Bronvan se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Bronvan
Prispevkov:4
Pridružen:27 Feb 2014, 10:57
Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bronvan » 27 Feb 2014, 21:08

Pozdravljeni,
najprej bi pozdravil idejo za ustanovitev tega foruma in vložen čas administratorja (ali več njih), ki zadevo držijo pokonci.

Sem Bor po imenu, v tretjem desetletju starosti. Prvič sem se s klasičnim britjem srečal pri 14-ih letih, ko sem se hotel skrivaj obriti z dedkovo preklopno britvijo. Sem začel pod nosom in se s prvim potegom tako zarezal, da imam trajno vidno brazgotino. :) Ta dogodek in občudovanje dedkove navade britja, me je pozneje vse bolj navdahnilo za klasično britje na "starinski" način.

Nikoli nisem posvečal pozornosti brivnikom in britvicam (žiletkam) in tudi ne čopičem ter milom, saj sem z DE britjem pričel že kakšno desetletje nazaj in mi na pamet ni prišlo, da bi kdaj brskal po temah o britju in priboru.
Uporabljam no-name DE brivnik, ki je sicer zelo grob, ampak v teh letih sem se toliko natreniral, da se obrijem brez ureznin. Britvice (žiletke) zanj kupujem kar v kiosku ali na blagajnah in kolikor sem primerjal tukaj na forumu, niso nobena "zveneča" imena. Čopiče kupujem kjer naletim nanje, imam štiri in glede na to, da noben ni bil več kot preračunano 15 evrov, sklepam, da niso bogve kaj. Za britje najpogosteje uporabljam Arko milo, občasno tudi Proraso ali Irisch Moos in Cella. Kot after-shave mi zadnja leta najbolj odgovarja Nivein z oznako Mild ali pa kar olivno olje, ker mi oba poživita kožo in ne oddajata premočnega vonja po parfumu.
Seveda bi rad svojo tehniko britja še izboljšal, sploh pa me po precej prebranem tukaj gor, zelo mika, da preizkusim še druge vrste brivnikov in tudi britvice, saj sem zasledil, da so razlike od med proizvajalci in modeli zelo očitne.
Torej naj se Britev.si manija zame prične. :)
Hvala in se beremo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Feb 2014, 21:42

Pozdralvjen Bor,

danes server nekaj nagaja tako da zato verjetno se nisi dobil nobenega odgovora :),.. lepo da si se nam pridruzil in hvala za pohvala, dobro dene da to sem pa tja slisis :D ..

na forumu je en kup DE poznavalcev ki ti bodo z veseljem svetovali, ti samo vprasaj :) (jaz zal nisem eden njih - DE poznavalcev namrec)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Slice » 27 Feb 2014, 21:58

Dobrodošao! :D

Bronvan
Prispevkov:4
Pridružen:27 Feb 2014, 10:57

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bronvan » 27 Feb 2014, 22:19

Hvala miha in slice.
Ja, sem opazil, da sem moral nekajkrat osvežiti stran. Nič narobe, se zgodi. Kot vstop v vsako društvo, se mi je zdelo smiselno predstaviti se. Če mi še kdo odzdravi ali ne, ni več moja skrb, hehe.
Nekaj pojmov, ki jih nisem vedel, sem že razjasnil, zagotovo pa bom o DE brivnikih in pripadajočem priboru, imel kakšno vprašanje. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Feb 2014, 22:42

.. ni panike ti kar pogumno zacni svojo temo (po moznosti naslovljeno tako da se sluti za kaj gre, ce se kdo kaj isce da lazje najde), ravno za to je ta forum tu, da se malo pomenimo, izmenjamo izkusnje ipd
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Feb 2014, 01:01

Dobrodošel!

Bom direkten, firbec me matra, kateri brivnik imaš? :D Če ni nobenega napisa, morda pripopaj kako sliko.
Čopiči so svinjski?
Kako si naletel na Arko? Zakaj ti je prva izbira?

LP

Bronvan
Prispevkov:4
Pridružen:27 Feb 2014, 10:57

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bronvan » 28 Feb 2014, 19:13

Zdravo Bajkman in hvala za dobrodošlico! :)

Ja, na brivniku ni nobenih oznak, ko sem ga kupoval, pa se ne spomnim, kaj je pisalo na škatlici. Ni pa nobeno znano ime, se mi zdi.
Preračunano je bil kakor nekje 20 evrov, mogoče še manj. Skratka nič posebnega.
Bom pa jutri prilepil sliko. Sem še v službenem času, pa ne gre.

Čopiči so po pravici povedano - ne vem. :)) Na enem je pisalo "pure bristle"? To je dobro ali slabo? Ta zelo pika in ščetine so goste, grobe.
Druga dva, ki sta prenežna in se ščetine preveč upogibajo, mi delujeta kakor iz umetnih vlaken, sta tudi zelo redka. Četrtega več ne uporabljam, pa tudi ni nekaj uau.
Po slikah drugih čopičev, moji nimajo dlak v dveh barvah npr. kot sem gledal, da so dražji čopiči zelo košati in spominjajo na pravo dlako.

