Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 13 Apr 2017, 21:31

Ko smo že pri urah... Moj Citizen diver, ki mi je bil na silo potisnjen v nošnjo ne kaže prav! Namreč, pobral sem dva mornarja iz italijanskega remorkerja...sicer en slovenec in drugi crnogorac. In...smo šli na kavo in pivo. Zdaj, al smo padli v brezčasovno luknjo, al pa je ura za par urc v momentu preskočila... This is the question! V glavno...neki ne štima! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Apr 2017, 21:55

Puskin napisal/-a:Ko smo že pri urah... Moj Citizen diver, ki mi je bil na silo potisnjen v nošnjo ne kaže prav! Namreč, pobral sem dva mornarja iz italijanskega remorkerja...sicer en slovenec in drugi crnogorac. In...smo šli na kavo in pivo. Zdaj, al smo padli v brezčasovno luknjo, al pa je ura za par urc v momentu preskočila... This is the question! V glavno...neki ne štima! :D

.. po moje ti je kaksen mornar ki je bil predolgo na morju dal rufi v pijaco ,.. malo razmisli, se zna zgoditi da ura/cajt se niti ni tka ovelik problem :oops: !
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Apr 2017, 09:18

Miha ne skrbi... Ne pijem z neznanci!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Apr 2017, 12:06

jah, porti znajo bit zayebani...pred leti, ko sem šel bratu na ladjo samo na en drink, so me po petih dneh dol vrgli...če me ne bi, bi se verjetno streznil nekje na severu Evrope... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a kavka » 14 Apr 2017, 15:40

Tole so pa moje želje. Takšno sem dobil v dar pred 30 leti. Pred cca 15 leti sem jo pa dal nekemu urarju pretesnit in očistit. Ure nisem videl nikoli več (šla po grlu) :evil: .
seiko 5_.jpg
seiko 5_.jpg (96.46KiB)Pogledano 6292 krat
LP Gorazd

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Apr 2017, 16:03

indijanec ima neki podobnega....drugače, bi jaz temu urarju pokazal drugo plat medalje...

http://www.ebay.co.uk/itm/SEIKO-5-SPORT ... SwaB5XwCTw

če bi še našega primorskega, pardon: obmorskega sotrpina vzel zraven, ne bi ostal U od urarja.... :lol: ....pustil bi se on stekla....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Apr 2017, 16:10

S skupnimi močmi bi mu naračunali napako! :twisted:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Apr 2017, 16:46

to kumpanjo...ordnung und diziplinen....red rad disciplina...PS.... 8-) ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

wizzy
Prispevkov:6
Pridružen:21 Feb 2017, 14:58

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a wizzy » 15 Apr 2017, 16:24

Moj trenuten projekt restavriranja
Slika
Slika

Ohišje precej znucano (ob priliki bom probal staknit kaj novega), mehanizem dela še kar lepo, držanje časa je mal nekonsistentno (bo treba še kaj testirat/štimat), nov pasek je že naročen :D

Pozna kdo kaj o tej firmi? Mal sem iskal, ma nič sreče :/

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 16 Apr 2017, 18:51

wizzy napisal/-a:Moj trenuten projekt restavriranja
Slika
Slika

Ohišje precej znucano (ob priliki bom probal staknit kaj novega), mehanizem dela še kar lepo, držanje časa je mal nekonsistentno (bo treba še kaj testirat/štimat), nov pasek je že naročen :D

Pozna kdo kaj o tej firmi? Mal sem iskal, ma nič sreče :/
kolega, malo nejasno sprašuješ...preden bleknem kako glupost, par vprašanj:
restavriraš (servisiraš) profesionalno ali se samo igraš
manj ali več so vsa ohišja iz tistega obdobja požrta ali znucana od potenja in slabega nanosa zaščite, nikelj, krom, zlato etc.
mehanizem dela, lahko ne dela...če dolgo ni bil servisiran, se matra...torej ga treba poservisirat...
firme ne poznam...če odštejemo zveneča imena, teh nižje cenovnih firm je bilo malo morje...večinoma ih je požrla quartz moda...samo najmočnejši so ostali in se šaltali na baterije...danes so vse manj ali več spet na mehaniki in baterijah...ene par firm se je z kremplji održalo samo na mehaniki...če se ne motim je tudi Patek delal quartz...
za kaj več info about mehanizmu ali firmi bi mogel povprašat na minutki...tudi ta mehannizem najbrž ima neko oznako...po njej bož vsaj zvedel kja o samem mehanizmu...
jaz imam tudi par takih požrtih ohišj...spraševal sem na forumu če je gdo restavriral ap nisem dobil nobenega odgovora...
v glavnem nekako tako: izločiš mehanizem...skineš mineralno steklo, ne vem kako reagira na kiselino...potopiš ohišje v solno kiselino in čakaš da požre ves nanos...in tukaj nastanejo problemi s težavami... :lol: ...če je poklopec saamo na pritisk, po moje ne bi smelo bit sranja...če je na navoj, ne vem kako bi saščitil navoj...ker če ta plating gre enkrat na navoj ga nikoli več ne boš nazaj zavidal...
to vse pod pogojem da ni nekih dodatnih ureznin ki bi se dodatno morale polirat...
kakorkoli, mišn imposibl, edino če gre za sentiment...
toliko o mojem (ne)znanju...

naj dodam:
steklo ti je tudi u k..u...če ni počeno, mogoče se da spolirat...če ne, vsak dobrostoječi urar ti ga zamenja...
pod nemirko so ene številke (126 ?!?), verjetno je tudi štempel, ETA, Unitas ali kaj drugega...poglej z lupo...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori