Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48
Re: Ure

Odgovor Napisal/-a kavka » 05 Mar 2017, 20:06

Izdelek, da se reče, Večna klasika. Ene najlepših ur.
LP Gorazd

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a blaz » 05 Mar 2017, 20:13

Do pred kratkim me je držalo, da bi si za prvo plačo kupil eno zapestno uro švicarskega porekla, safirnega stekla in jeklenega ohišja. Nekako sem se navdušil oz. me je navdušil urar nad znamko Candino. Nekajkrat sem prišel k njemu na obisk, se malo slinit nad urami in poslušati kakšno njegovo zgodbo oz. nauk, ker o urah ipak nimam pojma. Torej ta ura stane ca 250 eur. Ker znesek zame ni ravno majhen, sem začel brskati po netu o urah oz. mehanizmih v kombinaciji s tečnimi vprašanji pri urarju. Na tem mestu bi se zahvalil in priporočal obisk pri urarstvu Lečnik v Celju. Če že kupil trenutno nič ne bom, da mui vsaj takole malo povrnem njegov trud za razne priče in nauke.

Da skrajšam zgodbo. Sam sem na področju kolesarstva, kar soliden poznavalec zato bom naredil primerjavo s kolesi. Ura v mojem dostopnem rangu je podobno kot kolesa v hervisu. Torej dobite nekaj solidne opreme, ki pritegne vašo pozornost a drobovje je pa čisto osnovno oz. verjetno še pod osnovno. Tak, da imeti URO na roki ni poceni šport.

Ker sam ne nosim nakita, bi to bil moj edini kos nakita in hočem, da je na nivoju. Ni potrebe, želje po Rolexu ali Omegi submarine vendar tisto, kar je ali bo, bi rad videl da je ...kako bi rekel....suvereno. :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2017, 20:24

Lepo je brati o takšnih željah, ure so namreč nekaj res zelo posebnega.

Jaz sem svojčas občudoval vso to lepoto in rad sem nosil uro, nikamor se nisem premaknil brez nje.

Ko pa smo začeli nosit po žepih telefone, je ura čudežno, čez noč našla svoje mesto v predalu in tam ostala za vedno.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 05 Mar 2017, 20:37

OK, @blaz@, zjokal si se... :lol: ...zdaj pa povej kaj je za tebe ura na nivoju?...a je to cenovni rang ali kaj drugega...izgled, funkcionalnost....kot kolesar moraš vedeti da glede na to da ure ne nosiš, te bo na kolesu motila, sploh če si bolj športno programiran...tako da svetujem da si izposodiš kako cenejšo, na katero lastnik ni sentimentalno vezan, in potestiraš...glede na to da si hodil k Lečniku, si najbrž iz Celja...drugače bi ti jaz dal enega mojih težjih Seikotov pa bi lahko potestiral...osebno me ura ne moti na kolesu...
sam imam kar neki teh dostopnih ur, novejših in vintage...lahko bi že zdavnaj imel mojo prvo ljubezen Rolex Submariner če ne bi imel problem v glavi...
mislim da si danes vsak ki je zaposlen lahko privošči fantastičen stroj v rangu cca. 500 euriča, plus, minus...kartica, 12 obrokov in uživaš...
verjetno je težko izbrat prvo uro...jaz bi ti svetoval Seiko diver...trpežen working horse...ni treba skrbet če padeš v morje ali če te dobi daž...od 250 do 500 euriča max....in če bo vse posreči, imaš mir naslednjih 100 let...gumi pašček bo jo stabilno držal na roki in čeprav je velika, čez en teden ne boš vedel da imaš uro na roki...
HOWGH

p.s. upam da sem ti dal neke smernice..da vem, ne vem...lahko povem samo lastne izkušnje...lahko tudi ti preciziraš želje...in vsekakor obišči minutka.si ...verjetno si že..
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Mar 2017, 20:52

se strinjam z bricotom, Seiko (ali po mojem mnenju tudi Citizen) ti bosta dobro sluzila in ju bos dobil za dosti manj denarja kot svicarske ure, ce je jeklo pretezko si omisli titan. Glede na to da delas malo pocakaj prisparaj pa pljunes tistih euro kolikor bo tvoja izbrana ura in bos vesel in jo imel za zmeraj. Kdo ve mogoce celo brico kaksno klasiko proda.
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a blaz » 05 Mar 2017, 21:52

Brico ne kolesarim več. Pa tudi, ko bom, bom uporaljal drugo uro (pulz meter). Stvar je izključno v moji glavi. Ker če bi uro kupoval zgolj zaradi funkcionalnosti, da mi pokaže čas, potem grem do prve bižuterije in kupim mikimiška uro. In ravno to iščem pri uri, da bi mi služila, da bi jaz prej obupal nad njo, ker bi se je naveličal.
Zakaj se "jokam" pač imam občutek, da sem skoraj padel na marketinško foro. Jekleno ohišje, safirno steklo, izgled znači popularnega rolexa waaaw, swiss made. A notri pa Taiwanc v neki ceneni plastiki, ki jo urar stežavo šraufa, premika cajgre. Iščem "allrounderja" torej za prosti čas in h obleki. Kaprica je pač ta, da mora biti evropske izdelave ali vsaj porekla. Nikakor pa američan.

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a kavka » 05 Mar 2017, 21:55

brico napisal/-a:OK, @blaz@, zjokal si se... :lol: ...zdaj pa povej kaj je za tebe ura na nivoju?...a je to cenovni rang ali kaj drugega...izgled, funkcionalnost....kot kolesar moraš vedeti da glede na to da ure ne nosiš, te bo na kolesu motila, sploh če si bolj športno programiran...tako da svetujem da si izposodiš kako cenejšo, na katero lastnik ni sentimentalno vezan, in potestiraš...glede na to da si hodil k Lečniku, si najbrž iz Celja...drugače bi ti jaz dal enega mojih težjih Seikotov pa bi lahko potestiral...osebno me ura ne moti na kolesu...
sam imam kar neki teh dostopnih ur, novejših in vintage...lahko bi že zdavnaj imel mojo prvo ljubezen Rolex Submariner če ne bi imel problem v glavi...
mislim da si danes vsak ki je zaposlen lahko privošči fantastičen stroj v rangu cca. 500 euriča, plus, minus...kartica, 12 obrokov in uživaš...
verjetno je težko izbrat prvo uro...jaz bi ti svetoval Seiko diver...trpežen working horse...ni treba skrbet če padeš v morje ali če te dobi daž...od 250 do 500 euriča max....in če bo vse posreči, imaš mir naslednjih 100 let...gumi pašček bo jo stabilno držal na roki in čeprav je velika, čez en teden ne boš vedel da imaš uro na roki...
HOWGH

p.s. upam da sem ti dal neke smernice..da vem, ne vem...lahko povem samo lastne izkušnje...lahko tudi ti preciziraš želje...in vsekakor obišči minutka.si ...verjetno si že..
Se strinjam.
Moderna klasika, ki jo lahko nosiš povsod.
Brico sedaj pa še vprašanje zate. Kakšno je tvoje mnenje o ruskih švicarjih (Poljot)?
LP Gorazd

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Mar 2017, 23:11

Blaž... Če že hočeš Evropejca / Švicarja, pol poglej za urami Steinhart. Jaz sem nedolgo nazaj svojo prodal zaradi pomanjkanja denarja. Brat jo še vedno nosi... Odlične ure za ta denar. Poleg tega jih lahko kupiš le na njihovi spletni strani, pa še limited edition modele dajo na tržišče.
https://www.steinhartwatches.de/en/
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Mar 2017, 13:00

blaz napisal/-a:Brico ne kolesarim več. Pa tudi, ko bom, bom uporaljal drugo uro (pulz meter). Stvar je izključno v moji glavi. Ker če bi uro kupoval zgolj zaradi funkcionalnosti, da mi pokaže čas, potem grem do prve bižuterije in kupim mikimiška uro. In ravno to iščem pri uri, da bi mi služila, da bi jaz prej obupal nad njo, ker bi se je naveličal.
Zakaj se "jokam" pač imam občutek, da sem skoraj padel na marketinško foro. Jekleno ohišje, safirno steklo, izgled znači popularnega rolexa waaaw, swiss made. A notri pa Taiwanc v neki ceneni plastiki, ki jo urar stežavo šraufa, premika cajgre. Iščem "allrounderja" torej za prosti čas in h obleki. Kaprica je pač ta, da mora biti evropske izdelave ali vsaj porekla. Nikakor pa američan.
Yo, to je bila šala...kako to da ne kolesariš več?...to si dobro povedal: "stvar je izključno v moji glavi". ...zato tudi jaz nimam Rolexa...kaprica gor dol, vsak ima pravico izbire...o tem "Swiss Made" bi se najbrž tudi dalo malatit prazno slamo...verjetno ti je že lokalni urar razložil za kaj gre...in ti je svetoval uro za katero verjame da se bo obdržala na sceni, predvsem s kvaliteto...jaz nisem še slišal za njo...
@Puskin@ je omenil Steinhart...thumbs up...imel sem dve...žal sem prvo tradeal, drugo podaril bratu...če bi še okvirno povedal koliko denarja si pripravljen zapravit, bi ti omenil kako firmo, ne svetoval...npr. Hamiltona nisem poznal, ga zelo hvalijo na uhrforumu...meni dopade Pan Europ...potem Tissot, Certina...velik ure za dostopen denar...samo moje mišljenje...pa SloWatch ima outlook z pretekli modeli do 40% offa ali vsakega 13, 13% popusta...toliko za info....garancija, servis, če ti to veliko pomeni ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Mar 2017, 13:19

kavka napisal/-a: Brico sedaj pa še vprašanje zate. Kakšno je tvoje mnenje o ruskih švicarjih (Poljot)?
LP Gorazd
imam enega Poljota na Bolhi..NOS...vekerica...ni moj stil...nimam nekega posebnega mnenja o posamezni uri...imam par Vostok Komandirskie in jih z veseljem nosim... imel sem nemškega Junkersa z Poljot 3133 agregatom...chronograph, odlično..pozabil sem česa kopija je taj agregat...Valjoux 7743...pol je frend, pilot, navalil pa sem mu jo prodal...

eko enega Junkersa titanium z Molnija agregatom:
Priponke
IMG_0521.JPG
IMG_0521.JPG (97.36KiB)Pogledano 5268 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori