Član Dgl44 se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Dgl44
Prispevkov:7
Pridružen:14 Jul 2014, 22:20
Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Dgl44 » 14 Jul 2014, 22:41

Pozdravljeni! :)

Prihajam iz Kranja in sem verjetno med mlajšimi člani foruma. Že nekaj časa me interesira britje s straight razorjem in ker sem se končno odločil, da počasi poskusim narediti preboj v ta bolj klasičen svet sem se odločil, da se obrnem kar na vas. Nekaj sem že prebral po forumu pred registracijo, nekaj pa mi je še ostalo, ker pa nisem še nikjer zasledil bi vas prosil, če bi me lahko malce usmerili kje in kako začeti z nabavo opreme (razor, strop,...) in kje iskati. Je najbolje na ebayu, iz tujih trgovin, so pri nas kakšne trgovine in kaj je najbolj primerno za začetnika (se mogoče dobijo kakšni začetniški kompleti, ali kaj v tem smislu) v sprejemljivem cenovnem rangu.
Že vnaprej hvala za vašo pomoč, in hvala administratorju za topel sprejem. :)

Lep pozdrav, Dgl44.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Jul 2014, 22:51

Dobrodosel.
Ali že imas kaksen kos opreme ali pa potrebujes vse.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Jul 2014, 22:56

Pozdravljen,

super da si se nam pridruzil :)!

pri britvah je zal tako da se ekstremno poceni ponavadi ne izplaca..

ce grem po vrsti

britve lahko kupis na ebayu vendar bodo ali drage, ali pa bos moral vedeti tocno kaj kupujes, pa se takrat se lahko opeces,.. skrtka to bi ti odsvetoval..

svetujem ti da kupis en vstopni model npr proizvajalca Dovo (recimo model best quality), kupi tam kjer ti prodajo ti., shave ready britev (Dovo britve ko so nove niso cisto do konca , ti shave ready nabrusene), lahko si omislis kaksen zacetniski komplet kjer ti prodajo se pas, copic in milo..

meni se zdi kar ugodna online trgovina invisible edge (http://www.theinvisibleedge.co.uk/), kjer best qualit s postnino dobis za cca 67 funtov ce prav vidim mogoce si lahko tma omislis kaksen starter komplet,.. ce ga ne najdes pa jim pisi, mislim d ase da tudi sestavljati,... seveda so ap tudi druge trgovine (v USA so npr cenejse,.. vendar te postnina in carina pahneta v drazjo varianto)

,.. Bajkman je porocal da se best quality dobi se ceneje v eni stacuni v Italiji cez mejo (mislim da gorica).. vsekakor je najbolje da sam malo rzaisces svetujem pa ti da ostanes za zacetek pri Dovo, Revisor, Boker, Thiers issard itd (zadnja dva sta drazja kot prva dva),.. ce bos prevec eksperimentiral z nizkimi cenami se bos na koncu opekel,.. garantirano

se ena varianta je,.. pri nas sicer vecinoma forumasev uporablja DE ali pa ima samo 1 britev in ne prodaja nic,.. ampak na sosednjem forumu pa lahko pogledas (seveda se odloci in presodi sam) med oglase in najdes kaksno ugodno a dobro varianto za britev in pas (KLIK),.. za copic in milo pa bos tudi tu nasel kaksn odobro ponudbo.. (fasan je imel copice na prodaj)..?


glede copicev in mil si lahko kupis po moje tudi v italiji cez mejo en oomego in eno italjansko milo,.. strop pa lahko ali kupis online, ali pa ti ga kdo naredi,.. mora pa biti raven in ne premehak (vsekakor pa zelo raven)... lahko ti ga naredi tudi kaksen usnjar ali sedlar,.. ce zelis imam jaz se 2 od enega usnjarja, ki jih je delal za clane foruma.. (poglej med oglase)

za zacetek britja ipd pa imas ze vse spisano v temah tu (KLIK)
britev.si ruleeees :)

Dgl44
Prispevkov:7
Pridružen:14 Jul 2014, 22:20

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Dgl44 » 14 Jul 2014, 23:06

@miha, najlepša hvala za odgovor, definitivno mi bo to pomagalo pri nadalnjem iskanju. :)

@caus24, nimam še ničesar. :)

Bajkman

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jul 2014, 03:01

Lepo pozdravljen na forumu! Sem vesel rockerskega podmladka... :lol:

Glede ustvarjanja pene bi ti jaz za začetek svetoval:
1.) Čopič Omega srednje velikosti za ceno 5 EUR. Na začetku bo trd, a konice se s časom razcepijo in postane lepo prijeten. Da ne reklamiram jaz, se res obrni na našega @Fasan-a. Tiste Omege so prave velikosti in verjetno jih ima še.

