Moja najljubša mila

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a TMB » 30 Avg 2014, 19:25

TFS so sedaj med mojimi top 5 mili.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 16 Sep 2014, 16:47

rozi71 napisal/-a:Po dolgem času britje z Wilkinson milom.Ugotovil,da mi ne odgovarja pekoče deluje po britju pa fleki.Tako da ostajam na Arkotu in Palmolive.
Tudi jaz sem včeraj po dolgem času spet uporabil Wilkinsona in bil prijetno presenečen. Edina napaka pri prvem poizkusu, ko sem naredil zanič peno, je bila, da sem premalo časa nalagal in dodal preveč vode. Sedaj sem se lotil bolj suhe metode nalaganja in presenečen napravil v dlani kar dobro, gosto in gladko peno. Tudi britje ni bilo slabo, res pa je da morda malce peče pri 2-3 prehodu.
Cella in Arko sta še vedno za odtenek bolj spolzka, predvsem pa se je treba manj matrati za dobro peno.

Aja, še moj približen trenutni seznam 5 mil/krem:
1. Cella - lahko nalaganje, hitro narejena dobra pena, lep vonj
2. Florena (krema) - kot pri vsaki kremi najbolj enostavno narejena pena, všečen vonj
3. Palmolive (krema) - isto kot pri Floreni
4. DM Sensitive (krema) - enako kot zgoraj, vonj manj izrazit, prednost da ne peče ob morebitni iritaciji
5. Arko milo - enako kot pri Celli, razen vonja (ni neprijeten, samo ni pa nek vau)

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Sep 2014, 17:04

Ti ne naredi Arko nekoliko suho kožo PO BRITJU? Meni je točno na tem segmentu Cella v prednosti.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 16 Sep 2014, 18:01

Niti ne oziroma mogoče samo nisem opazil, ker sm ga tako malokrat do zdaj uporabil.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a simon » 28 Sep 2014, 19:47

Slika
Ja to so preizkušena mila,ki so obstojna in mi trenutno ponujajo največ.Za ostala pa bomo videli?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 20:18

:D .. od teh roizvajalcev so meni najljubsi

HTGAM Bayrum

PPF Briar (cucamber me je prevec na vrt spominjal, ceprav mi je tudi zel ovsec

SS: Barbershoppe in njemu podobni vonji.


btw. kaj je rzalika pri SS med Special in Limited edition, samo vonji ali kaj drugega (ker npr Black tie obstaja v obeh izvedbah) ??
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a simon » 28 Sep 2014, 20:39

Po moje je razlika v Double Butter Formula.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 20:48

Tudi v velikosti pakunge je razlika. Sicer pa bodite pozorni na sestavine:

LE:
Instinct is a light masculine blend of cedarwood and sandalwood with rich musk notes.

Our limited edition line is based on our tallow Special Edition formula to provide the ultimate in performance. These special run soaps will only be available for a limited amount of time.

This is our forth limited edition featuring the luxurious skincare and protection properties of lanolin.

Ingredients: Stearic Acid, Tallow, Glycerin, Ricinus communis (Castor) Seed Oil, Cocos nucifera (Coconut) Oil, Theobroma cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum parkii (Shea) Butter, Lanolin, Blend of Fragrances.

Size: 110mL (approximately 4oz)


SE:
Our signature Special Edition line of shaving soaps is extra soft and extra moisturizing. The double butter base, featuring cocoa butter and shea butter, will provide world-class cushion, glide, and post-shave feel. The Strop Shoppe pioneered the addition of shea butter after the production of the soap has completed, allowing all of the skin-softening and nourishing properties of raw shea butter to have their full effect. Our products easily whip into a thick, luxurious lather and provide both a fantastic shave and a great start to your day.

Where many other artisans only partially fill the container with soap, The Strop Shoppe fills our Special Edition containers to the brim, giving you around 6 full ounces of soap, enough to last months!

Please be aware that our formula is quite thirsty for water, and you may need to use significantly more water during your lather building than you are used to.

Ingredients: Stearic Acid, Elaeis guineensis (Palm) Oil, Tallow, Glycerin, Ricinus communis (Castor) Seed Oil, Cocos nucifera (Coconut) Oil, Theobroma cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum parkii (Shea) Butter.


LE ima tudi lanolin. ;)
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 28 Sep 2014, 20:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 20:57

SE ima ravno tkao vse vonje.. ni smao unscented... (tega brez vonja dejansko nimam)

po moej da je pol glavna razlika v lanolinu in double merici butter-ja ...
LE varianta je po moje tudi ta da so vonji ki jih drugace ni in da je to casovno omejeno...

ps. je pa res da je do vrha napolnjena SE varjanta...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 21:00

Popravil. Prvotno sem kopiral tekst od Unscented. TVBShaving ima obe verziji.

LE bi znal biti boljši, saj stane skoraj enako, a je manjša količina.

Odgovori