Trdota vode in brivsko milo/krema

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Jan 2014, 19:29

Ker smo danes govorili nekaj od čopičev prilagam tole povezavo ker 'size does matter', vsaj kar se čopiča tiče..:

http://www.shoeboxshaveshop.com/prmishbrdisu.html

Če pa tole sodi v drugo temo pa naj kdo premakne.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Jan 2014, 23:13

Bajkman še tukaj.Skoraj vsa mila razen MWF ter morda S.Maria dobro ZAJAMI Z PRSTOM ter razmaži po dnu zelo vroče posode !Ta mila so mišljena za uporabo v posodi in manchurian lahko deluje samo v tej kombinaciji!Sam že od nekdaj uporabljam destilirano vodo kar ne predstavja strošek,kvaliteta pene pa je :lol: sploh pri zahtevnih milih.

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 23:23

Malce Offtopic, ampak ravno z manchurianom zem zelo težko naredil dobro peno v posodi. Tubby2 ter drugi 2-band čopič sta se obnesla precej bolje. Se zelo motim, če se mi zdi, da je Manchurian bolj za face-lather?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 23:39

mah to z destilirano pa probam prvic ko se spomnem da vidim kaksna razlika je,.. ce ne bo ogromna bom razocaran :D :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Jan 2014, 00:02

To z destilirano vodo pogosto zasledim po vseh forumih. Res se sprasujem, kako da nisem ze poizkusil. Sploh glede na zelo trdo vodo, katero imam doma. Pa se studiral sem, kako hudica mi pri partnerki rata pena da jo vikam, doma pa veliko slabse. :) Preprican sem bil, da z mano ni vse v redu. :P?

Miha, meni se vedno ne gre v racun da hvalis Cade proti ostalim "pravim" privskim milom. Mislim da je to samo nesrecno nakljucje kombinacije vecih dejavnikov pri tebi

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Jan 2014, 00:17

mah sicer je to offtopic (si mi rekel da moram opozarjat tak oda bom tudi sebe :D) recimo da je cade dobil se kaksnega ki ga prav rad uproabim,.. ampak prav danes sem delal s TFS oli essenziali (kaj pravis na to milo TMB?) in sem na konc probal se s Cade, ker ga ze nekaj casa nisem rabil in se (vsaj danes) ta TFS lahko skrije napram Cade-ju.. precej vsec so mi se martin de candre (verjetno tudi zaradi vonja), proraso rdeci, kaksni od TFS (sam spet drugi mi pa niso kaj prevec, trenutno TFS capelli sensibili, vzorcek TFS Tabac verde mi niso).. ne se prevec ozirat na moja mnenja, je marsikdo vecji znalec in bolj izkusen glede tega...

je pa res da npr tudi Tabaca nisem maral (pa mi je lepo disal :D :D ) prav zaradi te neobstojne pene, pa sem probal nalagat se pa se, pa mesat se bolj pa je na koncu prej ko sem prisel cez izginila na drugi strani... mogoce je res vse bolj zaradi tople in trde vode ...khmmmm.... ali pa sem jaz trdonja :D :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a simon » 07 Jan 2014, 00:25

V bistvu samo trije čopiči v moji kolekciji ne dopuščajo face-lather, recimo Vulfix pa ta Muhle ki sem ti ga poslal, ostali pa imajo toliko hrbtenice da dopuščajo vse možnosti , pač odvisno od mila itd.Tubby 2 pa res dobro naloži naprimer z Arkom, ker če vsebuje premalo mila zna rahlo pikati.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a TMB » 07 Jan 2014, 10:35

Miha, TFS še nisem preizkušal. Za letos sem se odločil, da uporabim eno milo dokler je porabljeno. Prva žrtev je Figaro, naslednji je pa TFS Mandarino spezie (tista majhna posodica, v kateri niti slučajno ni 100ml mila, kot si že sam ugotovil).

Pri Tabacu je pa tako, da ima rad izredno veliko vode. Jaz začnem z mokrim čopičem, nalagam 30-40 sekund in mi vedno uspe izredna pena, ki se sveti kot ravno prav spenjena sladka smetana.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Jan 2014, 14:44

trdota vode v Ljubljani je med 12 in 17 nemskimi stopinjami... info iz - http://www.vo-ka.si/informacije/kaksno- ... rdota-vode
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2014, 07:06

miha napisal/-a:mah sicer je to offtopic (si mi rekel da moram opozarjat tak oda bom tudi sebe :D) recimo da je cade dobil se kaksnega ki ga prav rad uproabim,.. ampak prav danes sem delal s TFS oli essenziali (kaj pravis na to milo TMB?) in sem na konc probal se s Cade, ker ga ze nekaj casa nisem rabil in se (vsaj danes) ta TFS lahko skrije napram Cade-ju.. precej vsec so mi se martin de candre (verjetno tudi zaradi vonja), proraso rdeci, kaksni od TFS (sam spet drugi mi pa niso kaj prevec, trenutno TFS capelli sensibili, vzorcek TFS Tabac verde mi niso).. ne se prevec ozirat na moja mnenja, je marsikdo vecji znalec in bolj izkusen glede tega...

je pa res da npr tudi Tabaca nisem maral (pa mi je lepo disal :D :D ) prav zaradi te neobstojne pene, pa sem probal nalagat se pa se, pa mesat se bolj pa je na koncu prej ko sem prisel cez izginila na drugi strani... mogoce je res vse bolj zaradi tople in trde vode ...khmmmm.... ali pa sem jaz trdonja :D :D
Še en offtopic:
Moj predsodek za Cade milo je tudi v njegovi ceni. 11.20 EUR/100g se mi pač sliši občutno preveč. Vranča, saj ni od Justa. :lol:
Za ta denar dobiš že premium angleška mila s poštnino vred. Naj me koklja brcne, če večini ljudi niso boljša.
Ampak kot te razumem, je tebi prednost Cade-ja v časovni obstojnosti, ker pač britje z britvijo traja dlje.

Odgovori