Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Feb 2018, 22:58

olly napisal/-a:Evo, neobrito in okrancljano zapestje ...

Slika
ne velja, roka ni pobrita, tako kot je brico rekel, obrita roka ali pa ne gledamo :twisted: :twisted:

Lepa ura! A po robu je za stekelcem plesen ali neka korozija na stevilcnici ali kaj drugega...? A dno je prozorno, se vidi mehanizem? Glede na to da je ruska (predvidevam) je verjetno zaprta? Bos dal kaj cistiti?

edit: predvidevam da gre za ta model KLIK .. tako ko gleda mslike se mi zd ida gr eza precej novejsi model (water proof, shock proof, stainless steel back - v starih casih tega niso pisali, se mi zdi, vecinoma tud ne v anglescini?)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Feb 2018, 23:12

Ne bom bril in pika! :twisted:

Zanimivo, dokler nisem fotkal, te zelene nepotrebnosti nisem niti opazil. Fotka jo v bistvu precej poudari in tudi jaz se sprašujem, ali je to korozija, ali pa so jo napadle - alge :shock:

Ura je nemška!

Ne, dno je zaprto, o kalibru samem bi znal @brico najbrž napisati kaj več, jaz še nisem uspel raziskati, odpirati jo pa ne nameravam.

Za zdaj mi jo je @brico prijazno dal na posojo, da jo spoznam, da jo stestiram, da jo poskušam udomačit, potem šele se bom odločal o nakupu.

Je pa to mehanska ura, 33mm premera, verjetno nekje iz obdobja med 1965-1969. Hecno je to, da je njena majhnost hkrati dobra in slaba - uro je prijetno nosit, ker ni v napoto, ker gre zlahka pod rokav, ker v bistvu sploh ne veš, da jo nosiš, po drugi strani pa bolj paše na zapestje kakšnega 70-letnika.

Na kazalcih ima šibko iluminacijo, ki je v bistvu precej neuporabna in upal bi sklepati, glede na obdobje, iz katerega izhaja, da gre za radioaktiven material.

Evo, toliko za zdaj uspem izvleči iz nje.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Feb 2018, 23:18

Za lahko noč pa še tale lepi Dufour ...

Slika

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 07 Feb 2018, 00:05

miha napisal/-a:
olly napisal/-a:Evo, neobrito in okrancljano zapestje ...

Slika
ne velja, roka ni pobrita, tako kot je brico rekel, obrita roka ali pa ne gledamo :twisted: :twisted:

Lepa ura! A po robu je za stekelcem plesen ali neka korozija na stevilcnici ali kaj drugega...? A dno je prozorno, se vidi mehanizem? Glede na to da je ruska (predvidevam) je verjetno zaprta? Bos dal kaj cistiti?

edit: predvidevam da gre za ta model KLIK .. tako ko gleda mslike se mi zd ida gr eza precej novejsi model (water proof, shock proof, stainless steel back - v starih casih tega niso pisali, se mi zdi, vecinoma tud ne v anglescini?)
amaterčina....juhuhuuuuuuuu...ne poznaš Stowa ure?....v katerem stoletju si ti odraščal....to je ena najstarejših priznanih nemških ur....Stowa (tudi Laco) je med petimi firmami dobila nalogo od nacistov da izdela "beobachten" ali "watching" uhr, watch...tzv. pilotska ura....Stowa še danes izdeluje vrhunske ure....
slika zmeraj pokaže anomalije ki jih s prostim očesom ne vidiš...to je napaka @olly@a...zna fotkat in konec...letnik je približno točen....v tistem času ni bilo waterresistant ur...in velika večina swiss podobnih firm je propadlo zaradi quartza....rusi so pametno odkupili vso mašinerijo in začeli ali nadaljevali lastno proizvodnjo...
te ure so, tako kot pri nam, dobivali zaslužni, priznani delavci..."udarnici"...na hrbtu piše Hanomag 200.000....torej si jo je negdo prislužil, ker je naredil s Hanomagom 200 000 kilometrov...če gdo ne ve kaj je Hanomag, google please....
@olly@, pr teh urah iluminacija je bila ali ni...na nekih piše TR...to pomeni tricij, ki je radioaktiven...seveda nepomembno za uporabnike...nobenem ni odpadla roka...če te zanima kaliber, jo komot odpreš...če nimaš izkušnje obišči urarja...ti jo bo odprl in prebral oznako...mali malac...
drgač pa, tudi Rolex še zmeraj izdeluje velikosti 40 minus, ki so danes bolj primerne za ženske...bla bla bla...jaz še zmeraj nosim ure iz tega obdobja in jih kolegi občudujejo...
svoj čas (podoben čas) najtanjša in za moj okus najbolj elegantna avtomatic ura: Universal Geneve White Shadow...lepotica in zver...samo pod jurčka jo ni...
puf pant, sem zatežil....sindrom prvega kozarca, ali ure....juhuuuuuuu.... :lol: ....cheers...

