Pas (angl. strop) za britev

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Sep 2014, 19:20

Ta video sem videl ze en cas nazaj in sem pozabil, da v drugi polovici govoilri tocno o tem kar je mene zanimalo dva posta bolj gor(koliko casa prides skozi samo s stropanjem oz koliko preden je potrebno britev dobrusit). Poda primere z razlicnimi 'frekvencami' britja tako da ce se kdo sprasuje isto kot jaz priporocam ogled videa. Vsaj priblizno idejo sem z mihatovim odgovorom in tem videom dobil.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2014, 21:34

to da je Dovo shave reday,.. tega ti ne bo prakticno neben rekel,

npr prvi hit "is dovo shave ready"

http://straightrazorplace.com/shaving-s ... ready.html

Geo je tudi zelo poznan prodajalec, tka od anjegovo mnenje tudi nekaj steje... vsekakor ne ob skorlo ce ti jo en se dobrusi .. odlocitev je seveda tvoja ...

kaj pa pravi Geo glede dolzine britja z 1 brusenjem

btw ce imas ti ostro britvo jo lahko smao malo dobrusis na vsake kvatre npr s poceni ti 12k chinese ali kaj podobnega ..

vidim da te zadnje case brive zanimajo,.. to moras po moje probat... ;)!
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Sep 2014, 22:23

Bo nekaj na tem ce vecina tako pravi. A kljub temu mi daje video mislit, poglej si ga bos videl kaj mislim ze po kakih par minutah. Poleg tega je tocno o teh dveh temah :)

Seveda me zanimajo in bom prej ali slej prisel do britja z britvijo. To je sigurno in je samo vprasanje casa :)
Rad bi uporabljal oboje, DE in britev. Vcasih eno vcasih drugo.
Zato tudi sprasujem te stvari, da vidim kolko casa bi zacetna investicija britve in stropa zdrzala.

Geo pravi da mesec do dva ce se brijes vsak dan. Ce se brijes npr. samo ob vikendih 1x na teden zna bit da tudi do 6 ali celo 12mescev samo s stropanjem. (Pomojem verjetno odvisno tudi od stevila prehodov, pa tudi verjetno ATG bol vpliva kot ostali prehodi in ce ga ne delas se zna poznat).

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2014, 22:29

ja pa od jekla, od tega koliko je bila nabrusena, od tega kako stropas, s cim stropas, kako se brijes, kaksne dlake iams, kaksna je predpriprava itd itd itd ... saj ves 100 ljudi 100 cudi,... neka jclankov je na temo kako poceni priti cez z britami,.. lahko kupis ralbjeno, lahko si sam zrihtas (seveda je tu riziko vecji... ce jo bos probal ti po moje ne bo zal :) ..

PS. dajva to raje kje drugje nadaljevati, ker sva tu offtopic ze nekaj casa ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori