Mešanje mila v posodi

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Dec 2013, 21:21

.. a pa je ze kaj omenil kolko bi stalo :)... dobro si se to zangaziral :)!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Dec 2013, 21:31

O sami ceni bova govorila naslednjič. Tako je rekel. A nekako mi daje občutek, da bi cena bila sprejemljiva.

Posoda bo glinena, torej ne bo težka. Ampak pronicljivost ni problem, ker bo seveda čez tudi glazura. Je pa to najbolj pohvaljen lončar v sicer lončarskem kraju. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Dec 2013, 22:22

V glavnem glej da bo zadeva uporabna, ne da bo to en velik stvor v kopalnici na eni polici, ki bo zgledala kot da se bo zdej zdej sesula. Po naravi sem praktik in vem da bo verziji 1.0 sledila verzija 2 in tako naprej..Pa nič narobe, važno da bo zadeva delala in da bo tvoji boljši polovici všeč kot okras v kopalnici, pa bo zmaga..
Zase lahko spet rečem been there done that, sedaj pa delam face lather..No ja za tistih par krem, ki jih še imam včasih uporabim lonček , ker se mi zdi da face lather s kremo mi glih ne rata tko kot bi moral..Milo je pa čist druga stvar..
Vsekakor keep us posted..

Bajkman

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Dec 2013, 22:30

To tudi mene skrbi, da bo preveliko. Sama velikost naj bi bila cca 19*9 cm. Ampak mere smo povzeli po tisti mega posodi s "simonove" strani. Mislim pa, da je za mešanje res bolje če je večja posoda.
Barva bo mislim da kar oranžna - glinena. Meni je to v redu barva. Gospoda nisem spraševal, če se da v drugih barvah.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 23 Dec 2013, 01:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Dec 2013, 22:07

Glede te špirale v brivski posodi bi vprašal za mnenje. Ker ste po večini desničarji, predvidevam, da mešate brivsko peno v smeri urinega kazalca...

Ampak skoraj povsod vidim, da se v tej smeri ta špirala dviguje proti robu posode, s tem pa verjetno tudi peno pritiska proti vrhu in robu posode. V nasprotnem primeru pa bi jo proti dnu in centru.

Je to pomembno ali le naključje?
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 19 Jan 2014, 07:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Dec 2013, 19:46

V veliki posodi se pena ustvarja na dnu posode ter se nabira ob straneh kjer ostane topla.Sami utori pa so zelo globoki kar poveča površino!
Pri majhni posodi -pajkova mreža -pa peno ustvajam ob straneh,nabira pa se na dnu posode.Majhne posode so itak bolj namenjene za pomoč pri miljenu na obrazu ter temu da čopič obdrži primerno temperaturo.

Bajkman

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Dec 2013, 14:31

Enkrat sredi ali proti koncu naslednjega tedna dobim posodo, in jo seveda poslikam. Danes je že šla v prvo žganje... :D

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 06 Jan 2014, 14:20

Tole pa ni drago in tudi poštnino imajo kar pošteno:

http://www.theportugalonlineshop.com/he ... piece-bowl

Bajkman

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 14:27

To ima menda @simon, vsaj tako je rekel. :D

Ker bo morda trajalo, predno uspe odgovoriti, si bom jaz dovolil povedati njegov komentar o posodi. Problem je, da drži samo četrt litra vode in se prehitro ohlaja, ravno tako mu ni všeč, ker je v dveh delih (bolj nerodno).

Če bo imel čas, bo že potrdil ali pa popravil moj komentar..

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Mešanje mila v posodi

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 06 Jan 2014, 14:33

Gledal sem težo. Za tako majhno šalco, kar 1,3kg. Preden peno zamešaš ti že roka preč pade. Mogoče je pa to mišljeno za kakšne portugalske mornarje... :)

Odgovori