Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Dec 2013, 19:11

Ok, da še jaz nekaj prispevam, v začetku tedna sem dobil paketek z maguire barber shopa, ki sem ga kar dolgo čakal, pošiljajo namreč po kopnem (GLS). Naročene dobrote za britje, ki sem jih že dolgo želel dati v mojo omarico.

Pa da začnemo z najbolj dišečimi, ogallala soap sampli. 6 malih paketkov za približno 10 britij vsak. Najprej sem testiral originalni ogallala bay rum. Zadeva me je za milo ki ne bazira na loju pozitivno presenetila. Vonj je res nekaj posebnega, pa govorim na splošno za cel komplet samplov, se vidi da ne šparajo na eteričnih oljih. Skratka vreden nakup. Ko pridejo ostali sampli na vrsto dopišem glede vonja, osnova je zelo verjetno enaka za cel komplet. Razen rahlega sušenja med prehodi je milo res dobro.Tudi feeling po njem, predvsem zaradi eteričnih olj..

Danes pa me je čakalo presenečenje in sicer v rdeči posodici: Proraso Red (sandalwood + karite dodatek za trde brade). Tega sem že dolgo želel probat in ker ga v zemlji porekla ni sem ga pač moral kupiti v UK. Padel sem predvsem na vrstico 'barbe dure'..Glede na to da uporabljam zeleni proraso nisem imel velikih pričakovanj...Kako sem se zmotil. Zadevo sem z lahkoto spenil v kremasto peno, pač podobno kot vsa italjanska mila. Tu pa se vsakršna podobnost konča. Tako dobro kot sem se s tem milom obril se v življenju še nisem. Zadeva me je res presenetila. Vonj je kar močan (ne toliko kot ogallala) in kar obstane, dokler ga ne prekriješ z AS. Tej kremi/milu svečano dajem oceno 10/10 in to edini dosedaj. Naj pa bo jasno da je moja ocena sestavljena iz 99% učinek in 1% vonj, kar je razumljivo pri taki trdi bradi kot jo imam jaz. Karite odigra odločilno vlogo da se koža med prehodi ne suši in da res dober občutek po britju, obenem pa žiletke skoraj čutiš ne..Toplo priporočam nakup ko bo zadeva na voljo v IT (bo zagotovo 2x cenejša).

To be continued..(Speick test in ostali ogallala sampli..)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Dec 2013, 19:42

Še nekaj moram dopisati glede ogallala samplov. Proizvajalec priporoča da razlomiš sample v skodelico in to daš v mikrovalovko, da se stopi (melt&pour mila). Zadeva se je meni stopila praktično takoj, ko sem vklopil mikrovalovko. Tako da zadevo imejte na očeh, ker se stopi res hitro..Tako sem sedaj pripravil bay rum & lemongrass vzorček. Testiral pa bom verjetno čez kaka 2 dni..Stay tuned..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Dec 2013, 20:01

hvala za recenzijo primorec, super je to brat! Tale proraso red pa tako hvalis da bi ga najraje sel zdaj iskat (ce bi ga imeli na crpalkah bi bil jaz zdaj ze tam :D ) :D ... bajkman ce ga kje v Italiji kupis ti sam nabavi 1 se zame prosim :) ..
sicer pa sva s TMB-jem narocila en kamion (oz cca 2kg) mil od TFS in se nekaj drugih .. tako da tudi se od tu kaj sledi s casom :) .. od proraso pen sem imel samo kremo ki pa mi je nekaj srednjega, jo pa dol vlece okus (ce ti slucajno pride v usta) ki vlece na grenko..

glede topljenja v mikrovalovki, sem se enkrat fajn spekel po prstu ker sem stopil ciso mila (ce se prav spomnem De Vergulde Hand) in mislil da se bo po koscek velik cca 0,5 mL v 1 minuti shladil,.. no vroc je bil ekstremno pa se zalimal sem i je na roko (oz latex rokavico).. tako da res fajn pazite...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a TMB » 14 Dec 2013, 21:31

A so Ogallala glicerinska mila, da priporočajo topljenje z mikrovalovko?

