Lush krema za britje

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Jan 2014, 09:32

Božiček je prinesel omenjeno kremo, zato jo bom malce predstavil.
Slika

Zadeva ni običajna krema, ki se jo speni s čopičem, to je praktično nemogoče, saj vsebuje čebelji vosek. Vonj ima malce po limoni, precej prijeten.
Po namakanju brade z vročo vodo, sem jo enostavno z roko nanesel na obraz. Je zelo mastna, občutek je kot bi si nanesel neko mast, prednost pa je, da se ne izsuši na koži.
Britje je potekalo izjemno gladko, poleg tega da točno vidiš, kaj počneš, saj ni pene. Uporabil sem Rimei in Personna. Ko sem kremo uporabil prvič, sem pridelal le eno malo ureznino, drugič pa sem končno obril brez ureznin, kar mi do zdaj še ni uspelo.
Torej sem precej presenečen nad kvaliteto kreme. Slabost je pa ta, da se ne da nanašati s čopičem in da imaš roke zelo mastne, tako da brivnik precej drsi iz rok.
Piše pa, da se krema lahko uporabi tudi kot AS, kar sem tudi preizkusil in je res OK, saj lepo zapre kožo da se ne izsuši.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Jan 2014, 18:50

slisi se zanimivo, edino kar zna biti malo tecno je da je koza precej spolzka tudi ko naredis pasazo, zaradi cesar je verjetno precej tezje napenjati kozo pri britju..?
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Jan 2014, 23:01

Nimam neposrednih izkušenj, ampak tale krema je po brivskih forumih izredno popljuvana in velja, da je naj nihče niti slučajno ne kupi. Ampak očitno je to spet ena tistih stvari, ki pa lahko komu izredno odgovarja. :roll: :roll: :roll:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Jan 2014, 08:18

miha napisal/-a:slisi se zanimivo, edino kar zna biti malo tecno je da je koza precej spolzka tudi ko naredis pasazo, zaradi cesar je verjetno precej tezje napenjati kozo pri britju..?
Ja, napenjati je težje, prav tako drsi brivnik iz roke. Zato uporabim samo 1 roko za nanašanje, drugo pa za britje.
Je pa vsaj meni velika prednost, da britvica res lepo drsi po koži in da vidiš, kaj delaš. Podobno sem ugotovil, ko sem se enkrat obril izključno z olivnim oljem.

Bajkman

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Jan 2014, 10:47

Tole tudi mene malce zanima.. Predvsem če bi lahko bril moje dratene kocine.. Imaš občutek, da normalno zmehča dlake? Se lahko obriješ BBS gladko?

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Jan 2014, 11:13

Zmehča bolj malo sam od sebe, drsi pa bolj kot vse druge kreme, ki sem jih poizkusil. Sicer pa je še ena slabost, hudo zapaca brivnik, sploh kartušo. Očitno je kriv vosek.DE se da z vročo vodo spucat, ampak je vseeno neprijetno. Ampak vseeno s to kremo praktično nimam ureznin, kar mi še ni ratalo z drugimi kremami. Očitno potrebujem bolj mastne kreme/mila.
Je pa zaradi voska meni uporabne kot AS, ker lepo zapre vlago v kožo.

Bajkman

Re: Lush krema za britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2014, 11:33

To pa sploh nisem pomislil, verjetno res zapaca da je joj. Ker ne moreš enostavno splahniti pod vodo.

Ugotavljal sem, da so dejansko mastnejša mila tiste na osnovi loja. Če se prav spomnim, imaš Florena kremo. Res bi moral poizkusiti Arko, konec koncev je zastonj.

LP

Odgovori