Poceni Gold Dollar britve

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Okt 2014, 19:03

Jaz sem mislil kupit ampak so bili tako negativni komentarji na Straightrazorplace da sem si na koncu premislil

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Okt 2014, 19:51

Gold dollar je pac poceni britev, mejno uporabna, ponavadi je kar delati da jo porihtas ... Tako da najboljsa izbira ni je pa lahko uporabna, sam je jisem imel to so samo info z neta..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 20:42

Ampak cena s poštnino vred je 6.33€

Model 208 je s poštnino vred 9.65€:
http://www.ebay.com/itm/Straight-Razor- ... 417b03842e

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Okt 2014, 21:51

miha napisal/-a:Gold dollar je pac poceni britev, mejno uporabna, ponavadi je kar delati da jo porihtas ... Tako da najboljsa izbira ni je pa lahko uporabna, sam je jisem imel to so samo info z neta..
Zakaj misliš da bi bila pogojno uporabna? Se rob hitro nuca ali kaj? Recimo da ko dobiš, lepo pohonaš in stropaš.
Ko je tako poceni, bi pa lahko mogoče ti naredil en testič? ;)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Okt 2014, 22:44

Jaz sem ravno razmisljal neki podobnega, sicer nisem nek tehnicen tip ampak jeklo je jeklo in ce je to neka kvaliteta namenjena britvi in jo nabrusi nekdo ki to obvlada je slabsa od dragih britev v cem?
Glede na ceno js castim britev, Miha ti jo pa pripravi za britje in naredi test. Se strinjas?

Bajkman

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 23:14

Imamo kakega metalurga? :D

Najbrž ni vsako jeklo enako. Se ne spoznam, mislim pa si, da je pomembna čistoča, katere primesi so dodane, kako je kaljeno itd. Vsekakor so Kitajci sposobni enako dobro stvar izdelati za manjši denar. Poceni delovna sila, nižji stroški elektrike, vode, tudi razvoja, katerega pa itak mislim da ni veliko...

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Okt 2014, 23:25

Bajkman napisal/-a:Imamo kakega metalurga? :D

Najbrž ni vsako jeklo enako. Se ne spoznam, mislim pa si, da je pomembna čistoča, katere primesi so dodane, kako je kaljeno itd. Vsekakor so Kitajci sposobni enako dobro stvar izdelati za manjši denar. Poceni delovna sila, nižji stroški elektrike, vode, tudi razvoja, katerega pa itak mislim da ni veliko...
Kolikor je meni znano je odvisno od stopnje ogljika in kaljenja. Višja stopnja ogljika trše jeklo težje se brusi in bolj obstojno je rezilo in obratno manj ogljika mehkejše jeklo,..... Nisem pa preprican mislim da sem nekje prebral
Ampak ce je tako lahko pmeni samo da se tezje ali lazje brusi ne bi smelo biti drugih razlik. Ker ni poseben nacin izdelave kot je recimo damasčansko.

Bajkman

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2014, 23:49

Ja, ogljik je za trdoto. Gus torej. Če je to edina neznanka, potem Kitajci komot lahko izdelajo popolnoma primerljivo britev.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Okt 2014, 01:17

ma ni res,.. gre se v tvojem primeru za konzistenco materiala,.. cisto drugi aspekt pa je pravilnost izdelave,.. brusenja profila, natancnosti izdelave itd ... in tu sepa, saj je treba pol npr popravljati kot nor da jo sploh lahko nabrusis (baje), mislim pa da so tudi primeri ki so ok ze v startu :D
britev.si ruleeees :)

Odgovori