Posnetki brivskih salonov

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 13:15

Še Šri Lanka, spominja me na mojo tamkajšnjo brivsko izkušnjo :)

Z ženo sva imela najetega vodiča, kombi in šoferja, ravno smo se vračali z nekega izleta. Pa me prešine, da bi bilo fino sprobat čisto tapravo britje, zato rečem vodiču, da bi rad, da mi najde kakšen brivski salon. In res, hitro zavijemo do prvega salona, vodič mi reče, da ostanem zunaj in vstopi, da se dogovori za britje zame. Hitro zaključi, pride ves razkurjen ven in pravi: "Gremo!". Gledava ga čisto presenečeno, nič nama ni bilo jasno, potem pa nama vendarle razloži, da ko me je brivec videl na ulici, je takoj postavil dvojno ceno, ker sem belec in s tem turist ter po vsej verjetnosti poln denarja. Vodič mi naroči, da naslednjič počakam v kombiju in ko se bo zmenil, me pride iskat. Rečeno - storjeno: zapeljemo se dalje, najdemo drugi salon, storim, kot mi je bilo rečeno in kmalu že sedim na stolu za čakajoče, brivec je ravno tisti trenutek že imel nekoga na stolu. Od daleč ga občudujem, še postrigel ga je, fant ves zadovoljen vstane, plača in gre. Brivec me pogleda, namigne, da naj pridem in se usedem, v tem pa že menja britvico v shavetti. Potem me ogrne, preškropi s pršilko, enako, kot v gornjem videu in začne. Zamižim, se prepustim in čutim, da je živčen, nesproščen, nesiguren, manjka mu samozavesti. Počakam, da konča. Že ko sem gledal, kako je bril fanta pred mano, se mi je zdelo smešno, s kakšnim strahom in reakcijo fant dočaka alkoholni aftershave, na stolu je namreč kar poskočil in naredil hecno grimaso. S tem v mislih se brivec loti tudi mene - nakaplja si aftershave na dlani, jih na hitro podrgne in se me čisto narahlo dotakne. Ne reagiram. Tokrat nastopi malo bolj odločno, z dlanmi se me bolj odločno dotakne, še vedno ne reagiram. Zdaj je že zbegan, nič mu ni jasno :) Ko vidi, da ne trzam, lepo dokonča, vstanem s stola, vodič pa mi pravi, da naj mu plačam 100 rupij (okrog 60 evrskih centov). Ves zadovoljen mu izročim 100 rupij in jih dodam še 100 ter odidem. Zunaj me pa vodič grdo gleda, češ, kaj se pa grem. Nič mi ni jasno, kam cilja. Pa me okrca, da se to ne dela - on se zmeni za 100 rupij, jaz plačam dvojno in s tem povzročim, da bo naslednjič računal dvojno, ker ve, da brez problema odštejemo toliko, ker za nas to ni veliko denarja. OK, nevede sem prekršil pravilo, se mu opravičim in odidemo. Med vožnjo proti sobi pa šlatam obraz, da vidim, kako me je obril in ugotovim, da slabše v življenju še nisem bil obrit. Okrog ust mi je vse pustil, očitno se je bal, da me bo porezal :) Komaj sem dočakal prihod v sobo, da sem se stuširal in s sebe spravil vse dlake, ki mi jih je pustil na obrazu ter dokončal napol narejeno delo s svojo kartušo, ki sem jo prinesel s sabo.
Izkušnja je bila vseeno zanimiva, ampak nekako pričakovana - njim je tako in tako vse dovolj dobro, pa ni važno, če nečemu malce odbijejo vogal, ali pa zavijejo v umazano krpo, ali papir. Saj si postrežen, dobil si, kar si želel, kaj bi rad še več? :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Dec 2014, 14:38

Super, zdaj si nam vsem forumašem zrihtal dvojno ceno :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Dec 2014, 16:04

Pa še kdaj ;-)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 08 Jan 2015, 11:33

Meni osebno eden najlepših posnetkov..brivec šteje 84 pomladi..

https://www.youtube.com/watch?v=y6-vPPENV5k

Bajkman

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Jan 2015, 11:59

To je pa prava britev. Mislim da prvi posnetek s takim orodjem.

Mojster ima gotovo dolgoletne izkušnje, dajmo reči kakih 60 let. Stojmo in glejmo.

Hvala da si nam posredoval odkritje. :D

EDIT: Nastavite si na resolucijo 1080p, ko boste gledali... ;)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 08 Jan 2015, 15:15

Ta prava mačeta..Harry je bil ves posran na stolu :D


Bajkman

Re: Posnetki brivskih salonov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jul 2015, 17:18

Kako enostavno izglega. Če bi bilo vsaj približno tako pri meni:
https://www.youtube.com/watch?v=L4DM7exNNUk

:D

Odgovori