Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jul 2016, 10:03

Ker je tu kar nekaj kolesarjev, da bomo se na to temo lahko kaksno rekli.
Za zacetek nas razveselite s kaksno slikico vasih koles ter kateri stil voznje vam najbolj sede :).
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jul 2016, 10:17

jah dobro, če si že vrgel "kost za glodat" :) :)

Slike ne bom pripenjal, ker trenutno si ne lastim nobenega kolesa. Sem pa bil aktiven tekmovalec v krosu, dobrih 10 let, če ne še kakšno več. Tako, da prioriteta je vsekakor gorsko kolo s sprednjim vzmetenjem, seveda karbonski okvir. Veliko časa med tem obdobjem, sem tudi preživel na cestnem kolesu. Kolca se mi po teh časih. Tako, da če imamo tukaj kakšnega zanesenjaka, ki ga žuli denarnica, 8 jurjev ojrov bi bilo dovolj za nakup obeh mojih ljubezni. Tako za po cesti kot za po Pohorju. Se priporočam :) :) :)

Moja tekmovalna doba se je začela s Trekom 4500, ki je imel rekreativno geomterijo in seveda bil aluminjast. Potem je sledil prehod na ustrezno velikost in tekmovalno geometrijo znamke BH, prvi "karbonc" je bil Scott in potem vračanje nazaj na španska tla, bolje rečeno baskovska - Orbea (cestno in gorsko) :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 28 Jul 2016, 17:35

Jaz sem tudi na čase bolj ali manj zagret cestni kolesar in seveda na rekreativni ravni. Lastim si aluminijasto cestno kolo Trek 1500 SLR s karbonsko prednjo vilico. Sem sicer bolj nov v tem športu (cca 2 leti) vendar mi ne gre ravno slabo. Letos sem od večjih maratonov prevozil Franjo in Dolomite (en dan pred prireditvijo), v planu pa imam prevoziti en poljuben 300 km dolg krog. Če ima kdo željo, da se mi pridruži naj sporoči, da prilagodim pot.
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Jul 2016, 11:45

:D, moja je zgodba je podobna a malo drugacna...

Ko smo bili mulci smo terali okrog ponine in potem petke od Roga... Potem so zaceli ven hoditi mountain bike-i konec 80ih in so bili amerika...
Moje prvo srecanje s takim je bilo s sosedovim (imena se ne spomnem) in potem Rogovim city bikeom, ki pa je crknil po 2 mesecih.

Nato sem si s prihranki za 1000 dem kupil ameriskega mountica (fedrov takrat se ni bilo) in sicer KHS Montana Crest, pobarvan je bil kot ameriska zastava, mislim da je bilo to cca 1992, vozil sem se na polno in od takrat naprej vedno (bolj ali manj).. Izgledal je tako, s kaksnimi popravki in menjavami je precej dolgo sluzil
image.jpeg
KHS Montana Crest mountain bike USA flag
image.jpeg (372.37KiB)Pogledano 7435 krat
Nato sem 2002 kupil (2001 letnik) Kona Muni-mula, vilice Marzzochi, xt oprema, amerika (se glow in the dark gripe je imel),..super (imeli so alogan "it will take any abuse", no ni bilo cisto tako je bil pa dober).. Izgledal je tako (spet so sli vai prihranki v bicikel :D).. Absolutno sem hotel gumica zavore in ne diske zaradi manjsega vzdrzevanja, zabkar mi je bilo pozneje nemalokrat zal (npr voznjan iz hriba po snegu ko te zavore ne ubogajo vec :D)
image.jpeg
Kona Muni-mula 2001
image.jpeg (85.46KiB)Pogledano 7435 krat
Na specialki nisem nikoli sedel, na fully-ju (freeriderskem) enkrat za probo :). Me pa ima da bi kaksno specialko probal da vidim kako to leti. V zlati dobi svojega kolesarstva sem drzal s svojimi krampercami marsikatero specialko :D. Spomnem se da sem sel od table postojna do table ljubljana 1h 15min, kar je bilo ce me spomin ne vara cca slabih 10 min manj kot so sli tisto leto na Giru od trsta do ljubljane (stopal sem cajt tabla tabla).. (Oni so delali seveda daljo relcijo in vsak dan pozirali vzpone in po 200km..)

No po mestu sem se do nedavna tudi vedno vozil s kolesom, na zacetku so bili to stari Rog Sport ipd, nato Schwinnov cruiser (cca 15 let nazaj), je bil precej slabe kvalitete, zadnje cca 13 let uporabljam Trek Multitrack 7400 z notranjim menjalnikom (ki je btw noro dobra zadeva), bicikel je dal ze mariskaj cez, kar nekaj stvari je bilo menjanih, dela super, leti kar dobro, hkrati pa je relativno odporen (treking gume s puncture protection plasci), saj si ne predstavljam kako bi s sling gumami od specialke vozil po snegu in ledu, ze s temi je bilo kdaj kar izziv :twisted:. Vozil se se tako pri 35oC kakor tudi pri -22oC. Bicikel ima (relativno, za svoj razred in letnik) mocan rigiden okvir, trde vilice (obstajala je tudi fedr verzija, a po mojem mnenju brez veze), mocne gonilke (razmerje zobnikov sem malo priredil tako spredaj kot zadaj, da bolj leti :)) ki sem jih skombiniral s flat pedali ki nikoli ne spustijo podplata :D, en malo bolj minimalisticen trd zic,... Celotna kombinacija pa ponuja rigiden sistem, ki ga lahko dobro drzis (noge roke), je zelo odziven in ti v zahtevnejsih situacijah ne plese ko izvajas kar koli ze (ni zanemarljivo ko se ko se npr po prvi gumi ustavljas pred clovekom ki ti je skocil na kolesarsko in z ritjo rines nazaj da bo zneslo se ustaviti in ne bos poletel :twisted:)

Bicikel izgleda cca tako :)...
image.jpeg
Trek Multitrack 7400 hybrid
image.jpeg (47.97KiB)Pogledano 7435 krat
Nic posebnega, a kot receno, za po mestu super in hkrati ne prevec vpadljiv, kar mu v kombinacijami z dobrimi kljucavnicmi zagotavlja daljsi obstoj pri istem lastniku ;)..


Enkrat naslednjic pa mogoce kaksen Bad boy od Cannondale-a (ce bo kdaj kaksen dovolj ugoden, ce bo mogoce z notranjim menjalnikom)..
image.jpeg
Cannondale Bad boy 1
image.jpeg (77.34KiB)Pogledano 7435 krat
Ps. Slike so iz neta, niso od tocno mojih koles..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Avg 2016, 20:51

ekola...danes po 12ih dneh Splitske bolnice in enega tedna mirovanja, s frendom naredil 55 km zayebane poti, Ljubljana-Kurešček...11 km klanca... :roll: ...živ sem... :lol:

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Avg 2016, 21:08

cudno da nisi sel kar cez Vrsic (pa cez gorisko nazaj),... ker glavno je da ne pretiravamo ko pridemo iz bolnice in vsaj malo k sebi :D :roll: :ugeek:
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a blaz » 20 Avg 2016, 21:19

Kurešček je 11km klanca? A to je hrib nad Lj?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Avg 2016, 21:45

to je hrib na robu Ljubljanskega Barja, recimo da cca ob Krimu, t ivrjetno mislis na hrib kjer je Ljubljanski grad..
kurescek.png
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a blaz » 20 Avg 2016, 21:51

A ne sem, kar pravega mislil. Res pa je, da ga nisem v celoti prevozil, ker nisem vedel kje je konec. Ker uvodni strimni skozi naselje se potem položi in potem minimalna do srednja strmina dalje. Zato mi je 11 km kar huda. Če dam zraven za primerjavo Roglo, ko je 13km in se ve da he doooolg klanec :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Kolesa bicikli in podobne stvari na cloveski pogon

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Avg 2016, 22:12

Bravo Brico, bravo!
Tako ja, na polno...iz bolnice direkt v klanec s peciklom. Očitno ti je super hrana iz bolnice dala force.
Najbrž si se med vožnjo še obril?
Nkar pretiravat!
:D :D
Nothing less...than BBS

Odgovori