Zakaj ta forum...?

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Sep 2013, 23:09

V prostem casu se ukvarjam z restavriranjem starih (preklopnih) britev. Glede na moje izkusnje je v Sloveniji kar nekaj uporabnikov britev oz drugih oblik mokrega britja, na zalost pa foruma na to temo ni v nasem prostoru. To je botrovalo odlocitvi da sem se odlocil vloziti v projekt nekaj denarja in ogromno casa in narediti forum, ki bo uporabnike, ljubitelje ter ljudi zeljnih informacij na to temo zdruzil in olajsal komunikacijo, izmenjavo mnenj in medsebojno pomoc, izobrazevanje.

Forum tako zaobjema ti. uporabnike klasicnega mokrega britja, kar zaobjema uproabnike britev (angl. straight razor), uporabnike brivnikov (na ti. ziletko) in (copici, mila, losijoni, brusenje ipd.


Za zacetek lahko priporocim dve slovenski strani, ki sta posveceni britvju:

- Blog o klasicnem britju http://www.obrijse.wordpress.com

Zelo pogosto vprasanje je :"Zakaj se ljudje vracajo v zadnjem casu h tradicionalnem britju?"

Vprasanje terja odgovor, ki je seveda zelo pristransko obarvan pa vendar, po mojem mnenju ljudje to pocno iz spodnjih razlogov (enega ali vec :D ):
- da bi privarcevali (moderni brivniki za mokro britje z vec rezili) so lahko (kolicinsko gledano) zelo dragi, po drugi strani 1 britev lahko dobro sluzi celo zivljenje
- zaradi obcutljive koze
- zaradi bolj kvalitetnega britja (z malce truda se lahko obrijemo CISTO do koze)
- klasicno britje ponuja tisti delcek dneva ki ga imamo samo zase
- zaradi ogromnega razpona britev, produktov, tehnik ipd lahko vedno znova eksperimentiramo
- (ta bo kar v anglescini, na pol za salo na pol za res) Because it's just manly! :D

Toliko zaenkrat za prvi post :), sedaj pa vabljeni k sodelovanju in sokreiranju foruma!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 13:51

Čestitam za odličen forum v upanju, da se bo lepo razvil.
Žal nisem strokovnjak, vseeno pa si bom (morda) dovolil napisati mojih nekaj manjših ugotovitev, seveda v temu namenjenih temah.

Vesel sem predvsem dejstva, da nam ne bo potrebno za vsako malenkost na tuje forume, kot je bilo potrebno do sedaj. Do sedaj je mene reševal zgoraj omenjeni blog Obrij se!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 14:29

Pozdravljen Bajkman,

ti kar napisi kakrsno koli ugotovitev, vprsanja, mnenja itd ,... ravno temu je forum namenjen :) in btw cestitam za prvi post na forumu (ki ni od moderatorja :D) ... upam le da se se kdo opogumi :)

lp
m
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 15:00

Čestitke na forumu! :D

Bajkman

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 15:02

@Slice, dobrodošao i ti u mom imenu!!

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 15:04

Dobrodošao Bajkman! :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 15:12

evo, stvari se ze malo rpemikajo,.. Slice in Bajkman, a vaju lahko prisim da napiseta kaksen post na poljubno temo, predlagal bi npr kaksen uvoden post o DE brivnikih bajkman in kaksen milo review Slice (seveda lahk otudi kako drugace), sam bom napisal kaksno na temo britev (zvecer)...

@Slice: ako ne razumijes javi pa cu napisat i na hrvatskom
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 15:27

Seveda bom napisal, ko si vzamem malce ekstra časa. Ravno sem imel v mislih temo o milih. Če ni problem, bi najprej o milih, kar pač vem. Predvsem o tem, katera so dosegljiva lokalno. Verjetno bo Slice dodal veliko več znanja, če si bo vzel nekaj svojega dragocenega časa.
Glede DE verjetno nisem najmočnejše orožje, milsim da obstaja bistveno boljši poznavalec. Tako da sam lahko napišem samo moje mnenja in opažanja. Žal sem v tem še vedno relativno nov.

Vendar skupaj lahko stvari izpilimo, izboljšamo užitek v ritualu in na dolgi rok veliko prihranimo v primerjavi s kartušami Gillette ali Wilkinson.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 15:57

velja, super,.. za DE pa imas verjetno v mislih avtorja strani obrij se, po pravici povedano mi ni jasno ali je ze med nami ali ne, vsekakor pa je dobil povabilo. Na to temo se lahko zelo razpise tudi uporabnik 7:00, ce bo le prebral to kar pisemo :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zakaj ta forum...?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 16:13

Ker je to javni forum, ne bi rad omenjal katerega člana ali nečlana imam v mislih. Saj veš, zaradi spoštovanja njegove lastne odločitve. :D

Odgovori