2.) Za začetek neko brivsko kremo po tvoji izbiri. Zato da lahko takoj daš 2 cm kreme na čopič. Če si vztrajen in prepričan, da bi uspel naložiti na čopič dovolj mila, pa lahko direktno v trgovini Estela v BTC kupiš Cello za 4 EUR.

Točka 1 + 2 sta preko interneta precej dražji.

3.) Britev Dovo. Takoj čez mejo v Gorici je trgovina zamejske Slovenke Nataše Čuk, katera ti bo z veseljem prodala Dovo za cca 80 EUR. Gledal sem to britev in mi je všeč. ;)
Je pa na tem forumu nekdo našel isto britev s poljskega ebaya za isto ceno, kolikor imam v spominu. Našel boš brez problema. Če ne uspeš, se javi in bomo pomagali.

Glede brušenja pa ne bi pametoval, ker sem sicer uporabnik DE.


LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Jul 2014, 14:03

Lahko pa za začetek namesto prave britve in pasu nabaviš Shavette, da poizkusiš, če ti ta način sploh ustreza. Tehnika je podobna, polno ostrino imaš zagotovljeno brez brušenja, pri kitajcih dobiš že od 3€ naprej.

Dgl44
Prispevkov:7
Pridružen:14 Jul 2014, 22:20

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Dgl44 » 15 Jul 2014, 15:19

@Bajkman, me mogoče poznaš v živo ali pa s kakšenga drugega foruma ali je to da sem rocker "lucky guess"? :P
Prvi dve točki vzeti na znanje, glede 3. pa sem iskal po internetu in ali nisem našel ali pa Nataša Čuk nima spletne strani? Našel sem naslov trgovine, in podobne informacije spletne strani pa ne.

@Mach3, tudi shavette-e sem že gledal in mi je dejansko za začetek mogoče bolj sprejemljiva opcija, našel pa sem jih le na ebay-u. Se jih mogoče dobi v kakšni trgovini pri nas ali pa v sosednjih država ali je to res potrebno naročiti iz tujine? (naročanja prek ebay-a se namreč glede večine stvari raje izogibam, če ni to edina opcija).

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Jul 2014, 15:25

Shaveto imas ugodno na Deal Extreme. Mislim da je brez postnine.

Bajkman

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jul 2014, 17:50

Dgl44 napisal/-a:@Bajkman, me mogoče poznaš v živo ali pa s kakšenga drugega foruma ali je to da sem rocker "lucky guess"? :P
Prvi dve točki vzeti na znanje, glede 3. pa sem iskal po internetu in ali nisem našel ali pa Nataša Čuk nima spletne strani? Našel sem naslov trgovine, in podobne informacije spletne strani pa ne.

@Mach3, tudi shavette-e sem že gledal in mi je dejansko za začetek mogoče bolj sprejemljiva opcija, našel pa sem jih le na ebay-u. Se jih mogoče dobi v kakšni trgovini pri nas ali pa v sosednjih država ali je to res potrebno naročiti iz tujine? (naročanja prek ebay-a se namreč glede večine stvari raje izogibam, če ni to edina opcija).
Če razmišljaš o britvi pri mladih letih, potem bi skoraj moral biti rocker. Tako da sem samo sklepal, vse kaže da tudi zadel. :lol: Tudi sam sem rocker, a ne več mladi, stari pa tudi še ne.

Ne, Nataša Čuk nima spletne strani, pri njej sem bil osebno. Ima tudi Shavette.

Shavette ima tudi Estela v LJ. Sam bi najprej poizkusil ta način, saj je cenejši, ne potrebuješ brusilnih kamnov, pasov, celotnih kolobocij okrog brušenja. In dozdeva se mi, da se britve ne da kar tako nabrusiti do te mere, da brije tudi trde dlake. Posebej če so goste.
Meni je @miha dal britev, katero je osebno nabrusil. Glede na to, da ima več kot ves potrebni "arzenal" ter znanje, verjamem, da je nabrusil profesionalno.
A meni se je zatikalo celo bolj kot z Derby DE britvico. Ker v brušenje @mihe ne dvomim, je logični sklep, da je bil morda material tiste britve "nenabrusljiv", ali pa da je potrebno "nekaj več".
Imam pa zelo trde dlake, a goste samo po bradi.

Bajkman

Re: Član Dgl44 se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jul 2014, 18:05

Aja, pa še konkreten nasvet za Shavette:
http://www.bestshave.net/super-slim-str ... -p-10.html

Poštnina je 2.4 $, kar je poceni. In dobiš iz Turčije, od koder pride v kakem tednu ali še prej. Iz kitajske se bi načakal kak mesec in bo že proti koncu poletja, ko bi šele prvič poizkusil.

Odgovori