil na zemljevidu. Bom enkrat še pofotku robo in preskeniral račun, ki sem jo tam nabavil.

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: Alum Block

Odgovor Napisal/-a netlore » 06 Jun 2014, 23:51

Sm kar daleč od italije... Sem iz Domžal, v Italijo pa ne hodim glih pogosto :P Bom kar z ebaya naročil kot mi je @Bajkman svetoval, bom najceneje prišel skozi :)

Odgovori