Olje za pred britjem "Pre-Shave"

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori

wickedweasel7
Prispevkov:2
Pridružen:03 Mar 2014, 17:30

Re: Olje za pred britjem "Pre-Shave"

Odgovor Napisal/-a wickedweasel7 » 05 Mar 2014, 15:53

Spoštovani mladeniči, vsem lep ne-obrit pozdrav,

Radosti me, da se kultura moške higiene razvija tudi pri nas. Sicer je britje z britvami in brivniki na žilet staro več 100 let, a malo se o tem pogovarjamo zunaj, ko se družimo ob športu, kavi, pivu ali kakorkoli drugače. Govorim iz osebnih izkušenj, mogoče je v vaših krogih poznanstev drugače. Moraš biti malo "premaknjen", da v časih, ko je vsem vse na easy, ti do lepe kože ravno po najtežji poti, kot v starih časih, in svoje izkušnje in smrt izzivaš prav z britvijo...kdo bi razumel ;)

V tej temi bi priglasil komentar na zgornji link Bajkman-a.
Še pred časom sem izbrskal, da obstaja kozmetičen dodatek za "modelčke", ki bi želeli biti "maksimalno" urejeni. Ob priložnosti sem veselo zapravil 70 EUR za Triple Action Serum od znamke DECLEOR --> http://www.shopmasc.com/Decleor-Men-Ess ... p_353.html. Glede na izredno ceno lahko delim naslednjo izkušnjo.

Triple Action serum od Decleorja nanesemo na obraz z roko v mali količini v nekaj kapljicah (odvisno od velikosti obraza in količine dlak na obrazu). Olje je zelo mazljivo in krasno omehča dlake. Po pranju rok in z obrisanimi rokami, med tem ko malo po-čakaš, da se dlake omehčajo, zlahka primeš brivnik in začneš z britjem. Brivnik nič ne drsi iz rok. Brivnik zlahka pobira dlake, četudi je brivnik le komercialni Gillete, model turbo ali mach3 ali kakšen wilkinson ipd. Koža je po britju zelo mehka in voljna.

Za moje pojme je zadeva zelo dobra a cenovno neugodna. Posodil bi vsakemu članu, da to poskusi, a ker je količina tako majčkena bi, tisto kar je še ostalo, pre-kmalu pošlo.

V kolikor med vami obstaja volja, da bi si kakšno olje ali milo naredili sami, iz pravih naravnih ekstraktov, iz pravega olivnega olja, z vsakemu posamezniku poljubnimi eteričnimi olji, predlagam kakšno delavnico v obliki DIY - naredi sam. Verjamem, da bi se zaradi nakupa večje količine posebnih dodatkov za pripravo mil (ali olj), olajšala/znižala tako vrednost nakupa, kot dostopnost do materialov, prav tako bi medsebojna izmenjava material za material vsem doprinesla raznolik nabor novih mil (olj).

Bajkman

Re: Olje za pred britjem "Pre-Shave"

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Mar 2014, 17:40

Dobrodošel na forumu!! :D

Tukaj je nekaj receptov za domače brivsko olje, katere je @robert lepo napisal. Edini sestavini, ki bi nanesli, sta Ricinusovo ali pa jojoba olje. Se strinjam, da bi lahko kupili večjo količino, če se izkaže, da je ugodneje. In potem lepo "zamesimo". :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Olje za pred britjem "Pre-Shave"

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Mar 2014, 19:36

Pozdravljen na forumu tudi od mene :).

Prej si me spraseval za les, sem sedaj pogledal doma. Kaksno britev pa imas (mere), mogoce kaksna slika za lazjo predtsavo. Imam eno descico jesena ki je ze kar ugodno stanjsana (glede na to da nimas lesa predvidevam da tudi delavnice, strojev nimas) tako da ti bo v tem smislu prihranjeno precej dela (tanjsanje na roko). Po mojih izkusnjah sicer ravno enostavo rocaj narediti ni saj mora izpolnjevati vec kriterijev zato si prej poglej kako pa kaj ;).
britev.si ruleeees :)

Odgovori