Domače milo

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37
Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 27 Dec 2016, 15:01

če ni problem, bi se tudi jaz priporočil za kak vzorček :) nova mila so vedno dobrodošla, pa čeprav jih imam že cel kup
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a G_man » 27 Dec 2016, 21:01

caus24 napisal/-a:Mikes natural soaps, Eufros, Cold river soap works, Saponifico Varesino, MWF,...
Cilj je bil da pogledam kaj vsebujejo ta mila katera so po mojem mnenju med boljšimi. Sam imam prva tri. In so neprimerno boljša med in po britju kot večina cenovno ugodnejših. Pri sestavljanju recepture sem pa tudi ugotovil zakaj. Sestavine za ta mila so malo dražje in tu stanejo sestavine več kot kakšno milo ala Proraso al kakšnega podobnega cenovnega razreda.
Sam sem prebral ogromno po tujih forumih in si sestavil nekakšen okviren recept katerega bom po potrebi nadgradil. Dobra stran je ker sem prebral tudi ogromno negativnih izkušenj in se mi ne bo potrebno čisto vsake bedarije učiti na lastni koži.
Tale Mike's natural soaps je eno izmed dveh američanov, ki si jih (še) želim sprobat. Drugo je Barrister and Mann.
Huh, zdaj sem slišal še lokalno hvalo - bo treba nekje najt tega Majka :)

@caus24, a si preveril tudi Stirling (nova formulacija)? To milo odlično deluje s trdo vodo. Ima loj in lanolin in še vedno ostaja meni najljubše overall milo - glede price/performans pa bi itak zmagalo, če bi bilo evropsko milo..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Dec 2016, 21:12

Aja se to, sicer niem siguren, ker je ze nekaj casa nazaj, ampak mislim da glina ubija peno, zato je mora biti zelo kalo, kaksen naj bi bil efekt le-te sem pa zal pozabil.
Eufros je vsekakor top milo, enako bi rekel za hasslinger schaffmilch, se kaksno bi se naslo, vsa imajo lanolin, se ki zdi da veliko doda milu.
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 27 Dec 2016, 23:39

G_man kar nekaj mil je katera bibše rad osebno preizkusil ampak pred nekaj meseci sem spoznal americana kateri ima okrog 100 čopicev visjega cenovnega razreda in okrog 250 mil. On je postavil na prvo mesto MikesNS in takoj za njim CRSW in Eufros. Tako da sem zu začel. Ko bo pa priloznost bom pa še kaj nabavil.
Mika Hasslinger je meni osebno med prvimi tremi top mili in edino milo katero sem v celoti do sedaj porabil. Nisem se pa spomnil pogledat njegovih sestavin. Moram pobrskat po forumu ker vem da so nekje napisane

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Dec 2016, 23:41

Daj malo preveri, če tole drži, samo na hitro sem pobrskal.

Haslinger Schafmilch:

potassium stearate, sodium stearate, potassium tallowate, aqua, lac powder, parfum, sheep milk, arachis hypogaea, lanolin, potassium cocoate, glycerine, potassium hydroxide, sodium hydroxide, alpha-isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, CI 77891

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 27 Dec 2016, 23:43

Olly mislis da so sestavine napisane v pravilnem vrstnem redu?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Dec 2016, 23:48

Ne vem.

Kot sem napisal, samo na hitro sem pogledal.

Ravno se s fotkami dajem.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Dec 2016, 23:54

Evo, recimo, da je vrstni red pravi:

http://www.einseifer.de/haslinger-rasie ... milch.html

Potassium Stearate, Sodium Stearate, Potassium Tallowate, Aqua, Lac Powder, Sheep Milk, Parfum, Arachis Hypogaea, Lanolin, Potassium Cocoate, Glycerine, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 77891.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 27 Dec 2016, 23:59

Zanimljivo se mi zdi da je parfum/etericno olje na 7 mestu. Ponavadi je na zadnjem oz predzadnjem ker ga je samo 1 do max 5% v milu

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Dec 2016, 00:11

Ja, to je presenetilo tudi mene.

Jaz bi se na tvojem mestu izogibal eteričnim oljem, @caus24.

Tri minuse imajo:

- so draga, kar podraži končni izdelek, sploh, če boš posegal po naravnih eteričnih in ne sintetičnih parfumskih oljih. Poleg tega pa se zna hitro zgoditi, da boš v procesu saponifikacije eterična olja dodal prehitro in ti jih bo lug umilil, namesto da bi jih pustil pri miru, da bi lahko tam čepela in opravljala svoje poslanstvo, torej dišala
- znajo iritirati kožo
- kvarijo performance brivskemu milu

Zavedam se, da sem v manjšini, ker zagovarjam brivska mila brez dišav, kajti celo tule med vami bi težko našel koga, ki mila ne kupuje z nosom.

Vem, tako pač je.

A če bi jaz delal milo, bi se v celoti posvetil temu, da bi milo vsebovalo tri glavne lastnosti:
- preprostost izdelave pene
- nadpovprečna drsnost, kakršno nudi recimo Arko
- obstojnost pene

To troje je važno.

Vonj je nepomemben.

Primer: kaj ti bo odlično dišeče milo, če ga ne moreš spenit, če se z njim ne moreš obrit, ker ti brivnik ne drsi in če ti pena med britjem izginja in se suši?

Odgovori