mango se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Odgovori
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a mango » 02 Sep 2014, 14:16

Zdravo!
Sem nov član foruma in se nameravam briti z DE brivniki. Že kar nekaj časa gledam youtube videe, ki so me zelo navdušili nad takšnim britjem, sedaj pa ko sem prebral temo o žiletkah ki me je dodobra prestrašila (vsi omenjajo krvavice, za feather britvice pa sem dobil občutek kot da so nadomestek lightsaberju :D) nisem več tako prepričan o vsem skupaj. Doma imam dva "safety razorja", oba znamke Gillette. Prvi je Gillette Knack made in enland (http://theshaveden.com/forums/threads/the-knack.30334/), uporabljal ga je oče, zdaj pa že več kot 15 let stoji na policah. Drugi je Gillette Fatboy adjustable iz leta 1960. Zanj nisem 100% kdo ga je uporabljal mislim pa da je bil od dedkovega brata. Zdaj sem v fazi nakupa britvic in danes sem obiskal DM pa so imeli samo Wilkinsonove in to za povrh še zelo drage (5 žiletk =1.7€). Jutri sem zato namenjen v bolj založeni DM in Müller (baje da so kar solidno založeni s stvarmi za britje) pa da vidim če bom tudi od tam prišel razočaran. Za začetek iščem Gillettove ali Personnine žiletke, kasneje pa bom najverjetneje kupil testne paketke prek spleta.

Hvaležen bom za nasvete in upam da mi bo to britje ustrezalo

Bajkman

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Sep 2014, 14:39

Lepo pozdravljen na forumu! :D


Pa če lahko sedaj malo primitivneje:
Stari moj, Fat Boy ti je padel z neba!!! :o :shock:

Za Knack že po glavi vidim, da je dober brivnik. Mislim da je identična glava kot pri Slim Twist, kateri se izkaže (sem se parkrat obril). Najbrž je ista glava tudi pri SuperSpeedih novejše izvedbe.
Fat Boy pa nastavljiv, debelejša in hrapava ročka, v dlani se ne obrača kljub milu. Narejen z istimi procesi kot SuperSpeed. Kaj je sploh še lahko boljšega. Svetujem ti, da za začetek uporabiš Fat Boy na najnižji agresivnosti. Če ne brije, pač povečaš agresivnost za eno stopnjo. Povečuješ dalje, dokler ne začutiš, da je dovolj. Ne pritiskaj na kožo! Zaradi manjše agresivnosti boš moral pogosteje izpirati, ampak za test ne bo težko.
Na tak način niti s feather ne bo krvavic.

Največ žiletk v SLO fizični trgovini sem videl v Leclercu. Če imaš možnost, ga obišči. Cena za 5 kosov 1,7 € ni toliko pretirana. Bi pa bila veliko nižja pri naročilu več kosov.
Leclerc ima Wilkinson, vsaj dva tipa Gillette in še kaj. V Mercatorju dobiš MEM. Muller ima svoje MMan, katere so bile do pred kratkim Izraelske Personna. Na forumu se je pojavila nova informacija, katere pa se točno ne spomnim. Našel boš brez težav.
Po kakih trafikah se dobi tudi BIC. V Italiji boš našel še Merkur, feather, Bolzano in Elios. V Zagrebu v frizerskem centru tudi Bolzano in mislim da celo Astra SP.
Lahko zelo testiraš, a če imaš dokaj trde dlake, boš najbrž pristal na Astri, Polsilver ali pa zaradi ostrine Feather.
Če nimaš trdih, pa na eni od Personne ali pa Bolzano. Tudi Shark bi lahko bil še kandidat.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a mango » 02 Sep 2014, 15:23

Hvala za tako hiter odziv!Po tvojem komentarju sodeč predvidevam da je Fat Boy kar vredu brivnik. Ja, sem imel kar srečo s temi stvarmi. Na začetku me je navdušila britev od pradedka, vendar je v zelo slabem stanju... Po ogledu posnetkov sem doma našel očetov brivnik, zdaj ko pa sem želel začeti z britjem pa sem pogledal še v eni kopalnici, ki že kakšnih 25 let ni bila uporabljena in našel Fat Boya. Začnem naj torej na 1 in po potrebi zvišujem? Cena se mi je zdela previsoka zaradi tega, ker sem na spletu našel dosti cenejših britvic priznanih znamk in mislim da jih je bila večina cenejših od 34c na žiletko, res pa da nisem upošteval poštnine... Bom potem pa kar v Leclerc zavil, saj z oktobrom štartam s faksom v Ljubljani, tako da bo skoraj "usput".

