Britve kot najcenejsi in najkvalitetnejsi nacin britja

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britve kot najcenejsi in najkvalitetnejsi nacin britja

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Nov 2013, 22:11

Slucajno sem naletel na spodnji clanek, ki podaja zanimiv izracun in primerjavo stroskov povezanih z britjem. Ni presenetljivo da britje z britvijo ponuja na dolgi rok najcenejse in najkvalitetnejse britje. V temo dodajam graf iz omenjenega clanka :).

Slika

Vec si lahko preberete v samem clanku (KLIK) , vprasanja, razmisljanja, debate, mnenja ipd na to temo pa kar spodaj vpisite ;).

V kolikor vas vas je pot sem zanesla prvic in vas britje z britvijo zanima pa niste mogli priti na boljse mesto, ta forum je tu zato, da vam nudi vse informacije (ter ce zelite tudi opremo) za zacetek britja z britvijo :)!

Se LINK za lazji zacetek britja z britvijo :) (KLIK)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britve kot najcenejsi in najkvalitetnejsi nacin britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 24 Nov 2013, 22:35

Tkole bom reku - tale graf mi je sumljiv. Disposable 2 rezili v Hoferju in DM stanejo mislim da okoli 15c/kos. Če vsako uporabiš ene 3x in se briješ 3x/teden, to pride 8€/leto. Kje so dobili 100€ in več, mi je uganka. Podobno pride za DE, odvisno od tega katero britvico uporabljaš in kolikokrat. Spet 25€ je pretirano, razen če so mislili vsakodnevno britje, pa da vsakič zavržeš. Edino za Gilette kartuše je približno pravilna ocena..
Recimo za moj primer so kartuše za Prince prišle ca. 20€/leto, DE me bodo pa ene 2-3x ceneje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve kot najcenejsi in najkvalitetnejsi nacin britja

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Nov 2013, 23:03

ja v clanku pise da so steli da se brije clovek vsak dan, torej 365 dni v letu, ceno so privzeli od 0,3 do 1,75 $, kolikokrat naj bi se z eno britvico bril ne pise, ce probam zracunat za najdrazjo, pride da se 1 teden vsak dan brijes z najdrazjo kartusno britvico celo leto za tistih 111$ (ce se nisem zmotil).... nekje v sredi clanka tudi podajo da povprecno britvica Gillette Fusion ProGlide zdrzi 14 britij (torej 26 kartus)

kaksne cene imajo gor ne vem, tukaj pri nas so kolikor gledam v enem clanku je malo boljsa disposable za 1x uporabo npr wilkinson sword extreme 3 sensitive cca 1 euro na kos, ce privzamemo da je 1 za 1 teden jih porabimo cca 52 euro, ce to preracunammo v dolarje je to 68$, seveda gre za grob izracun

ce se vrnem se na Gillette Fusion ProGlide ki je omenjan v clanku stane pri nas cca 22 euro na paket oz 2,75 euro/kos (v ameriskem clanku pise da jih je noter 8) in ce jih menjamo na cca 3 tedne jih na leto porabimo 17, kar nanese na leto cca 50 euro, ce jih menjamo na 1 teden pa 150 euro :D .. (po pravici povedano ne vem koliko casa zdrzijo, seveda je to odvisno tudi od uporabnikove brade, nacina uporabe itd itd)

torej, mislim da ce se clovek vsak dan brije je cena bolj ali manj realna, ce se ne zna biti seveda ustrezno nizja, vsekakor pa drzi da je britje z britvijo obcutno ceneje , gledano na dolgi rok :)
britev.si ruleeees :)

Odgovori