Mila, občutljiva na trdoto vode

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...

Mila, občutljiva na trdoto vode

OdgovorNapisal/-a bregargasper » 08 Jan 2017, 15:30

Nekaj sem sam razmišljal, nekaj pa sem prebral in slišal. Kar nekaj mil dobro dela v zelo različnih pogojih, nekateri pa enostavno nočejo sodelovat :evil: pa sem se odločil, da poskusim z deževnico, ki naj bi bila enaka destilirani vodi, ker živim na področju s kar precej trdo vodo. Pa sem spet dobil različne rezultate :cry:

SEIFENGLATT centurion forest- z vodovodno vodo je pena mehurčkasta, ko sem jo zamenjal za destilirano, pa se je nekako spremenila v gladko. Nisem je sicer testiral med britjem, ampak rezultati so obetavni.

MWF - debata miljon in enega foruma. Pena v nobenem primeru noče postat gosta in kremasta :cry: :oops: HELP please
If you don´t have a razor, make one
Uporabniški avatar
bregargasper

Re: Mila, občutljiva na trdoto vode

OdgovorNapisal/-a olly » 08 Jan 2017, 15:39

MWF - vedno razlagam, da ga je treba namočit oz. nalit lužico vode, pustit, da jo milo vpije in se zmehča, potem pa z ožetim čopičem in dodajanjem vode po kapljicah in po potrebi nabrat na čopič brez varčevanja.
Uporabniški avatar
olly

OdgovorNapisal/-a bregargasper » 08 Jan 2017, 16:20

uspelo :D hvala olly...nikoli prej nisem bil pozoren na tvoja priporočila glede MWF ampak zgleda da deluje :D
If you don´t have a razor, make one
Uporabniški avatar
bregargasper

OdgovorNapisal/-a vostok » 08 Jan 2017, 23:10

+1 za tehniko by olly

Sem pa včeraj "pogruntal" še eno reč glede MWF; to milo potrebuje precej več časa, kot ostala, da ga voda "aktivira". Vsako drugo milo se po najkasneje 45-60 sekundah primerno speni in razvije kremast ter obstojen zaščitni sloj. MWF za to potrebuje vsaj dve minuti, raje malo več. Sem se z njim bril ta teden dvakrat in prvič opazil, da je pena za drugi prehod precej bolj kvalitetna. Drugič sem zato namerno podaljšal čas penjenja in dosegel odličen rezultat. Obakrat voda iz pipe, ki sem jo pred tem večkrat določil za krivca za neuspeh. Predpogoj je v vsakem primeru dobro naložen čopič.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!
vostok

Vrni se na Mila, kreme, kozmetika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov