Član splash se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Odgovori
splash
Prispevkov:5
Pridružen:06 Maj 2014, 21:36
Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a splash » 10 Maj 2014, 21:21

Zdravo soborci!

Sem 32 letni programer iz Ljubljane. Do sedaj sem se bril skoraj izključno z britvami s kartušo (večinoma Mach 3 turbo še prej pa sensor excel).
Imam tudi en starejši električni brivnik od očeta iz pamtiveka. Kvalitetnejše se brijem šele kake pol leta po zaslugi youtube videov:). Uporabljam
peno iz piksne, po britju pa uporabljam eno kremo iz ognjiča, ki mi jo je mama naredila da nimam suhe kože. Sicer imam precej zahteven obraz za britje,
a še vedno se mi zdi smešno kako povprečno sem se bril zadnjih 15 let zaradi napačne tehnike, priprave na britje. Na žalost vidim da so naši očetje vsi preklopili
na električe brivnike in ni bilo prenosa nekega znanja naprej na mlajšo generacijo (hvala bogu da obstaja internet!).

Na forum sem naletel bolj po naključju ko sem iskal kake posebne izraze v slovenščini, ki se uporabljajo pri britju:). Ker se tudi precej zanimam za
klasični stil oblačenja sem ravno na takih straneh naletel na članke o brivcih in alternativnih tehnikah britja (klasiki se tudi klasično brijejo hehe).
Precej zanimiva se mi je zdela serija člankov o mokrem britju ter članek o brivcih/frizerjiv (barberjih):
http://www.artofmanliness.com/2008/05/2 ... arbershop/
http://www.gentlemansgazette.com/double ... -guide-de/

Trenutno razmišjam o nakupu opreme za DE brivnike. Glavna razloga sta za prehod sta izboljšanje kvalitete britje, cena britvic ter obujanje tradicije!

Britje z britvijo me zaenkrat še ne zanima, ker bi se rad najprej naučil briti z DE brivnikom. Me je pa precej pritegnilo, ko sem prebral članek ter pogledal
par video klipov iz angleških in turškiv brivnic. Dodatno me je še podžgalo dejstvo da sem pred kratkim prvič brusil različno orodje:
najprej kuhinjske nože, potem še sekiro ter staro koso pod nadzortsvom starejših stricev:). Med dopustom pred prvim majom sem se celo zapeljal
v Postojno k brivcu in celo končal na televizij :mrgreen:

Forum se mi zdi dobra stvar ker se je nabralo že kar velik uporabnih idej in izkušenj uporabnikov.

lp Marko

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2014, 21:27

:D :D pozdravljen,.. zate sem se ze spraseval ce nisi kaksen ruski bot, ti nas imajo zelo radi...

sam poznam britve tkao d ati o DE brivnikih ne morem kaj dosti povedati, ampak je tu celo morje poznavalcev ki ti bodo z veseljem pomagali z nasvetom,... je pa tudi na forumu ze zelo veliko informacij na to temo :) , mogoce dobis od kaksnega clana dober rabljeni brivnik po ugodni ceni ;)

sem pa za zadnjic ob ogledu videa o brivcu Ozbicu spraseval v temi ce je bil na britju kdo iz foruma... skrivnost je sedaj ocitno rzajasnjena :D

uzivaj pri nas
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Maj 2014, 21:48

Tudi jaz te z veseljem pozdravljam in hvala da si nam omogočil predstavitev brivca iz Postojne! ;)

splash
Prispevkov:5
Pridružen:06 Maj 2014, 21:36

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a splash » 10 Maj 2014, 22:26

Čisto naključje z verjetnostjo ena proti miljon. Sem imel dopust v torek pa sem se zategnu dol...še precej kasno sem prišel in potem se kar pojavita televizijca :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2014, 22:29

jaja ,kar priznaj da si bil ti tisti anonimni klicatelj ki jih je klical da bo nekaj zanimivega tam in nage (znane) zenske skakale okoli!!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Maj 2014, 22:31

A tudi pi**ice so tam??? :o :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član splash se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2014, 22:40

baje , ne vme, tak oje rekel Mark, khm, ne, sem hotel reci anonimni klicatelj na A kanal :D ..
britev.si ruleeees :)

Odgovori