Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Dec 2013, 19:36

Ok, danes je dan D za Speick milo v sticku. Da smo si na jasnem že v začetku povem da stickov ne maram, vseeno sem naredil tako kot je treba, pripravil obraz, se z stickom dodobra sprehodil čez njega, nato pa s čopičem čez..Že medtem sem si za sveto obljubil, da bo ta stick doživel enako usodo kot Arko , speštan bo v kozarček, brezpogojno, done deal, tudi če je malo trši kot arko.

Ko ga že primerjam z Arko je zadeva taka: vonj speicka je tak nežen zeliščni, da ga sploh ne zaznaš če se prav ne osredotočiš, skratka toliko da lahko rečeš da diši.
Pena pa je boljša kot pri arku, bolj gosta in bolj podobna ostalim milom z lojem. Že samo dejstvo, da je na osnovi loja mu šteje v prid in ga avtomatsko postavlja v višji rang po moji knjigi. Britje je bilo zelo dobro. Pa k številkam, britje 9/10, vonj 6/10, feeling potem 9/10..Dve stvari mi padeta na pamet: solid performer in pa get's the job done, period. Zadevo priporočam vsakemu začetniku, ker je uporaba maksimalno nezapletena, pena easy za naredit, ni nobenih spremenljivk v zvezi s tem, skratka zadeva je narejena, da se obriješ kot gospod, vse ostalo je prepuščeno AS in ostali kozmetiki ki sledi..Točke odštevam embalaži, moker stick zavijat v alu folijo in dajat v kartonasto škatlico z verjetno še mokrimi prsti ni moj highlight dneva, sem že omenil da stickov ne maram? :evil:

Cena za 50gr. stick je visoka, če ga primerjam z 150gr ploščki drugih mil. Bom pa rekel da si jo zasluži, naj mu bo..

Mi pade na pamet analogija z nemškim golfom, avto nič posebnega, ampak naredi svoje kilometre, brez problemov, nothing to write home about.

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Dec 2013, 19:58

Primorec, hvala za tole!! Huh, dober opis.
Speicka še nisem poizkusil. Oz. kremo ja, mila (sticka) pač ne.
Imam prav, da se je tudi tebi zdel Arko boljši od Celle (po kvaliteti in ne vonju)?

Tebi je MWF paradni konj, se mu Speick lahko približa?


LP

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Dec 2013, 20:07

Ja cella je za malo malenkost boljša od arka isto speick. Cello in speick bi dal nekako v isti rang, ker vonj pri meni ne igra vloge.Ne morem pomagat, najprej pogledam embalažo in če piše tallow je zame že en razred više. Edino milo, ki nima loja in me je presenetilo je ogallala, drugače glicerinskih ne maram..Prav tako ne maram brivskih krem, še vsako ki sem jo probal je bilo milo boljše, ne vem zakaj. Speick kreme nisem probal, bi se pa po dosedanjih izkušnjah s kremami upal trditi da je milo praviloma boljše...
Ja MWF je z proraso red pri meni top. Za malenkost.. S tem da je mwf malo težje pripravit, da je tako kot je treba..
Kot sem napisal speick bo romal v kozarček in ostal v rotaciji, tu ni dvoma..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 17 Dec 2013, 20:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Dec 2013, 20:10

Ampak saj Arko je tallow - based, Proraso Red pa mislim da ni. Speick vsaj krema tudi ni.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Dec 2013, 20:14

Arko, mwf, speick milo, tabac,cella, vsi ti so z lojem..Proraso red je pa zaradi kokosovega olja in kariteja tako mastno kremast da bi ga dal v čisto drug razred v primerjavi z glicerinsko klasiko..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 17 Dec 2013, 20:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Dec 2013, 20:18

To so mila z lojem in tudijaz bi izbral eno od teh, če bi se odločal za samo en produkt:

http://wiki.badgerandblade.com/Category ... aving_Soap

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Dec 2013, 20:22

Nekako tako bom napisal, če je na osnovi loja, dosedaj z nakupom še nisem ustrelil mimo, vse so se obnašale lepo do moje jeklene brade..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2013, 21:27

eni tile z lojem se mi zdi da prav zalimajo copic... (se mi zdi da je to se najbolj naredila palmira)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Dec 2013, 15:39

evo jaz vceraj sprobal 4 kreme... palmolive zeleno in rdeco, proraso zeleno (se mi zdi.. :D) in speick.. precej podobne so se mi zdele le da mi je bil tokrat najbolj vsec proraso.. glede na kvaliteto pene.. so bile pa vse 3 kul,.. edino palmolive zeleno bom imel bolj za vroce mesece, ker je malo premrzla (prehladilna :D ) .. kar se tice vonja sta najboljsa speick in proraso,... skupno gledano pa nevem kaksnih razlik nisem opazil da bi rekel npr da so palmolive totalno za nic,.. vse 4 so kul... aja pa ne proraso ne speick mi nista bili grenki tokrat.. pol pa vedi kaj je bilo zandjic grenko :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Dec 2013, 16:10

miha napisal/-a:evo jaz vceraj sprobal 4 kreme... palmolive zeleno in rdeco, proraso zeleno (se mi zdi.. :D) in speick.. precej podobne so se mi zdele le da mi je bil tokrat najbolj vsec proraso.. glede na kvaliteto pene.. so bile pa vse 3 kul,.. edino palmolive zeleno bom imel bolj za vroce mesece, ker je malo premrzla (prehladilna :D ) .. kar se tice vonja sta najboljsa speick in proraso,... skupno gledano pa nevem kaksnih razlik nisem opazil da bi rekel npr da so palmolive totalno za nic,.. vse 4 so kul... aja pa ne proraso ne speick mi nista bili grenki tokrat.. pol pa vedi kaj je bilo zandjic grenko :D
Morda pa si zadnjič sam sebe prehitel, tako kot si sedaj to nahitro napisal.. :lol:

Proraso krema ni grenka. Pena je meni enaka kot iz Proraso zelenega mila. torej običajno povprečje. Ampak še vedno pred Wilkinson milom. milo De Vergulde Hand je boljše.
Ampak bemumast, mili Cella in Arko sta resnično še veliko boljši. Pa tudi Palmira, ampak jo moram še malo testirat. Posebej pri Palmiri je pomembno, da se res potrudiš, da je čimveč naložiš na čopič. Prepogosto se zgodi, da jo je premalo in potem niti pena ni dobra oz. misliš da je milo zanič.
Pri kremi je dobro to, da lahko točno vidiš koliko si doziral.

Odgovori