Pozdrav iz panonske ravnice

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Fingerling
Prispevkov:7
Pridružen:06 Feb 2015, 20:10
Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a Fingerling » 27 Feb 2015, 09:33

Pozdravljeni.

Kratka predstavitev za moj prvi post. Forum sicer spremljam že kakšen mesec, vendar se do zdaj nisem vključeval v debate. Prihajam iz Murske Sobote, star sem 24 let. Za tradicionalno mokro britje sem se na začetku odločil iz nuje, saj sem prejel ponudbo za službo, kjer bom delal z ljudmi (trgovina, zaenkrat še v pripravi, odpremo 26. marca :D), ki pa so žal v večini konzervativni, zato bi brada verjetno predstavljala oviro. Zanimivo je, da je brada pri mlajši generaciji znak upora, drugačnosti itd, v starejših letih pa postane malodane statusni simbol. V mladosti sem se seveda kot verjetno vsak bril z kartušnimi brivniki, a sem kar hitro ugotovil, da koža ni najbolj navdušena nad raznoraznimi mach3 ipd. brivniki. Zato sem nosil brado, ki je prevladovala skozi celo srednjo šolo in tudi fakulteto. Električni brivnik je sicer bil malenkost prijaznejši do kože, vendar se z njim nikoli nisem bril do golega, torej sem vedno nosil vsaj 3 dnevno brado, cel čas full beard. Ko pa sem, kot že rečeno začel z odpiranjem trgovine, se je električni brivnik izkazal za enako problematičnega kot kartušni brivnik, poslednično sem 3 dni hodil okoli rdeč kot rak.

Večino prvih informacij o DE in stright razor britju sem prejel od strica, ki živi v ameriki, ter ima podobne probleme z kožo med britjem. Predlagal mi je DE brivnik, kvalitetno milo ter čopič. Sledil je dan raziskovanja po B&B ter nakup na Shaving.ie, čez 5 dni pa prvo DE britje. Za začetek sem se odločil za EJ DE89, proraso red milo in TOBS kremo, GFT Skin food, Omega čopič ter derby žiletke (delna napaka, naj omenim da če kdo potrebuje, jih imam cca. 20 paketov, sem odprt za menjavo).
Po večinoma uspešnih britjih sem seveda začel to nujo spreminjati v majhen hobi... Sledilo je naročilo z TVB shaving, dodatna glava (Muhle r41), istočasno sem tudi bodočega tasta prepričal v DE britje, ter sample paket britvic. Vmes sem po raznih drogerijah pri nas in na Hrvaškem nabavil nekaj mil (Tabac, HJM in l'occitane). Trenutno se najbolj navdušujem nad kombinacijo Mühle R41, Feather žiletke in l'occitane cade mila. BBS v dveh prehodih. Za AS uporabljam Old Spice Original spalsh v kombinaciji z GFT Skin food (izjemen izdelek, priporočam vsem, ki ga še niso preizkusili), oziroma Balsam Aqua di Gio, ker mi je vonj res fenomenalen.

Izven brivskih interesov se za hobi ukvarjam z "detailngom" vozil (poliranje, ročno pranje, nega itd), če koga zanima kakšen nasvet, naj vpraša :D. Po izobrazbi pa sem fotograf, žal pa zadnje čase to dejavnost opravljam le kot hobi, saj sem trenutno poslovno v drugih vodah.

Lp. Zoki

medobear
Prispevkov:29
Pridružen:10 Feb 2015, 12:58

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a medobear » 27 Feb 2015, 09:49

Dobrodosel! Super post o obcutljivi kozi, ga bom ponucal, da priporocim/prepricam kolega s podobnimi problemi v tradicionalno britje 8-)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Feb 2015, 09:53

Pozdravljen na forumu :).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a Omega » 27 Feb 2015, 11:09

Dobrodošel med nami :)
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Feb 2015, 11:12

Dobrodošel, Fingerling!

Tako super si se znašel že sam, da ti sploh nimamo kaj svetovati :)

Pa respect, Mühle R41 in Feather že kar v štartu! WOW!

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a caus24 » 27 Feb 2015, 12:05

Dobrodošel

Bajkman

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Feb 2015, 12:23

dobrodošel! ;)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a iii » 27 Feb 2015, 12:48

Dobrodošel!!

Za menjavo.. Derby še nisem imel ... menjaš s čim ruskim? :)
Nekje v Savinjski dolini...

Fingerling
Prispevkov:7
Pridružen:06 Feb 2015, 20:10

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a Fingerling » 27 Feb 2015, 14:13

iii napisal/-a:Dobrodošel!!

Za menjavo.. Derby še nisem imel ... menjaš s čim ruskim? :)

Imaš mogoče POLSILVER super idrium? Glede na to da so na shaving.ie derby polovico cenejše, sem pripravlen menjati v razmerju 1:2. Ko sem namreč kupoval, je bilo premalo razlike če vzamem 5 zavojčkov derbya ali pa 20, zato sem vzel večjo pakiranje, tako da jih imam kar nekaj.

Fingerling
Prispevkov:7
Pridružen:06 Feb 2015, 20:10

Re: Pozdrav iz panonske ravnice

Odgovor Napisal/-a Fingerling » 27 Feb 2015, 14:26

olly napisal/-a:Dobrodošel, Fingerling!

Tako super si se znašel že sam, da ti sploh nimamo kaj svetovati :)

Pa respect, Mühle R41 in Feather že kar v štartu! WOW!
Teoretično sem sicer v začetku začel z EJ DE89 :D. Za katerega še vedno pravim da je super brivnik. Tako izdelava kot funkcija. V začetku sem si zadal, da bo DE britje tudi finančno učinkovito (kar sicer vedno bolj dvomim :D), zato imam mejo za brivnike in sicer: 1x safety bar, 1x open comb, 1x slant. Nastavljivi brivniki me trenutno še ne zanimajo preveč, verjamem pa, da ne bo treba dosti, da me bodo :D.

Trenutno imam v zbirki kompletnega EJ DE89, glavo r41, ki odlično funkcionira z ročajem od EJ, rimei brivnik (ko sem videl ceno sem ga moral kupit) ter jugoslovansko Soluno (če kdo misli da je R41 agresiven, naj proba Soluno... brez komentarja). V bližnji prihodnosti bom imel na testu tudi Fatip Grande, ki sem ga nabavil za bodočega tasta.

Po drugi strani kar se tiče mil, pa zaenkrat še nisem naletel na kakšno, ki bi mi bilo zelo antipatično. Če bi jih moral rangirati bi verjetno vrh trenutno zasedel Cade od L'Occitane, takoj za njim Taylor of Old Bond Street krema (sandalwood), potem tabac, proraso in HJM. Še vedno pa so mi vsa mila in kreme ki jih imam super. Največji preskok so mi definitivno feather žiletke. Prvo britje z r41 sem opravil z Derby žiletko, pa se mi zdi da je bil občutek na koži dosti močnejši kot naprimer z featherjem. Je pa dejansko odvisno od posameznika. Stric izključno uporablja Derby in je ne more prehvalit.

Istočasno pa še vprašanje. Pozna/ima kdo mogoče kremo Castle Forbes Lavander? Sam jo dobim poleti, ko pride stric v Slovenijo, saj je v ZDA boljša cena, kolikor gledam po netu je zelo ekonomična, ter producira ogromne količine pene.

Lp. Zoki

Odgovori