dodatek: nobena ura teh časov ni imela prozirno dno...schokprof je bil znan, tipo "incablock" ....in čeprav so ohišja bila iz slabih materijalov, so pokrovi SS...eni na navoj, drigi na klip klap...zakaj pa to, nisem raziskoval...pri nam so bile popularne Darwil in Omikron...če so bile redno nošene, je pot izgrizel ohišje...agregati so intaktni, če seveda ure niso počivale v kaki Venecijanski kleti....še za 500 let...odstopanja v točnosti minimalna...normalna za tako vrst ur...

še en dodatek: raznorazne ure tega obdobja, Stowa, Darvil, Omikron, Favre Leuba (ena najstarejših firm), Roamer in nešteto drugih nikoli ne bodo dosegle cene Zenitha, Omege ali podobnih zvenečih imen...sploh ne če so zlate....delajo pa vse podobno...ni filozofije...če nisi kako podedoval, izbereš tisto kar ti je všeč...glede na to da smo uporabniki vintage opreme, znamo cenit kulturno in tehnično dediščino...
pa brez obveze...samo v vednost in ravnanje...taraaaaaaaaaa
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 07 Feb 2018, 00:49

ati so dobili Darwila od familijarnih švercerjev iz Trsta...cca. v začetku mojega štetja...rekli so: uro boš nosil dve leti in jo vrži v smeti...še danes je v moji kolekciji...steklo je počeno, vendar ga lahko zamenjam pr vsakem urarju...dela tip top....juhuhuuuuuuuuu.... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 07 Feb 2018, 00:51

olly napisal/-a:Za lahko noč pa še tale lepi Dufour ...

Slika
ti s pa začel visoko letat.... :lol: ....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Feb 2018, 06:55

Sem rekel, da @brico obvlada!

@miha, Stowa še danes dela krasne, kvalitetne in cenovno dostopne ure. Sploh se ne bi branil npr. njihovega avtomatika "Flieger Klasik 40 no logo", ki je mojemu očesu precej všečen:

Slika

@brico, kolega pravi, da je glede na to, kako stara je ura, verjetno popustilo tesnilo okrog stekla, ker se ga nikoli ni menjalo in se je zgodilo, kar se je moralo v verjetno vlažnem okolju, kjer naj bi stala nekaj časa. Ampak glede na to, da je ura servisirana, je škoda, ki jo je naredila vlaga, zgolj kozmetična in je verjetno prizadela le številčnico.

Nič nisi zatežil! Takšne zapise je vedno lepo brati in te so tisto, kar zgodovinskemu kosu daje tisti čar, ki nas privlači.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Feb 2018, 06:56

brico napisal/-a:ti s pa začel visoko letat.... :lol: ....
Ah, kje pa!

Jaz samo nizko slinim :mrgreen:

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a kavka » 07 Feb 2018, 07:01

Tale flieger bi pa tud na mojo roko pasal :mrgreen: .
LP Gorazd

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Feb 2018, 07:40

Bravo brico, super nocno izobrazevanje osnov o urah :)!
britev.si ruleeees :)

Odgovori