Sicer pa Proraso s karitejem je super zadeva. Imam sicer kremo in je super, pa božansko diši.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Dec 2013, 22:44

:D :D TMB... predvidevam da gre za iso kremo ki meni ni tako top ker pusca grenak vonj v ustih,.. ravno vceraj sem jo po dolgem casu spet uporabil,... (tokrat sem pazil da je nisem prevece jedel :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a TMB » 15 Dec 2013, 00:16

S karitejem je v rdeči tubi in je edina krema od Prorasa s karitejem. Jaz je jedel še nisem, tako da za okus težko rečem. :P
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2013, 00:30

ja to ki imam jaz mi jo je Bajkman malo senkal, ce ima kartie ali ne ne vem,.. barve tube pa tudi ne poznam ker je moja v vrecki :D ... ima proraso vec krem v tubi ali samo to s karitejem? Jaz seme jo po nesreci ene 2d dobil v usta pa mi je precej grenila.. za razliko od npr speick kreme ki ne..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a TMB » 15 Dec 2013, 10:41

Proraso ima v tubi 3 kreme: zelena (evkaliptus in mentol), rdeča (sandalovina s karitejem) in modra (sladki janež z aloe vero in vitaminom E). Od mil imajo pa zelenega, rdečega in belega (čajevec z manj mentola kot zelena linija).
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 15 Dec 2013, 11:19

Čudi me, da se Proraso Red ne dobi v Italiji. Mogoče kdo ve zakaj ne?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 15 Dec 2013, 12:09

Mislim da imajo italjani po trgovinah toliko zelene proraso na zalogi, da dokler tiste ne prodajo enostavno ne naročijo nove..Da dam še en primer, kupil sem zeleno kremo za pred/po britju in mi ni bila všeč, sedaj imam belo (sensitive z zelenim čajem) in mi je res dobra..Tako da se mi zdi, da proraso z 4 linijami izdelkov pokrije kar precej 'širine' trga..Kak drug proizvajalec pa vrže ven 15 različnih mil in potem išči se..

Aja, pri prorasu naj bi bila krema in milo ena in ista stvar, le krema je bolj tekoča tako da miha če ti krema ni bila nevemkaj ti verjetno tudi milo ne bo (čeprav jaz enostavno s kremami ne dosežem pametnega učinka in jih po defaultu ne kupujem več)..

Glede okusa pa ne vem, ponavadi si ustnice obrišem, ko se z čopičem namažem :lol: Menim da gre le za grenak okus olja sandalovine..V bistvu me je prej kar čudilo kako to da proraso še ni dal nič od sandalovine ven, ker to je vonj, ki ga vsak proizvajalec brivske kozmetike najprej ponudi na trg..
Skratka zadeva bo ostala v rotaciji.. Samo tale rotacija se mi je že kar razširila (2x proraso, mwf, cella, tabac, tobs). Si bom moral dati prepoved na nakupe v 2014.. :lol:

@Miha, moja včerajšnja recenzija temelji na prvi uporabi in prvem vtisu, uporabil sem 3x 'voženo' persona red žiletko, brada pa je bila en dan stara, se pravi worst case scenarij za mene. Naslednjič bom uporabil najbolši ostri rob iz mojega arzenala in to je premasharp žiletka in 3 dni stare kocine bodo šle na odrez..Predvidevam da bo še boljše..

@TMB: Glede ogallala in mikrovalovke, na vrečki s sampli je nalepka z navodilom kako se sample uporabi, da gre čimmanj v nič. Je pa zanimivo videt kako so vrečke orošene z eteričnimi olji, je milo res predozirano z njimi. Skratka kvaliteten izdelek po mojem mnenju, sicer na netu so recenzije da je pena nekako redka in se suši med britjem ampak v mojem primeru ni bilo tako, sem čopič dobro naložil, nato pa direkt z njim na obraz..Po recenzijah sodeč je nekaterim teh eteričnih olj preveč in se jim koža 'upre' z alergijsko reakcijo, bom videl ko pridem skozi moje sample, če je res tako..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 15 Dec 2013, 12:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori