Britve z britvicami

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
g-man
Prispevkov:4
Pridružen:16 Dec 2013, 16:25
Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a g-man » 16 Dec 2013, 18:14

Pozdrav!

Zelo me zanima britje z britvami, vendar imam zelo občutljivo kožo.
Razmišljam, da bi si najprej nabavil neko poceni varianto rezila, v katero se vstavljajo britvice (polovičke).
Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z njimi in ali se lahko sploh britje primerja s klasičnimi britvami?

P.S. Čestitam za dober forum! :)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a Andraz » 16 Dec 2013, 18:22

Pozdravljen
Jaz se trenutno tako brijem. Kako je z pravo britvo še ne vem, sem pa skoraj siguren, da je s pravo britvijo boljši občutek pri britju.
lp
A

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 18:27

Pozdravljen med nami g-man :)

sam se brijem le z britvami in se nisem poskusil s ti shavette britvami (te ki se jim vstavlja britvice), kolikor sme pa zasledil po netu ni stvar ravno primerljiva, precej se opazi (baje) tudi pri kotu britja oz pri teh ki jim vstavljas ni toliko treba paziti na kot ce se prav spomnem..

ce bi bil jaz na tvojem mestu bi probal izposlovati da za bozicka in novo leto dobim kaksno britev, cas je lih taprav ;) ....
britev.si ruleeees :)


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 19:14

:D :D ... ja Bajkman ja, recimo samo da je treba met pred ocmi nekaj dejstev:
- pravi kamisori stane ponavadi par 100 euro (recimo 300-400 pa gor) pa glede na to da je ljudem ki sprasujejo po britvah ze 100 euro za dobro britev prevec potem si sam zracunaj
- ravno zadnjic sem bral da je s kamsiorijem malo tezje ker je delan za brivce (ne vem ce je res ker ga sam nimam)
- ti imas itak glede na obliko kamisori (samo kot brusenja in profil je drugacen), tako da dej ze sprobat pa nam prvosci kaksno foto reportazico v svoji temi :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 19:18

Mi je že kar zrastlo, morda danes probam, ne vem pa kaj bi slikal. Frisa ne bom, britev pa lahko, ampak od tega ne bo veliko informacij. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 19:20

..sem bil v podobni dilemi,.. sem se odlocil da fris do nosa lahko :), drugace bos res bolj malo pofotkal..

no kot hoces, da ne bom pol jaz za kaj kriv,.. (da si se urezal al pa da si britev po tleh vrgu ker si se slikal, al pa da si fotkic po tleh vrgu iz itega razloga,.. itd )
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 19:25

Bolj se bojim, da to ne bo zame in boš pol razočaran. DE mi je vsekakor super. A bodimo odprti za vse opcije, zato bom probal tudi britev in povratek na Sensor Excel.

Mi zaupaš, na koliko britev je recimo pri tebi potrebno stropanje?

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 19:32

mah Bajkman kot hoces, jaz sem ti jo dal ker se mi zdi da te veseli in zanima to pa da se bos lahko bril se z britvijo, tko da jaz ne bom nic razocarat, kakor ti pase :)

- stopanje (stropping): vsakic pred britjem cca 30x, jaz tudi po britju ko ko vse obrisem se potegnem nekajkrat po stropu da se rob res posusi
- brusenje (honing): ko zacutis da ni vec zadosti ostra.. eni pravijo da na 1-2 meseca ,spet drugi da na pol leta ali celo 1x na leto... seveda vse odvisno od nacina britja in uporabe, od britja, od tega kako dobro je bila nabrusena itd
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve z britvicami

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 19:34

Zadnjič si rekel, da naj ne stropam pred 1. poizkusom. Torej, pred drugim bo treba... Prosim za potrditev..

Odgovori