Arko... Zanimiva zgodba. Skrajšano: dobil pred 6-imi leti nekaj zavitkov od turških kolegov.
Všeč mi je, ker je enostaven nanos in ni potrebe po posodici in delanju pene v njej. Pa tudi zdi se mi, da Arko odlično paše moji koži, jo nekako poživi, zmehča, da se
še ves dan po britju počutim kakor bi se obril pred nekaj minutami in tudi vonj mi ustreza, ker deluje zelo kaj pa vem - sterilno, kakor vonj v kakšnih termah npr.? :)
Za vsakodnevno britje mi pašejo neizrazite vonjave in čim manj parfumskih dodatkov.
Če primerjam Proraso, katerega tudi poleg Arka veliko koristim, mi je Arko bolj všeč in lepše se obrijem.
Slednjega uporabljam tudi v kombinaciji z "instant" brivniki varianta Gillette Fusion (kadar sem v stiski s časom npr.) in lahko rečem, da napram gelom in penam iz pločevinke,
je Arko še pa še v prednosti. Bolj zmehča kožo in jo naredi prožno, britvica drsi po njem kakor po masti (saj tudi je narejen iz loja) in pri nanosu se minimalno zamudim; osvežim obraz, nekaj potegov z milom in preostalo peno naredim s čopičem direktno na obrazu.
Pa seveda kar me prepriča, je tudi cena. :) En zavitek imam za približno dva meseca, glede na to, da se brijem vsak dan, kdaj tudi dvakrat dnevno. Zavitek pa stane manj kot evro.
Toliko za enkrat. Jutri prispevam sliko brivnika, v temi kateri brivniki se priporočajo, pa se še odločam kaj bi bilo pametno nabaviti. ali Mühle, Merkur, kaj tretjega... Se še beremo, vsekakor. :)
Lep večer!

Bajkman

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Feb 2014, 19:25

Hvala!

Zanimalo me je, ker tudi sam uporabljam Arko in ima odlično peno, zelo drseč itd.. Zato sem ga že večkrat pohvalil, Proraso pa me še kar noče navdušiti. :o Druga pesem je Cella. Če ti ni odveč, napiši (lahko čisto na kratko) kako bi jo primerjal z Arko.
Moje mnenje za sedaj je:
Cella pena je stabilnejša
Arko se lažje speni in bolje drsi.

Veselim se slike brivnika. :D Konec koncev, če te zanima mnenje glede čopičev, lahko tudi te slikaš in pripneš. Verjetno bo znal kdo pokomentirati. Pa glede tvojega bodočega brivnika: Praviš da imaš destletje izkušenj, zato si brez težav lahko kupiš Slant brivnik:
http://britev.si/viewtopic.php?f=7&t=223

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Feb 2014, 19:54

@Bronvan: :D :D :D tukaj se bo zacela druga pesem,... po moje se bo kmalu dosti robe nabralo,... te ze opcasi okuzuje se mi zdi :D ..
britev.si ruleeees :)

Bronvan
Prispevkov:4
Pridružen:27 Feb 2014, 10:57

Re: Bronvan se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bronvan » 01 Mar 2014, 00:25

Evo konec šihta in letim domov. Ni lahko biti s.p. in lasten računovodja, sploh ob koncu meseca, hehehe.

@Bajkman
Neverjetno, imava povsem enako mnenje. :)
Jaz Cella koristim res poredko. V bistvu samo zato, ker sem jo od partnerke dobil za rojstni dan in jo pač moram porabiti. Enako tudi Irisch Moos.
Sam si pa rajši kupujem Arko, občasno tudi Proraso (toliko, da ne grem iz Italije praznih rok in, da imam tisto embalažo potem za kakšne vijake in žeblje noter spravljati, hehe).
Ne morem reči, da sem preskusil veliko tovrstnih krem in mil. Nekdaj sem uporabljal kreme Palmolive, potem Tabac, pozneje Proraso in šele potem sem pristal na Arko milu.
Sicer Arka ne uporabljam povsem "po pravilih" in dokler na obrazu delam peno, čopič po malo močim z vročo vodo, tako, da ga redčim. Pustim delovati na obrazu nekaj minut in potem pričnem z britjem.
Mene pri Arko prepriča predvsem enostavnost, drsenje, efekt svežine in obogatene kože še dolgo po britju in tudi cena. Drsi pa zelo lepo.
Proraso je pa različnih vrst in barv in ne vem zakaj ampak vedno kupim zelenega. To sem še od dedka pobral, ostalih tudi poskusil nisem.

Hm ja, bom skušal poslikati. Najprej brivnik, ker, če bo mnenje, da je škoda z njim vztrajat, ga takoj zamenjam.
Ta bo lepa, če ugotovim, da sem vsa ta leta, ko sem mislil, da uživam v britju, dejansko trpel, hahaha.

Ufff... pogledal sem to o "slant" brivnikih. Prvič slišim, ampak ŽAL izgleda kakor, da to potrebujem (močne/trde kocine, dokaj občutljiva koža in hitra rast kocin). Upam, da ne, menda je kriza in ni primeren čas za prevelike investicije...

@miha
Ja, ja.... nevarno je to druženje, ko potem kar preberem, ugotovim, da potrebujem.
Še pred mesecem dni pa sploh nisem vedel, da žiletka ni samo žiletka in ni vsak brivnik po funkciji enak. :)

Odgovori