Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila :)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila :)

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Nov 2013, 17:30

Sicer kar kompleksen naslov ampak splet okoliscin je omogocil naslednjo situacijo:
- 3 dni se nisem bril, tako rekoc ze skoraj zacetek movembra :)
- Bajkman je zorganiziral nakup surovin v Italiji
- nedelja, malo vec casa za igrackanje z novim copicem in razlicnimi mili (ponavadi uza 1 britje uporabim 1 milo :D )
- rekel sem da bom poskusil malo foto dokumentirati kako stvar izgleda za lazjo predstavo

Najtezje od pricakovane "robe" iz Italije sem cakal copic Omega 10098, ki je iz merjasceve dlake in je deklariran kot profesionalni copic,.. to pomeni malo vecji copic, rocaj, daljse dlake, globlje "vsajene dlake" (oz ti mocnejsa hrbtenica). Sicer se med uproanbniki merjascevi copici najveckrat uporabljajo za delanje pene na obrazu ampak, zaradi samega "vdelovanja" copica, lazjega prikaza ipd pa sem jaz kombiniral posodo in delanje pene na obrazu.

Za zacetek, tako izgleda sam copic s skatlo :) (unboxing bi rekli nayoutube-u pa imeli o tem 10 minutni video :D)

Slika


Za lazjo primerjavo, vec copicev postrojenih v vrsto, z leve proti desni so Omega 10098 (merjasec), sledi mu copic Frank Shaving silvertip (jazbec) in na desni najdete Whipped dog silvertip (jazbec); kakor je videti si copici sledijo po velikosti, povedati pa moram da tudi po trdoti dlak (najtrsi na levi) in po hrbtenici (najtrsi na levi) kjer je skoraj taksna kot v trdoti dlak med merjascem in FS copicem kakor je tudi med FS in Whipped dog copicem)

Slika


Na zacetku sem copic namakal v vroci vodi (med pripravo brade z vroco brisaco in stroppanjem britve na pasu)

Slika


Kot prvo sem si izbral milo l'Occitane-ov Cade (vegansko milo)

Slika


Spodaj je vidna narejena pena (se ponavadi ne speni tako hitro kot ostala ki npr bazirajo na loju, na sliki po malo krajsem casu mesanja kot pri ostalih 2 milih ki sledita), tokrat sem imel malo premokro peno

Slika

.. in Cade dokoncan na obrazu

Slika


(vmes je sledilo britje, Cade je od vseh treh mil najbolj mazav, pena sicer ni nujno tako bujna, je pa zelo fina)


Za drugi pas oz pasazo je bilo na vrsti je italjansko milo Figaro, ni tako trdo in je ze na pol krema , skratka zelo mehko (hitro se nalozi na copic), ob mesanjiu pena eksplodira, je zelo obilna, po drugi strani je manj mazava od pene Cade mila (na spodnji sliki vmes med mesanjem v posodi), na kozi ima Figaro rahlo pekoc (lahko bi rekel pikanten) obcutek.

Slika

in Figaro na obrazu

Slika

miljenju obraza je spet sledila pasaza (xtg) britja

... na koncu sem uproabil se milo Cella (extra purissima 1 kg) (manj mazvo od Figara)

Slika


Za konec dodajam se par fotk kako izgledajo razlicne pasaze (angl pass-i) pri britju z britvijo

1. pasaza je ponavadi v smeri dlak, WTG (with the grain)
Slika

2. pasaza je ponavadi presno na dlake, XTG oz across the grain
Slika

3. pasaza je navadno v nasprotni smeri rasti dlak, ATG oz against the grain
Slika


Se misel za konec o novem copicu... super zadeva, sicer trenutno se dosti dlak odpada mapak pricakujem da se bo to prenehalo kamlu, nekaj casa seveda traja tudi da se copic "udela", dolg rocaj in dolge dlake se omogocajo lazje mesanje oz/in nanasanje pene na obraz, skratka majka :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a simon » 10 Nov 2013, 19:49

Bravo Miha zelo zanimivo,dobro da imaš eno roko več in lahko slikaš postopek britja. :lol:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Nov 2013, 19:51

Fina "reportaža"!
Hm, zdaj vidim, zakaj nekateri srečneži nimate problemov z vratom - ker imate skoraj ravno tam na vratu :shock:
Meni adamovo jabolko štrli ven, zato imam pa hude težave = ureznine.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Nov 2013, 20:06

@Mach3: saj sem ga imel tudi jaz, adamovo jabolko,.. potem pa samo enkrat na hitro malo bolj mocno z britvo potegnes pa je cez 1 teden problem resen... (sala da ne bo pomote ;) )

@simon: ja,.. I used my 3rd arm,... to je cela umetnost tako fotkati ti povem,.. no ce sem iskren nisem vseh sam slikal :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a simon » 10 Nov 2013, 20:11

Nekaj treninga in veliko volje. Ko sem začel z D. E sem vedno krvavel. Danes ni šans!

Bajkman

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 00:42

Mach3, na adamovem jabuku potegneš kožo levo in obriješ poleg njega. Nao potegneš desno in spet obriješ. Tako si obril kožo, ki je na na jabolku pravzaprav drugje. :D

Miha, če lahko oceniš, kam bi dal po vrstnem redu postavil mazavost zelene Proraso kreme, če bi bila v današnjem testu?

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2013, 01:03

:D :D to pa tezko recem, skoda da mi nisi rpej rekel bi se to sprobal,.. kolikor se spomnem (ampak nisem 100%) je precej suha, oz ko jo odstranis z britvo je potem hitro zelo suho, lepljivo, kar pri teh meni ljubsih ni tako izrazito..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a simon » 11 Nov 2013, 01:19

Ja Proraso ,mislim da sem preizkusil vse.Recimo zadnji na zalogi- Proraso Shaving Soap Pot Sandalwood- ko ustvariš peno in se pripraviš na brije se zadeva :cry: posuši!
Proraso mila niso zame. :evil:

Bajkman

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 01:25

Tudi sam sem že napisal kako kritiko na Proraso. Vseeno bi podal dosedajšnja opažanja:

Prorasa je treba dati več od povprečja pri ostalih milih in kremah. Če za kremo velja, da se da velikosti mandlja, to pri Prorasu ne bo dovolj.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Reportaza birtje z britvijo, nov copic in razlicna mila

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2013, 23:26

... evo se dodatek...

Bajkman mi je rekel zaka jse krem nisem primerjal,.. pa sem njemu na cast rekel da se se danes obrijem (ceprav se nikoli ne vsak dan)..

skratka uporabil sem enak copic (Omega 10098) in 2 kremi Proraso zeleno in Speick

Obe kremi rahlo peceta, proraso (mentol) veliko bolj, skratka ni mi ravno za hvaliti, pena pri obeh hitro in dobro nastane, ni posebno mazava, ne pusca spolzkega filma po pasazi z britvijo po drugi strani pa tudi ne dela lepljivega "post efekta" (zaradi katerega se prav fino lahko urezes ce na silo vleces po taki kozi (kao popravljas) in ne podmazes z vodo ali dodatkom pene), Speick me malo po okusu spominja na smolo, in mi je bolj vesc kot prvi... Se mi zdi pa da imata oba 8nisem cito siguren, eden pa gotovo) precej grenak okus kar se kar nekaj casa ostane v ustih...

Se sliki (za Proraso sem dodal vec kreme, zatorej tudi vec pene na sliki, za neostrino fotke slike se opravicujem, samo sem prepozno videl in imam samo to :( )

Proraso
Slika

Speick
Slika
britev.si ruleeees :)

Odgovori