Domače milo

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jan 2017, 17:34

bregargasper napisal/-a:
miha napisal/-a:
miha napisal/-a:Dobra ideja. Se prijavljam za 1 puck, izkusenj pa zal nimam. Ce je noter lanolin in razna druga regenerirajoca olja je verjetno lahko samo dobro, eni dodajajo tudi gline noter.
mil sem imel ene 50, sedaj ene 40 :oops:
A je žena odkazala redukcijo? :lol:

Ne jaz sem jo odredil,.. redukcija je se vedno v teku, navali narode :)
- KLIK (3 mila s ose na voljo, danes se odbi zraven se 1 krema zastojn, ob nakupu 2 gratis postnina
- KLIK
- KLIK (sicer ni milo ampak vseeno)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Jan 2017, 19:41

Cca. 20 mil, mogoče kakšno več. Od tega 4 kreme.. Ampak saj veš, da število mil ni merilo za našo kompetenco, ne..? ;) :D

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Jan 2017, 20:26

G_man napisal/-a:Cca. 20 mil, mogoče kakšno več. Od tega 4 kreme.. Ampak saj veš, da število mil ni merilo za našo kompetenco, ne..? ;) :D
S tem sem hotel povedati, da pogojuj "izbrance" tudi s tem, da morajo/mo napisati dober review mila. Le tako boš dobil dobro povratno informacijo, ki jo boš rabil za morebitne izboljšave.

...saj ne vem, kaj se sploh blebetam. Tvoje milo, tvoja pravila! :)

Zdaj pa odštevamo 10 dni.. 8-)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 03 Jan 2017, 20:47

+1

Tudi meni se zdi pošteno, da vsak preizkuševalec poda svoje mnenje v malo daljšem sestavku, v katerem navede vse dobre in slabe lastnosti, osebno oceno in primerjavo z drugimi, že preizkušenimi mili ;)
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 04 Jan 2017, 06:19

Za vsak slučaj, če se slučajno znajdem med srečneži za test, sem si kar postavil benchmark:
hjm sintetika,
tabac milo,
merkur 34c,
Polsilver super iridium,
Tabac AS

Nekako sem si standardiziral opremo in postopek za testiranje mil :)
If you don´t have a razor, make one

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Jan 2017, 20:16

Slika

Prva slika z 1305 je bila ko je bila pena narejena. Naslednja slika je ko je narejena na SOC2 pena na prvem je pa bila stara 5min. Potem sem naredil sliko vsakih 5 min do 30min.
Milo je bilo ok vendar daleč od neke super zadeve. Rahlo izsušuje kožo. Malo pekočega občutka po koncu (možno da je to tudi zaradi britve). Pena lepo gosta in spolzka. Proti koncu pasa sem opazil kot da bi pena hotela na obrazu razpast/izsušit.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jan 2017, 20:19

Meni izgleda, kot da je pena prerahla.

Manjka ji tiste teže, gostote, tiste ... sočnosti.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Jan 2017, 20:28

olly napisal/-a:Meni izgleda, kot da je pena prerahla.

Manjka ji tiste teže, gostote, tiste ... sočnosti.
Res je. Sicer v prvih nekaj minutah je je dovolj potem pa začne izginjat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jan 2017, 20:31

Ja, izginjanje se prav lepo vidi.

Že na prvi fotki se vidi, kako pena sili v volumen, kar pomeni, da ji manjka teže in gostote.

Nekako sumim, da si penil s premalo mila. Si skoparil pri nabiranju? Kakšno je milo? Mehko, kot Cella?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a caus24 » 22 Jan 2017, 10:25

Slika

Nova runda.
Spremenjena formula, postopek in razmerje sestavin.Milo se zelo hitro speni, pena je zelo oljnata in spolzka. Obril in dosegel sem bbs brez problemov. Po britju sem še enkrat spenil milo in ga pustil da stoji 35 min. Rezultat je bil za pogledat podoben. Milo zgleda kot da rahlo razpada sicer malo manj kot prvič, ampak ko sem ga dal nazaj na roko in poizkušal ponovno spenit se je zgodilo nasprotno od prve verzije. Prvič je mil v trenutku razpadlo in izpuhtelo, tu je pa po nekaj potegih po roki postalo spet čvrsto in svilnato in bi se lahko brez problemov še enkrat obril.
Edina stvar katera me je malo zmotila je da je po britju bila koza rahlo izsušena ampak takšna je pri večini mil. Cilje je pa nekaj tistih mil kjer je koža po britju kot namazana z balzamom.

Odgovori