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a Slice » 02 Sep 2014, 15:24

Dobrodošao! :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Sep 2014, 17:58

Mango dobrodoslica tudi iz moje strani :). Glede DE britja je tukaj kar nekaj poznavalcev. Ce bi rad sprobal razlicne ziletke sem se spomnil da je imel primorec nekaj casa nazaj en oglas za razlicne ziletke da folk lahko sproba

Se ena ideja glede nakupa vec ziletk ki so razlicne

Tukaj je oglas (KLIK) ce je se veljaven pa ne vem

Copice je igodno prodajal Fasan, oglasa ni ampak mu lahko magar posljes pm

Glede britja pa tako kot je Bajkman rekel, z malo obcutka ni nobenega straha da se bos na pol prerezal :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Sep 2014, 18:51

Ja, Fat boy je tradicionalen brivnik in vsaj za moje pojme dober. Če ti ne bo všeč, se le spomni name. Morda bi lahko trgovala.. :lol:

Skratka, želel bi imeti ta brivnik.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a mango » 02 Sep 2014, 19:13

Hvala za nasvete, bom pa res kontaktiral primorca, pa da vidim kaj je na stvari. Upam, da kmalu najdem žiletko, ki mi najbolj ustreza :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a denis » 03 Sep 2014, 12:48

Dobrodošel!
mango napisal/-a:Hvala za nasvete, bom pa res kontaktiral primorca, pa da vidim kaj je na stvari. Upam, da kmalu najdem žiletko, ki mi najbolj ustreza :D
Ne bo kmalu, verjemi ;) Najprej, da sploh ugotoviš poteze in da se navadiš načina britja. Potem moraš preizkusiti vsaj 2 britvici od vsake, pa preizkusiti koliko ti vsaka zdrži. Pa boš ravno začel ugotavljati katera ti najbolj paše, pa boš zamenjal brivnik. Potem boš zamenjal milo, pa bo spet potrebno preizkušanje.
Če pa dodamo še mila in čopiče, pa lahko testiraš do konca življenja, če ti je do tega. Jaz se brijem slabo leto pa sem res dobro preizkusil manj kot 10 različnih britvic, me še čakajo.
Vsekakor pa je najbolje najprej preizkusiti te, ki jih večina predlaga, te ki so dobavljive pri nas so večinoma slabše. Torej nujno moraš preizkusiti Feather, Polsilver, Bolzano, Astro, ipd.

Bajkman

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Sep 2014, 13:31

Jaz sem tudi nekoliko v dilemi glede tega ogromnega odstopanja britvic, kar je pisal tudi @mach3. Da je dobro razmerje med ostrino, vzdržljivostjo in ceno, je tukaj Astra SP. Mislim da na tem segmentu nima konkurence in da je nakup 100 Aster SP prvi izbor.
Če želiš (naj)boljše britvice tako po ostrosti, kot vzdržljivosti in obenem mikroskopsko najlepšem rezilu (kar bi lahko pripomoglo k manjši iritaciji), potem Polsilver SI.
V primeru da je edini pogoj najboljša možna ostrost, pa pač Feather.

Fasan

Re: mango se predstavi

Odgovor Napisal/-a Fasan » 03 Sep 2014, 21:55

Mango welcome. Že od 18 leta se brijem z DE brivniki in slanti. Seveda je bilo na začetku nekaj ureznin ampak še sem živ. V JNA sem se začel briti vsak dan in potem je šlo vse na bolje. Imamo različne dlake in tipe kože, malo testiraj, sploh pa je brivnik Gillette eden iz Mercedesov pri brivnikih tudi sam ga imam v zbirki. ;)

Odgovori