iPhone 7 ter iOS10

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Tangerous
Prispevkov:57
Pridružen:01 Avg 2016, 10:45
Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a Tangerous » 16 Sep 2016, 10:41

Jaz osebno sem imel v mislih iti v nakup 7-ke, ampak sem videl da ni nekih težkih sprememb od prejšnjega, tako da bomo še malo počakali :). Rad imam spremembe zato skačem iz Ios-a na Andorida, bomo vidli kaj bodo na Iphone 8 predstavli :D

Če si ga pa kdo že lasti na kaj pokomentira :) ta črna barva je pa hudaaa :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Sep 2016, 15:15

po moje bolj tezko da si ga lasti saj je cca danes zacela prodaja v ameriki ce se ne motim,.. pri nas pa cez cca 10 dni..

mi pa ta iOS10 deluje vedno bolj hroscat,.. dodatno mi grejo tile banner notificationi v kombinaciji z drsniki na zivce (jih bom po moje izklopil zelo kmalu),... malo prevec je stvari oz je neprakticno,.. tema mi je bila prej bolj vsec,.. minimalisticna,.. trenutna z debelim fontom mi ne sede toliko..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a G_man » 15 Okt 2016, 19:26

Sem si ogledal iPhone 7 in 7 Plus v živo.

In čeprav sem od nekdaj die-hard android fan, kot sem že omenil, moram rečt, da me je vseeno tanov iphone nadušil.
Pa pustimo ob strani detajle in dejstvo, ali mogoče ni dovolj napredka od šestke.

Ko gledam izdelek kot celo, je tako software kot hardware odličen. Pravzaprav sta mi nadvse všeč dve stvari, ki jih androidovci nimamo. Home button je nek hibrid med fizičnim in soft gumbom. Moraš sprobat, da veš o čem govorim. Še vendno je dovolj feedback-a na gumbu, ampak ne rabiš prav nobene sile, da ga pritisneš. In na drugi strani 3d touch. Ne vem, ali je bilo tako že pri šestki, ampak več ali manj vsi njihovi app-i imajo dobro zamišljene pop-up menije, do katerih dostopaš s 3d touchem. Hudičevo dobro implementirano.

3d-touch oz. podobno tehnologijo so naredili tudi že kitajci s Huawai-jem, ampak nisem nikoli sprobal, tako da ne vem, ali je za kaj..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Okt 2016, 19:41

Dva minusa ima sedmica:

1. najslabšo baterijo med vsemi smartphoni
2. najvišja SAR vrednost med vsemi modeli iPhona

In za moj okus sta obe sedmici preveliki. To ni več telefon, ampak opeka. Kar naprej poslušam o tem, kako fino je delat z velikim zaslonom. Kot da ljudje še niso slišali, da se da stvari povečat.

Pogrešam čase, ko so bili telefoni manjših dimenzij.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a G_man » 15 Okt 2016, 19:58

Hja, to je tudi malo odvisno od velikosti dlani in prstov.

Ti dam pa prav, da je 7 plus absolutno prevelik.
Tudi meni, ki imam zelo dolge prste.. 7 mi je pa ravno prav.

Ampak ja, ko moraš enkrat prekladat telefon po roki, da dosežeš vse strani zaslona, je to muka. Razen če držiš telefon v eni in tipkaš z drugo roko. To je pa itak čisto mimo. In tudi mobilnost nekako zgubi svoj pomen. Ker z dvema rokama lahko tudi manjši notebook okrog prenašam. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Okt 2016, 20:22

Sar vrednost je po moje pac povezana s tem da ima mocnejsi oddajnik, kar zagotovi boljao kvaliteto cesar koli se ze prenasa...?

Prvi je imel 3D touch iP 6S.
Velikost iP je meni ravno prava oz se ne prevelika, razni note 5"+ smartphonei so pa meni tudi preveliki.. sice rse da velikost in nedoseganje zaslona, iphone ti pribliza ikone z dvojnim tapkom na home button, androidi pa imajo tudi razno razne allikacije za to... je pa to bolj resitev v sili :).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Okt 2016, 20:38

@G_man, raznorazni kovači in tisti, ki imajo lopate namesto dlani, si tudi z glomaznim 7+ ne morejo pomagat :)

Kdor hoče imeti veliko stvar, na kateri bo udobno delal, naj si kupi laptop. Komur je laptop prevelik, mu bo morala zadostovati tablica. Telefon pa naj ostane telefon. In uporabnik naj bo hvaležen, da lahko z njim naredi še kaj več, kot samo potelefonira. Težava uporabnikov, ki nergajo nad majhnostjo zaslona, je v tem, da sploh ne razumejo, da je vse, kar je več od telefoniranja in pošiljanja SMS-jev, bonus.

Jaz sem z malim iPhone 3GS čisto udobno delal, pa verjemi, da sem med tistimi uporabniki, ki nimajo telefona samo za 'slikce gledat'.

Samo posmehnem se lastniku, ki hodi po ulici s telefonom, ki ga komaj drži v dlani. Ko pa taisti telefon prisloni k ušesu, sem tik na tem, da se začnem krohotat :)

Visoka SAR vrednost tudi fino meče v zrak tiste, ki se obremenujejo s tem, koliko sevanje kvarno vpliva na zdravje. In priznam, tudi meni ni čisto vseeno.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Okt 2016, 21:20

3GS sem imel (oz ga imam), za tiste case je bil amerika, velikost super,... sedaj ko uporabljam velikost recimo sedanje 7ke (brez plusa) mi ta velikost bolj sede, je res da je kdaj za par milimetrov prevelik, ampak v sili hudic se muhe zre :D!

tezava je da razen redkih izjem majhne telefone hardwersko podhranijo

SAR: no saj tudi meni ni vseeno ce imam glavo (pre)toplo zaradi telefona (sala) ampak tako je danes pac lajf,.. sevanja fasemo ze od vseh drugih povezav ene tolko,.. ce gr eza dlajse klice pri men islusalke malo omilijo situacijo oz vsaj boljsi filing dajajo i nsi clovek misli da je manj SARiran in zarcen :D
britev.si ruleeees :)

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 27 Dec 2017, 04:26

Po hudem razočaranju nad androidi sem se odločil poizkusit moj prvi jabuček. Sicer spadam med tiste, ki si telefon, ko mu gre tastari rakom žvižgat, tako da če bo moja 7+ zdržala več let, jo bom imel. No, po imam jo sicer že dobro leto dni in sem navdušen nad njo. Spadam med tiste, ki ima "lopate" in telefon mi je lih prav, navadna 7 pa premajhna. Pred tem imel samsunge in nazadnje LG,kot rečeno android pri meni padel po celi črti. Sem pa med sprehodom po LJ opazil, da ima iphone že res veliko ljudi.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Dec 2017, 09:48

Ja se je zadeva kar razsirila, samo kaj ko je tako drag :(... no saj so tudi prrmium androidi..
glede na ceno in na kvaliteto prejsnjih modelov iPhone-ov (3GS) se mi zdi da grejo malo dol... update-ov tudi ne razumem vseh, npr tipkovnica je imela v iOS10 se kurzorjennaprej in nazaj (z nekaj drugimi gumbi), kar so v iOS11 skenslali :o
britev.si ruleeees :)

Odgovori