Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55
Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a uxbal » 04 Nov 2016, 15:08

Živjo,

Sem pred časom tukaj bral, oz. je pisalo, da je bolje uporabljati ASje ki so v obliki balzama, namesto alkoholnih splashev, ker slednji izsušujejo kožo. No, jaz imam drugačen problem, da imam kožo bolj mastno, oz. se lažje masti (navkljub redni rekreaciji in ne preveč mastni prehrani, pa še izven pubertete sem že lep čas :) ), ko pa nanjo dam balzam, se čez nekaj minut svetim da je joj. Enako se čez kakšno uro zgodi z ostankom obraza. Obstaja kakšna dobra krema/AS, ki malo bolj zregulira to, da se ne mastim v tolikšni meri? Vsak predlog je dobrodošel.

Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Nov 2016, 15:21

Če že MORA biti krema, poskusi L'Occitane, s to sem jaz vedno imel odlične izkušnje. Lahko poskusiš tudi kakšen hidrolat, sploh najboljši je laški smilj.

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a uxbal » 04 Nov 2016, 15:23

Živjo,

hvala za predlog. Ni nujno da je krema, karkoli, samo da se neham svetit ko lampica. Mater, roke se mi sušijo pozimi, jih moram skoz mazat, glava pa masti. Katastrofa.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Nov 2016, 15:28

Na izločanje sebuma itak ne moreš vplivati s kozmetiko, kolikor meni narekuje moja nepoznavalska logika. Jaz bi se na tvojem mestu držal kar alkoholnega aftershava, ali pa sploh ničesar. Koža sama se zna najbolje branit pred okoljem oz. njega vplivi. Poskusi najt kakšen aftershave, ki bi ti odgovarjal - toliko, da malce navlaži kožo. Poskusi Pitralon s cedrovim oljem, še rajši pa LEA aftershave, ki je meni med najljubšimi.

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a uxbal » 04 Nov 2016, 16:08

Super, hvala!

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a mango » 04 Nov 2016, 17:33

Po mojih izkušnjah je najboljša pomoč pri mastni koži ta, da si obraza ne umivaš z milom temveč samo z vodo. Od začetka sicer ne boš videl učinka, a daj času čas in koža se bo navadila in manj mastila.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mila, kreme, AS za mastnejšo kožo

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2016, 17:58

mango napisal/-a:Po mojih izkušnjah je najboljša pomoč pri mastni koži ta, da si obraza ne umivaš z milom temveč samo z vodo. Od začetka sicer ne boš videl učinka, a daj času čas in koža se bo navadila in manj mastila.
To varianto sem tudi jaz ze enkrat slisal, mislim da mi je nekdo razlagal za noge... za probat je..
britev.si ruleeees :)

Odgovori